Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
 Разкритията за Дъмбълдор... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Morgana le Fay
МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 7:03 pm    Заглавие: Разкритията за Дъмбълдор... Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: В реалността

Как ще коментирате всички тези нови факти за ДД,които се разкриха в 7мата книга:за семейството му,за дружбата му с Гриндилуолд,за отношенията му с Абърфорд,за отношението му към Хари,към Снейп(не ви ли подразни малко начина по който ДД се отнасяше към Снейп във спомените?),и за това,че ДД се е поддал на изкушението на реликвите и следователно не е бил по различен от най-обикновения човек,защото в крайна сметка Хари наистина се оказа The better man...

Мисля, че темата е по-подходяща за "За книгите"
water_lily

mina
МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

няма перфектни хора.дъмбълдор не беше такъв и хари не е!
просто до 7-ма книга ние го виждахме само в една светлина.не знаехме нищо за личния му живот.той винаги е бил велик,а семейството му е имало проблеми.както казва роулиг проблемът е,че никой не му е равен.но като всеки човек и той има слабост-властта.но той се е преборил с нея.макар че е заплатил много висока цена!и все пак дъмбълдор си остава велик.
просто ситуацията с хари беше различна-любовта не му позволи да се подаде на изкушунието!и така стана господар на смъртта.
най-интересно е отношението на дъмбълдор към хари.може би трябва да има отделна тема,както и да е-смятам,че дъмбълдор се привърза така към хари,защото в негово лице е виждал това,което на него му е липсвало.
а за снейп-в началото той е бил смъртножаден.не може дъмбълдор да го приеме толкова бързо.снейп се е доказал с времето!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kendra
МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 7:48 pm    Заглавие: Re: Разкритията за Дъмбълдор... Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Morgana le Fay написа:
... ДД се е поддал на изкушението на реликвите и следователно не е бил по различен от най-обикновения човек...

ДД все пак наистина не е извънземен а човек савсем обикновен НЕ е защото той все пак вижда и усъзнава грешките си,но никой не може да очаква от него да е безгрешен.Да се отдадвш на някое изкушение е човешко неможе иначе...и най-великият човек го прави просто вс са ЗЕМНИ . Това че е ДД не значи че не може да направи грешки,напротив иначе изглеждаше твърде перфектен,сега вс усъзнаха,че и той е човек,но това не променя факта,че е гениален,но повтарям първо е човек а след това гениален...
Малфой
МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Всеки човек — мъгъл или магьосник — има своите светли и тъмни страни...
JINNY_WEASLEY
МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: в море от алкохол:)

Така си е, никой не е съвършен, включително и Дъмбълдор.Аз много се радвам, че научихме всички тези неща за него, иначе ми изглеждаше прекалено перфектен, за да е истина Smile .Нормално е да се е поддавал на изкушения, но леко се изненадах, че и той като Волдемор е търсел начин да избегне смъртта, макар и не чрез хоркрукси.Но като се замислите, май да си господар на смъртта не означава, че не можеш да умреш, а че приемаш , че трябва да умреш и не се страхуваш.Това те прави господар на смъртта, а не безсмъртието.И ДД го е разбрал.Нещо друго , което ме изненада, беше факта, че е дружал с Гриндълуолд и последвалото отвращение от него, но това обяснява дуелът и избухналата омраза.
Що се отнася до отношението към Снейп, наистина и той е трябвало да се докаже пред ДД, все пак как си представяте, че той ще се отнася към един (все още) смъртожаден?Обаче мен в началото ме подразни нещо, докато четях главата "Приказката на Принца" - факта, че ДД е готвил смъртта на Хари за "Всеобщото благо"(т.е. за да умре Волдемор), даже се ядосах.Това ме накара да погледна с други очи на Дъмбълдор отначало, че смъртта на Хари е просто част от проклетия план за "Доброто на всички", но когато Хари оживя и разбрах, че ДД е предвиждал точно това, се успокоих Wink .
И Хари наистина се оказа the better man, но това не означава, че и той си няма своите недостатъци, но той е и винаги е бил the most selfless man, в което никога не съм се съмнявала.
Иначе за Абърфорд, еми във времето, когато са били деца с ДД, той е бил естествено по-умния, какво друго да кажа за него.от друга страна е нормално двама братя от време на време да не се разбират, особено когато са толкова различни.

Elle est douce, n'est-ce pas?

http://hpbg.yourme.net/index.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
inaboz
МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Berlin

Хубаво е че видяхме ДД в др светлина, не само като перфектния и съвършен Албус Дъмбълдор. Човешко е да се греши, както и каза Кендра, Дъмбълдор е първо човек, а след това гении! А що се отнася до отношението му към Сивиръс, Снеип наистина се е доказал. Когато ДД пита ,,След всичкото това време?'' и Снеип му отвръща ,,Винаги''.
Отношението му към Хари - това че е планирал смартта му...в 4та книга ,,победоносно пламъче'' се привижда на Хари в очите на ДД, след като вижда, че Волди е взел кръвта му.
Абърфорт ... обикновенно, когато единия брат блести и свети, другия малко завижда. Но в случея на Аб и ДД, мисля че Аб не завижда. Просто е виждал ДД в определена светлина, тесногръдието му не му е позволило да погледне на брат си по друг начин, не е разбирал, че ДД се е опитвал да помогне света да стане по - добро място!
Това че са били приятели със Гриндълуолд много ме изненада. Не го очаквах въобще. Но след това се замислих: ДД е търсел път към безсмартието, и идеята на Реликвите много го е запленила. Но има и др: Искал е с камъка на Възкресението (или там каквото е) да върне родителите си и сестра си. Искал е да им каже че саялява. Че се разкаива за грешките, които е допуснал...

Стига толкова от мен, че трябва да ставам!
The lights they won't guide you through
They're deceiving you
Don't jump
Don't let memories go
Of me and you
The world is down there, out of view
Please, don't jump...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mwizard_toni260
МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Според мен разкритията за ДД си бяха направо шокиращи,но те доказват,че и той е човек като всички останали,а не някой гений,паднал от друга планета Exclamation Exclamation Exclamation Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes И той си има добри и лоши спомени,и той е имал семейство,което е обичал,и той е правил грешки Exclamation Exclamation Exclamation Нима трябва да бъде корен заради това Exclamation Exclamation Exclamation Question Question Question
МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: burgas

Хм ,4естно казано това,което се слу4и в книгата беше голям шок за мен.Дъмбълдор 4ерен магьосник?И в най-страшните си кошмари не си бях представяла,4е това би могло да е вярно.Ествено всеки би се изкушил при мисълта ,4е ще живее ве4но,но всъщност аз мислех Дъмбълдир за перфектен.Той беше моя пример за подражание,а сега разбирам,4е всеки велик 4овек има тъмно петно в миналото си ,което не може да се зали4и никога.Но все пак не виня директора,малцина на неговото място не биха се осъзнали,лошото е 4е той е загубил най-ценното и 4ак тогава е проумял вси4ко.Хубаво е оба4е ,4е се разкайва за вси4ките си грешки,4е си ги признава.Не бих могла да си помисля оба4е 4е не е искал поста на министър,защото е знаел,4е ще злоупотреби с него това ме уби просто. Shocked .Мисля,4е трябваше да каже по-рано на Хари,4е е последният хоркус така би олеснил нещата .Но пак няма как да не го съжаля .Някога -млад талантлив,амбициозен,но направил ужасна по4ти непоправима грешка, след това прекарал целия си живот мъ4ейки се да е добър да поправи стореното или по-то4но да не допуска да се слу4и отново,а най-накрая загинал,защото се е подлъгал да пипне пръстен,за който е знаел ,4е е смъртносен.Той изглеждаше толкова добръ сякаш цял живот е бил такъв,а кой да предположи,4е той също като Волдемор е бил против мъгълите и се е борел за власт и слава..За мен винаги ще с и е добър Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gothic_girl
МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Somewhere in the darkness

Оште от ХПФК ДД е олицетборение на "Великото добро".Почти винати ведър и усмихнат,той бе извор на неизчерпаема добрина и мъдрост.
Харесва ми факта,че Роу го развенча.Доказа,че е обикновен човек,които прави необратими грешки.И именно осъзнаването на тези грешки прави ДД велик.
Интересна е и привързаността му към Хари,която идва може би от някаква прилика,забелязана от Албус-и двамата са израснали в разбити семеиства,и двамата са необикновенни и двамата виждат едно и също нещо в огледалото Еиналеж.
Относно отношенията с Аб.Не мисля,че те са базирани на завист от страна на по-малкия.Просто Аб обвинява брат си за това,че не е обръщал нужното внимание на Ариана,а по-късно и за смъртта и'.
Джини М.Потър
МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: Варна

Вярно е , че няма перфектни хора, но все пак бях много разочарована, когато разбрах, че е давал напразни надежди на Хари.
Върнете се в началото
Малфой
МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Разочарование е и това, че е изчаквал точния момент на смъртта на Хари. Shocked
lady_crystal
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2007 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Малфой написа:
Разочарование е и това, че е изчаквал точния момент на смъртта на Хари. Shocked

И аз бях абсолютно потресена!И това че е бил приятел с Гриндърлоуд...Доста ми се промени мнението за него...О, защо Роулинг ми развали илюзията за прекрасен, безгрешен човек Crying or Very sad

B.eautiful
I.ntelligent
T.ough
C.harming
H.ot
Върнете се в началото
Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2007 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

И аз винаги съм смятал Дъмбълдор за безгрешен и праведен, неспособен да стори някому зло. А какво излезе накрая... тръгнал по следите на Реликвите, сприятелил се с Гелърт Гриндълуолд, планувал със Снейп смъртта на Хари, без Снейп да знае... Confused Никога не съм мислел, че ще стигне дотам, че да се стреми да стане Господар на смъртта. Това поне доказва, че не всичко винаги е такова, каквото изглежда. Трагична история. А ме заболя и от онази част на разговора между него и Снейп, в която Дъмбълдор пита колко му остава да живее, Сивиръс му казва, че е около година, а Албус го приема съвсем спокойно, като нещо делнично, обичайно и повтарящо се. Едновременно с това ми стана и тъжно от отговора на учителя по отвари. Като че ли буца ми заседна на гърлото. Не знаех как да реагирам, беше ми гадно: сякаш пак четях за погребението на директора. Sad
midnight walker
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2007 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: On the edge of paradise

Малфой написа:
И аз винаги съм смятал Дъмбълдор за безгрешен и праведен, неспособен да стори някому зло. А какво излезе накрая... тръгнал по следите на Реликвите, сприятелил се с Гелърт Гриндълуолд, планувал със Снейп смъртта на Хари, без Снейп да знае... Confused Никога не съм мислел, че ще стигне дотам, че да се стреми да стане Господар на смъртта. Това поне доказва, че не всичко винаги е такова, каквото изглежда. Трагична история. А ме заболя и от онази част на разговора между него и Снейп, в която Дъмбълдор пита колко му остава да живее, Сивиръс му казва, че е около година, а Албус го приема съвсем спокойно, като нещо делнично, обичайно и повтарящо се. Едновременно с това ми стана и тъжно от отговора на учителя по отвари. Като че ли буца ми заседна на гърлото. Не знаех как да реагирам, беше ми гадно: сякаш пак четях за погребението на директора. Sad

Да....много съм разочарована от него,разбиха ми мечтите, че човек може да е безгрешен. Но не съм очаквала това от него-господар на Смъртта, смъртта на Хари. Беше ми страшно гадно, първо реших че съм се объркала и не съм прочела правилно и като прочетох още няколко пъти....ми стана толкова гадно ;(

lokit0
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2007 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Член на МКМ
Член на МКМ

всъщност господар на смъртта е този който не се бои да умре и това е Хари не ДД , щото той каза предстои ми да умра и така накара възкресителния камък да проработи
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща Страница 1 от 11

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov