Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2  Следваща
 Мечти и реалност за новото поколение « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Paranoia
МнениеПуснато на: Вто Мар 15, 2005 4:40 pm    Заглавие: Мечти и реалност за новото поколение Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

89' се оказа решаваща за бъдещия облик на света, а българия не остана по назад - тя получи своята 'американска мечта'. българия, както толкова много други страни в света се оказа залята от американската поп култура, която определя всичко за толкова много човешки същеста. парадокса е, че от една страна българина е горд от своята култура и от това, че е българин, а в същото време (за много голяма част от хората - напълно механично) приемат с отворени обятия настоящите меинстрийм течения в щатите и ги разпространяват с жар, който е свързан с всичко друго, но не и с българкото. (колкото и да се пишат за патриоти въпросните люде)
българската музика например е пълно копие на американските неща - лошо преработени известни мелодии при рап изпълнителите с трагично скроен гангста рап имидж; поп изпълнители без капка мозък по образец на бритни - то и песните си приличат. разни 'звезди', които са боготворени като 'новатори', които са издърпали 'българската' музика 'напред' като руши копират едно към едно легенди като майкъл джексън, докато разни 'ъндърграунд' групи свирят във всеки селски кенеф в страната, за да сключат договор с някой от бълг. 'мейджър' лейбъли, а като следваща крачка - да свирят в чужбина и да хванат очичките на чуждите лейбъли.
самият факт, че д2 са най големите рок/поп звезди в страната, а техните клипове са еталон е повече от показателно - че и в мтв ги докараха пичовете (:
но така е - като в българия музиката се пише от 3-4 човека, то няма как и да е друго. и то не, че тези хора не могат да пишат музика, а просто не им плащат за да пишат истински неща.
някой изключения като гравити ко или П.И.Ф. от време на време изплюват някое албумче, което е така жадуваната глътка въздух сред ню метъл уонъ - би старсовете, ай кил хим уит ъ хедшот гангста рап екземплярите и смешните поп лайна. не, че те не служат за потвърждение на правилото, но принципен е въпроса, принципен.
и не стига това, а днеска четох един листовки раздавани в училище, където първият въпрос бе 'какво искате да станате след 10 години'.
аз, естествено, драснах едно 'анонимен алкохолик' без да ми мигне окото, но реших да прегледам отговорите на мойте скъпи съученици вместо да си блъскам нищожното мозъче над стожерите в нашата литература и какво да видя - нищо повече от американската мечта. с много пари, любящия съпруг, хубава работа и прочие шитс. това малко ми напомня за една култова реплика във 'файт клъб', че нас от малки ни карат да вярваме, че ще станем или рок звезди, или актьори, или богати успели хора, които плюят на по малките (по обществените стандарти), тъй като са нищожества.
така и не ми става ясно как всички ще станем актьори, рок звезди и преуспели хора, като просто няма място за всички. някой трябва и да е на дъното, нали?
другото, което ми хареса много е, че славата има само една страна - адски добрата. така и никой не е успявал да ми обясни какво точно е чак толкова прекрасното на славата, но то си е до лично усещане може би.

абе има и още. примерно това, че за да успее човек, трябва да е добър към хората и прочие. аз нещо не спадам от морални скруполи и не ми беше трудно да напиша, че за да успее човек трябва да е неморален, нагъл и поставящ себе си при всички други.
все пак основната на капиталистическия свят е това да натриеш носовете на другите, като ти използваш тяхното страдание за своя облага, нали тъй?

въобще... късмет на всички участващ в 'стар академи' и уонъ - би рок звезди, актьори и прочие.
Композиторът
МнениеПуснато на: Вто Мар 15, 2005 7:11 pm    Заглавие: Re: Мечти и реалност за новото поколение Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

Тъй-тъй. Аз затва си свиркам вкъщи и хич и не мисля да си показвам музиката на някой...

Искам коментар за противоречивите личности, но несъмнено талантливи композитори:
Момчил Колев
Евгени Димитров - маестрото
Графа
Остава (забравих как се казваше техния композитор, май никога никога не съм го знаел де XD , но определено разхвърля мелодии и навън от групата)

ооо , насмалко да забравя:

Стенли , живият класик

Поне според мен тия са сред 3-4ма , за които говориш...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Numb
МнениеПуснато на: Вто Мар 15, 2005 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Decadent State

Местожителство: You won't find any comfort here.

ludata_hermione написа:
Оф тая е 10тата тема за мечти и други такифа простотий......

Чудя се аз... изобщо прочете ли за какво става въпрос? Изобщо не са простии...
Абе викам си аз да не забълбочавам много темата, ноооо....
Бих казала, че българските изпълнители определно се опитват да звучат по-приемливо за аудитория... сещам се за много малко наистина хубави български песни, от моя гледна точка де, не от друго.
Има чат-пат талантливи нови, но за съжаление се изчерпват с някоя друга песен. А Руши може да копира нечий имидж, но определено е талантлив и песните му си ги бива. Rolling Eyes
То и аз исках да се занимавам с музика, продължавам да искам де, но пък за да успееш първото трябва да проумееш, че ти трябва талант, освен амбиции (пък то едното върви с другото и не може без него, по мое мнение), както и хъс и най-вече късмет. А и парички, плюс връзки, зашото иначе е адски трудно... трябва да стреляш на късмет. В действителност не е просто да отидеш на кастинг и да ги разбиеш като с вълшебна пръчица. Ама ако не успееш от първият път, трябва да опиташ пак... а ако не опиташ пък няма да разбереш. малкос е отплесвам, но ще ми простите... Rolling Eyes
В България не се сещам за някоя певица, която да има истински хубав глас... просто не мога да се сетя. Embarassed А пък тоя плейбек, ауууууу.... Confused Защо толкова малко наши 'звезди' си правят 'труда' да пеят на живо? Това адски ме вбесява... и наскоро гледах наградите на ММ... Някаква си Ава, пред Нина Николина? Не че имам предпочитания, но тая Ава само дето гола не излезе на сцената... супер безвкусно.... Rolling Eyes

drenched in sanguine fluid and measured for infection.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Paranoia
МнениеПуснато на: Вто Мар 15, 2005 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

ми класическия начин - правиш група и почваш да свириш в малки клубове и прочие по пътя на музикалната еволюция, като накрая евентуално стигаш до лейбъл и почваш да издаваш студийни неща.
Paranoia
МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

pennywise - perfect people

All the perfect people sha
Staring back at me on tv in magazines
Look so good like a box of fresh twinkies
What the hell happened to me?
So I took a drive to a rich and wealthy country
Saw everything I wanted and everything I need
Went right up and tried to join their party
You oughta seen the look when they saw me
Fucked up eyes stupid grin
Perfect people won’t let me in
Who’s who list where’s my name
They won’t let me join their game
I bet that you think that I’m insane
There’s no one left for me to blame
Screw the perfect people
Fuck they all look the same
We’re not much to look at
Too short dumb and so fat
Never gonna win a beauty pageant it’s a curse
Always gonna be a better doorman
At the best clubs
How could things be any worse?
Don’t have much to go on don’t want your opinion
Don’t have much to gain and I ain’t got much to lose
Looks like you got it all and I’d really like to
Get some
You got something I could use
Paranoia
МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

из репликите на файт клъб(боен клуб):

'All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.'

'I am Jack's smirking revenge.'

'Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.'

'You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.'

'Narrator: When people think you're dying, they really, really listen to you, instead of just...
Marla Singer: - instead of just waiting for their turn to speak?'

'It's only after you've lost everything that you're free to do anything.'

'The things you own end up owning you.'

'[to Tyler, while looking at a Calvin Klein-esque ad on the bus] Is that what a real man is supposed to look like?'

'A new car built by my company leaves somewhere traveling at 60 mph. The rear differential locks up. The car crashes and burns with everyone trapped inside. Now, should we initiate a recall? Take the number of vehicles in the field, A, multiply by the probable rate of failure, B, multiply by the average out-of-court settlement, C. A times B times C equals X. If X is less than the cost of a recall, we don't do one.'

'Business woman on plane: Are there a lot of these kinds of accidents?
Narrator: You wouldn't believe.
Business woman on plane: Which car company do you work for?
Narrator: A major one. '

това е засега... после още (:
psy_
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: beyond belief

братле, БГ си е една изродена америка. И ние си имаме хай-скуул педалчетата с якенцата Харисън(вместо онези с надпис на отбора на даскалото), и ние си имаме тъпите кучки, които обаче вместо да спят само с капитана на училищния отбор по фигурно пързаляне- спят с всички, първо защото "повече хора, повече удоволствие", второ защото няма капитан...
и к'фо? да се гръмна ли? БГ риалити съкс. Т'фа е ясно. Глей к'фо става...аз си гледам поколението и се отчайвам. Братле, аз днес и сега се отчайвам от себе си...и к'фо от т'фа? Аз продължавам напред, нали? Колкото и да ме ритат по коленете и аз ще стигна до шибания тъчдаун и ще взема щатската купа, нали?
Музиката в БГ никога не е била на върхово ниво. Дори доаени като Добри Чинтулов са асемблирали популярни мелодийки(всъщност той само т'фа е правел, но си има цел за тая работа и му е простено)...да не говорим за Щурците..на кого ми прилича името? На една популярна група- Скакалците( те са молдовци)...И накрая Ем Си Шамара...че т'фа нагло копеленце дори не крие, че краде...
хмм...БГ футбол има ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
phoenix_90
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Барбарой,Подземен свят

Мечти няма,има само илюзии!При нас реалността от рано ми удря по главата и някой от нас нямат мужда от такова нещо като мечти.Почти всеки път те биват разбити!
Please tell me and don't lie...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

phoenix_90 написа:
Мечти няма,има само илюзии!При нас реалността от рано ми удря по главата и някой от нас нямат мужда от такова нещо като мечти.Почти всеки път те биват разбити!

Чакайте сега... тая тема е по-особена... изказвания в духа на горното по-добре да се правят в темата
ЗА МЕЧТИТЕ

а който не загрява за какво се говори в настоящата тема - по-добре да не пише тук... Rolling Eyes
(туй го пускам само да спра началото на зафлудване на темата)
psy_
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

колкото повече чета поста на Параноята, толкова повече се хващам за различни неща...всяка дума те навежда на нещо различно..накрая стигам обаче до един и същи извод:"Не сме народ, а мърша". Прав е бил нашия любим Алеко...и как няма да е прав.
За пари винаги сме бачкали-т'фа е ясно. БГ мечтата е американска мечта, защото тук не е Капитализъм, а Комерсиализъм. Двете понятия здраво се припокриват, но в КАпитализмът поне има нещо положително...
Новото Време, Старото Време- няма разлика. Ето ни нас. ШиЗо си мечтае да е анонимен алкохолик, аз се правя на социопат, а Композиторът е емигрант. Нъмб също спада на групата антисоц хорица. Ето накратко част от постналите в тази тема...а каква е мечтата на БГ обществото? На хлапетата в трети, четвърти клас им бяха дали една подобна анкетка и (забележете) 90% са попълнили,че искат да бъдат мутри с мерцедеси и манекенки! Егати курса...Лоцман, моля върнете курса към Русия. Там поне ни учеха на Достоевски и тн..(не, не агитирам да гласувате за БСП, успокойте се драги..).
БГ обществото е загнило- всички сме деграданти, защото сме роби на собствените си желания. Борим се за смешни цели- пари, пари, пари...

Превърнахме парите в химерично дърво на късмета и сега ще си му берем плодовете. Бъдещето на България не е свързано с изкуство и култура, а с комерсиализъм и безвкусие. Защото така ни възпитаха, да сме гладни. И мечтите ни са гладни...

Прегледах си поста и си видях глупостите. В повечето от тях няма смисъл...защото и мечтите ни нямат смисъл...
И сега какво?
Ами според мен отговорът, е че такива сме и такива ще бъдем, но трябва да насочим по-младите към нещо стойностно. По дяволите искам при вида на книга моите деца да не се чудят дали да я продадат или предадат на вторични, а да си помислят на какво ще ги научи...
Върнете се в началото
Композиторът
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Ами Сай, приятелю, може да ми се обидиш за тия думи, но за мен и ти, както и 99.99% от хората по тая земя виждат в музиката само повърхностното - техническите страни... такива хора РАЗБИРАТ ОТ музика.... могат да станат критици на музика.... или тонрежисьори (много отговорна работа наистина) ... само че малко хора истински чувстват самата абстрактна музика... както и да е... за мен и Стенли и Маестрото са от хората, които ПРАВЯТ нова музика... това че може освен такива парчета да имат още КУПЧИНА неща с цел да се прехранват (това по-скоро важи за втория) - е съвсем друго нещо... ти си голям бунтар... ама изкарваш ли си хляба сам? ... май още не... Rolling Eyes ... така че малко е рано да осъждаш хората за това че прибягват до комерсиализъм... според мен лично в комерса няма чак толкова лошо нещо при положение, че човек за себе си не си губи стойностите и го използва само като средство за постигане на целта си - реализация на истинските си идеи...

Каффе за мен са позьори... не ги харесах от самото начало... както и Гравити Ко ... Такива групи са: 'вижте ни каква класа сме, вие можете само да ни търкате обувките'.... ми хубаво - ама като сте ЧАК толкова важни - имате ли нещо наистина ЧАК толкова оригинално съдържателно да покажете? ... или само много модни дрешки, много модни звукозаписни трикчета и т.н. ефекти? ... Както е добре известно аз съм някакъв луд боец срещу формата ... защитник съм на съдържанието... За мен нещо което си поставя твърде високи цели като форма, следва да има поне толкова и като съдържание... защото иначе е вид заблуда... но... няма значение... самата дефиниция на форма и съдържание е толкова лична и невъзможна за изразяване, че просто... Друг е въпросът, че много парчета на Каффе и на Гравити Ко ме кефят все пак... Даже последно започнах да се кефя повечко на Каффе... 'Пак Там' - го имам дори на телефона си ^^^ ... слушам си го понякога в рейса ... и все пак... не обичам високомерието - а тези 2 групи примерно са високомерни... PIF (понеже бяха споменати също в заглавния пост) имат някои парчета с муз. стойност (сериозна!)... но повечето са неориентирани... но в тия пичове поне ме кефи, че не се правят на някви много куул световни мегазвезди ... по-земни са си ... Rolling Eyes

Та така... дано не се обидиш братко - казах просто какво мисля ... БТВ първият от трите ти поста беше много силен - яки примери за плагиатската балканска природа от памти века.... така си е - малка нае**на от кой ли не държава - копира всичко от по-силните и големите...

EDIT: хех някой ти изтрил последния пост... наистина поне да ги беше слял... Rolling Eyes
psy_
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Композиторе, и ти не знаеш много неща за мен. а едно от тях е, че моя милост след много кратък период от време започва работаSmile
Сам не се издържам, въпреки че винаги съм имал желанието. Получавам това, което може да ми се даде от скапаната държава- една стипендия за отличен успех. С нея си плащам мобилния телефон.

Иначе за музиката- аз НЕ разбирам от музика. Аз слушам музика, харесвам музика и това е...

Не мога да ти се сърдя, когато казваш истината:")

Това, което мразя в комерсиализма и капитализма е безсмисленото натрупване на финанси...За мен парите не са цел в живота, те са средство. Присмивам се на хора с много пари, които парадират със сумата. Не е велика сумата, а начина по който си я изкарал. Часовете, които си бачкал и тн и тн...Парите- те са просто хартийките, които ти дават правото да живееш. Това е...а мен парите не са идеал.

И сега ще метна още една насока. SOAD имат една песничка-BOMB...замисляли ли сте се върху текста?
Какъв е смисълът в това да имаш 73 млрд. долара, когато съседът ти умира от глад?
Върнете се в началото
Вседеходчо
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Papa New Guinea

Ами общо взето да,иронията е там че 99 процента от тийновете искат да са борчета,фолк-суперстарс,гимнастички/футболисти в националния,мутри,рапъри,гангстери....абе Be sick
Иначе за мен без мечти не е интересно(те са сред малкото стимули да изтъриш (да си не пръснеш тиквата,заради заобикалящата помия Laughing ) до утрешния ден,мечтайте и се насочете към мечтите си,но внимавайте какво си пожелавате,че може да се сбъдне.
Върнете се в началото
aboL1sh™
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

criminal

Местожителство: 8 mile

предварителен едит :// сори може да е малко разбъркано ама пишех мислейки

ем не съм сигурен че ще успея да кажа нещо .. ама .. да пробвам ..
тъй ... Значи за музиак става дума , ае по принцип някой като изкаже едно такова огромно генерално мнение както paranoia направи , това се пак си е негово мнение .. то ест съм съгласен с повечето неща де .. обаче няма 100 % сигурност че това което се казва е точно така .. лично аз не смятам че П.И.Ф. се отличават с готини песни ..
Пък д2 като се изключат последните им 2-3 прояви иамт наистина хараби песнички , хубава група са ..
а иначе като цяло в бг музиката не се отличава с някакви мн талантливи изпълнители .. хъм .. вианги на тва съм се чудил ... появяват се някои некадърници като LA и правят няква песен кяото става хит без да енищо особено .. то не само в България е така де .. да вземем Arash примерно ...
мда .. пък и друго нещо дето ми е било чудно винаги е , защо постоянно се оправдават с липсата на средства , еми че то няма талант ве ..ако имаше в момента талант , примерно в надпреварата за Златен Бг Текст щяха да участват песни които са правени скоро .. пък то ..
Пък и липсата на средства е идиотско извинение при положение че примерно Слави и Стар Академи дават толкоз пари за запис и не знам си кво ...
Обаче дори и в Стар Академи (оригиналът!) няма особено големи таланти .. реват ми по хиляда години че не могат да изпеят един текст ...
бахти .. значи избрали са там нз колко души чрез някакво сценично изпълнение , ония се появяват в къщата и не правят нищо... аз съвсем рядко го гледам ,обаче веднъж хванах няква дето се опитваше да пее Шакира , че тая викаше като разгонена маймуна ве ... мн зле значи....
другите вече 'доказани професионалисти и таланти' пък излизат на сцената и пеят на плейбек , а после казват че си пазят гласа за по-големи участия .. е те пък каде ще ги правят тия участия ве .. в лос анджелес ли ... И кво излиза че средностатистическия зрител на концерти дава парите си само за да гледа изпълнителя без да го слуша .. Еми то тъй ще е като при прослушването използваш устата си не да пееш ... надявам се да ме разбрахте ..
peace \\//
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дън Сяопин
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Композиторе, принципно си прав, но тук имам една забележка.

Тъй като познавам лично Явор, Петър и Ясен от Гравити Ко., трябва да заявя, че толкова готини и свестни хора в българската музикална индустрия трудно може да се намерят. Пък музиката им наистина е добра, особено новия албум "Instinct".

Каффе няма да ги коментирам. Харесвам ги, защото са добри в това което правят, пък и харесвам този стил музика. Но като отношение, хора и светоусещане по скоро клонят към надменност, наистина.

Българската музикална индустрия обаче се определя оснвоно от Чалгата. Явлението е всъщност с много дълбоки корени, ако погледнем исторически. То всъщност е не музикално, ами културно явление. Дълго е, и не леко за обяснение, но, Чалгата, за съжаление, е част от градската ни култура още от 19 век. Не в този си вид, разбира се. А за съжаление, Чалгата се превърна и в част от културата на селата. Чалгата реално не застрашава българската музика и култура сама по себе си. Но съвременното й проявление представлява опастност за подрастващите. Защото тя размива моралните ценности. Тя обърква стойностите в крехкото съзнание на тези, които утре ще трябва да бъдат отговорни граждани на тази държава. За това в голяма степен са виновни и родителите на същите.
Българският преход, който успешно се проточи със седем години, благодарение на комунистите (БСП), позволи на мутри и други разни бивши служители на силовата част на системата (като Бойко Борисов), да създадат капитал и структури извън държавата и нейния контрол.
Смяната на една система е винаги нещо трудно, но когато се прави бавно е още по болезнено. Благодарение на това, в съзнанието на хората се наложи представата, че за да успееш трябва да си тарикат или мутра. Особено сред по-простите хорица тази представа се затвърди успешно. Комбинацията от Чалгата и тези "преходни" представи доведе до днешното състояние на културна "просветеност" сред младежта.

Затова, каквато и да ни е музиката (другата, не чалга), американска, глупава, непрофесионална, е по добра от възможността изцяло да бъдем заляти от чалгата.

Колкото до антиамериканизма. Всъщност, няма нищо лошо в американската мечта. Факт е, че в америка почти всички са я постигнали. Аз самият имам американска мечта. И тук трябва да кажа, че това всъщност не е "американска" мечта, ами съвсем естествена човешка мечта за спокоен живот и щастливо семейство. Всички хора на земята (е, поне нормалните) имат същата мечта.
Антиамериканизмът произхожда от доста сложни натрупвания свързани с американското балгополучие, американската сила и политика. Факт е, че французите са основни разпространители на антиамериканизма. Това е чиста пост-имперска завист. Защото има и друг един простичък факт. Страната с най-развита демокрация е САЩ, и аз нямам нищо против точно те да я разпространяват.
И друга заблуда е, че американците са тъпи. Факт е, че те самите допринасят за това усещане, разпространявайки своята поп-култура. Но тя се разпространява на базата на комерсиалните принципи, тя съществува, даже, на тяхна база. И тези които я създават, всъщност са доволно умни хора. А тези които я купуват...

Но, ако американците бяха тъпи копелета попринцип, страната им никога нямаше да достигне това положение на световен лидер.
Защото не може един тъп народ, който е само 4% от световното население да произвежда повече от 30% от планетарния брутен продукт.

Това е от мене. Айде със здраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov