Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
 Заглавия на главите - Даровете на Смъртта « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 12:30 am    Заглавие: Заглавия на главите - Даровете на Смъртта Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

Станаха ясни заглавията на главите в книгата. Коментираите ги тук.

Dark Lord ascending
In Memorial
The Dursleys departing
The Seven Potters
Fallen warrior
The Ghoul in pajamas
The will of Albus Dumbledore
The wedding
A Place to Hide
Kreacher`s tale
The bribe
Magig is Might
The thief
The Goblin`s revenge
Godrics Hollow
Bathilda`s secrets
The life and lies of Albus Dumbledore
The silver doe
Xenophilius Lovegood
The tale of the three brothers
The Deathly Hallows
Malfoy manor
The wandmaker
Shell cottage
Gringotts
The final hidding place
The missing mirror
The lost diadem
The sacking of Severus Snape
The battle of Hogwarts
The elder wand
The Prince`s tale
The forest again
King`s Cross
The flaw in the plan
Epilogue

Преместено от Книга 7
lubo static

преместено от 'За книгите'
- drunken lullaby

[/list:u]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 1:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Ша копна квото съм писала в темата за началото на книга 7,но с малко промени,отбелязани в зелено

4.The Seven Potters-Седемте Потъра
Предполагам,че тук ще се говори за семейството на Хари и все пак заглавието звучи доста странно
5.Fallen Warrior-Паднал войн
Паднал...знам ли - звучи ми като заглавието на песен на Меноуар или Мейдън...досега станахме свидетели на едно голямо падане - ДД от кулата...а може би някой ще умре и доколкото разбирам тва е Муди
7.The Will Of Albus Dumbledore-Завещанието на Албус Дъмбълдор
С това заглавие искам да поздравя Грим Рийпър за темата за бездействието на ДД,защото ти там беше предположил за наследството на ДД.Нямам идея какво ще бъде то,но ГО ИМААААА!!!Е вече се разбра какво е завещанието - на Хари меча на ГГ и първия снич,който е уловил,на Хърмс книга,а на Рон загасителя
10.Kreacher's Tale-Разказът на Крийчър
Мисля,че това феноменално предложение,че Крийчър е бил с Регулус беше на Лу Сиу или на Спирит Серпенти(но не мога да си спомня точно),но ако се окаже вярно - просто сте супееер!!!!
20.Xenophilius Lovegood-Хепофилиус Лъвгуд
Бащата на Луна ай съпоус.Смъртта на майка й винаги е будила съмнението ми...дали ще има нещо скрито тук?
19.The Silver Doe-Сребърната кошута
Сребърната кошута - Патронус - Патронусът на Снейп(по предложение на Шербетово лимонче,която написа страшо добре обосновано мнение по въпроса)
21.The Tale Of Three Brothers-Историята на тримата братя
Идеи кои са?Ще разгледам подробно родословното дърво на Блек,защото е твърде вероятно да е там.Други братя,за които може да става въпрос за Уизлиевци,но се съмнявам,заради думата "история".Дали пък не е нещо свързано с ДД и Абърфорт?
24.The Wandmaker-Майсторът на пръчки
Оливандър?Или онзи,който беше споменат в четвъртата книга?Дето е направил пръчката на Крум?
26.Gringotts-Гринготс
Някой от хоркруксите да е скрит там - корицата на британското издание за деца?!?
28.The Missing Mirror-Липсващото огледало
Еиналеж...все пак Роу спомена,че ключът към седмата книга е скрит в първата...отивам да препрочета първата книга!!!
29.The Lost Diadem-Изгубената тиара(диадема)
Дълбок поклон пред Нечистокръвната Принцеса и Лейди Бела,които разработиха теорията,че тиарата,която Хари вижда в шестата книга,докато се опитва да скрие учебника е хоркрукс,при това от Рейвънклоу(ако не греша те двете бяха разработили това предположение,но ако греша веднагически някой да ме поправи)
30.The Sacking of Severus Snape-Зеблото на Снейп
Идеи?
34.The Forest Again-Отново гората
Уаа!Нали в едно интервю бяха попитали Роу какво е станало с мотора на Сириус и с колата на семейство Уизли и тя отговори,че това ще го разберем в седмата книга.Ако не ме лъже паметта Лейди Бела беше изказала предположението,че те ще са в Забранената гора и ето,че тя се появява(не виждам за коя друга гора ще се говори)
35.King's cross-Кингс Крос
Чудя се как не се бяхме сетили,че там може да стане нещо интересно?В никоя теория или предположение не го бях срещала...Идеи?
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 1:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: В света на книгите, но по необходимост завръщаща се понякога и във Варна

А ето ги и на български:

1.The Dark Lord Ascending - Възходът на Черния лорд
2.In Memoriam - В памет на...
3.The Dursleys Departing - Отпътуването на Дърси
4.The Seven Potters - Седемте Потър
5.Fallen Warrior - Паднал войн
6.The Ghoul In Pajamas - Таласъмът в пижама
7.The Will Of Albus Dumbledore - Завещанието на Албус Дъмбълдор
8.The Wedding - Сватбата
9.A Place To Hide - Скривалището
10.Kreacher's Tale - Историята на Крийчър
11.The Bribe - Подкупът
12.Magic Is Might - Магията е сила
13.The Muggle-born Registration Commision - Комисията за регистрация но мъгълокръвните
14.The Thief - Крадецът
15.The Goblin's Revenge - Отмъщението на таласъма
16.Godric's Hollow - Годрикс Холоу
17.Bathilda's Secret - Тайната на Батилда
18.The Life And The Lies Of Albus Dumbledore - Животът и лъжите на Албус Дъмбълдор
19.The Silver Doe - Сребърната кошута
20.Xenophilius Lovegood - Ксенофилиус Лъвгуд
21.The Tale Of Three Brothers - Приказка за тримата братя
22.The Deathle Hollows - Реликвите на смъртта
23.Malfoy Mаnor - Имението Малфой
24.The Wandmaker - Майсторът на пръчки
25.Shell Cottage - Шел Котидж (очевидно това е името на къщата, така че предлагам да не се превежда)
26.Gringotts - Гринготс
27.The Final Hiding Place - Последното скривалище
28.The Missing Mirror - Липсващото огледало
29.The Lost Diadem - Изгубената диадема
30.The Sacking of Severus Snape - Уволнението на Снейп
31.The Battle Of Hogwarts - Битката в Хогуартс
32.The Elder Wand - Пръчката на съдбата (това е моето предложение след като прочетох книгата - не е буквално, но мисля, че пасва)
33.The Prince's Tale - Историята на принца
34.The Forest Again - Отново гората
35.King's cross - Кингс Крос
36.The Flaw in the Plan - Пропускът в плана

Е, все още не е напълно сигурно, че тази е истинската книга, но засега можем да си обсъдим тези глави. Wink

Последната промяна е направена от Lady Bella на Вто Авг 07, 2007 5:17 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 2:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

На мен няколко неща ми направиха впечатление...

1.The Dark Lord Ascending - Възходът на Черния лорд

Очевидно Роулинг отново е избрала като начало на книгата си да започне н с действието си при Хари Потър, а при Волдемор и Смъртожадните. Интересно...

3.The Dursleys Departing - Отпътуването на Дърсли

Това може да означава две неща- или отпътуването на Хари от Дърсли завинаги (става пълнолетен, магията за защитя се разваля и той вече може да ги напусне) или пък отпътуването на Дърсли за някъде..може би за място,което е по-защитено..или..не знам..по-вероятно е първото.

6.The Ghoul In Pajamas - Таласъмът в пижама

Таласъм...веднага ме навежда на мисълта за Гринготс...а щом е в пижама..значи може би Хари или някой, ще навестят таласъма посреднощ, в домам му (или където живеят таласъмите)...това се връзва с една по-нататъшна глава..

8.The Wedding - Сватбата

Очевидно...сватбата на Бил и Фльор...Това, което ми прави впечатление е,че е чак осма глава...Тоест, прекалено е напред в книгата, за да е преди учебната година..освен ако цялата книга не се развива през лятото. или поне по-голямата част от нея..

13.The Muggle-born Registration Commision - Комисията за регистрация но мъгълокръвните

Това ме навежда на мисълта за някакъв сблъсък м-у света на магьосниците и този на мъгълите...може би..някакво разкриване..или нещо подобно. Магьосниците в защита на мъгълите..

15.The Goblin's Revenge - Отмъщението на таласъма

Тази глава се връзва със шестата. Ако приемем,че става дума за същия таласъм, а той отмъщава..значи посещението през нощта не е било от най-благоприятните...тоести, ако е бил посетен от нашите хора, то той е срещу тях.

16.Godric's Hollow - Годрикс Холоу

Ха. Тук всички познахме май,че ще се завърне Хари там.

18.The Life And The Lies Of Albus Dumbledore - Животът и лъжите на Албус Дъмбълдор

Интересната дума тук е "Лъжите". За какво ли Дъмбълдор е излъгал Хари2 Толкова много неща биха могли да бъдат..може би е нещо свързано с Хоркруксите...или..наистина нямам идея. Или пък тук ще се разбере,че Снейп е действал по думите на директора, когато го е убил.Но звучи обещаващо. О..и току що ми хрумна нещо лудо..ами..ако Дъмбълдор е РАБ? Ъм....но защо..имам си идея,но ме мързи да пиша.

20.Xenophilius Lovegood - Ксенофилиус Лъвгуд

Интересно, защо ли бащата на Луна е толкова важен?

22.The Deathle Hollows - Смъртоносните светии

Хм..отново малко ме смайва фактът,че Светиите се споменават в средата, ан е в края на книгата. Въпреки че същото беше и с предишните книги, но все пак...

26.Gringotts - Гринготс

И това потвърждава теорията за смисъла на корицата. Очевидно триотот е в Гринготс. Остава въпросът за облеклото, защото като гледам, главата е доста след сватбата на Бил и Фльор.

30.The Sacking of Severus Snape - Уволнението на Снейп

Това вече звучи много интересно и многозначно. От една страна Снейп би трябвало да е автоматично уволнен от Хогуортс, тъй,че ми се струва малко вероятно тази глава да се отнася за това. От друга страна, остава само едно друго място, от окето може да бъде уволнен- като смъртожаден. Друг е въпросът,че Волдемор не уволнява,ами убива.

33.The Prince's Tale - Историята на принца

И отново..мисля,че въпросът е почти ясен...Снейп очевидно е доста важен за книгата...доста се споменава. Но фактът,че тази глава се казва "Историята на принца" означава,че той ще е този,който ще даде обяснение на голяма част от събитията. Това,че е почти в край на книгата ме навежда на мисълта,че той все пак е на страната на ордена, тъй като..тогава би било логично да обясни всичко..но все пак не може да сме сигурни.

34.The Forest Again - Отново гората

Интересното в тези две глави е,че споменават места, което значи, ще има придвижване от едното в другото...нещо като..гонитба или бягство предполагам. От друга страна...споменаването на Кингс Крос може да означава две неща- първо, едва сега започва началото на учебната година...тоест, цялото действие се развива през лятото. От друга страна може и да значи обратното..връщането на гарата с влака. Или пък..може просто така да с е е получило,че една от последните битки да е там...

36.The Flaw in the Plan - Пропускът в плана

Това е наистина много интересно заглавие за последна глава на тази велика поредица книги...Според мен означава случването на нещо драматично,точно тогава,когато никой не е очаквал. Когато всичко изглежда наред..може би..нещо с хоркруксите...може би не са унищожени..или пък..ако Волдемор е жив по някакъв начин в Хари.
Разбира се, това е ако приемем,че става дума за план на нашите хора. Иначе пропускът може и да е в план на смъртожадните. Но мисля,че до последнага глава...

Ами..това имах да акжа за сега...още по-малко от 48 часа и...всичко свършва.след 7 години чакане....

[/list:u]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
water_lily
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 7:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

valium & cherry wine

Местожителство: City Of Delusion

А защо пък 35 глава е свързана с гарата нещо не се вписва в моите представи...Дали се връщат от някъде или заминават от някъде.И пак опира да въпроса-дали има учебна година в Хогуортс.И дали сега е началото-с гарата,или краят й...
Май съм по-сколонна да мисля,че е краят,защото иначе излиза цялото действие да се е развивало през лятото,което пък се вързва с предишни теории за Хари и търсенето на Хоркруксите през лятото ..
Или пък гарата аз май автоматично я свързвам и с Лондон-така ,че-нещо да става там,площад Гримолд..

But I don't know where that somewhere else is, you know?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Малфой
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Забелязах едни думи на Qsnovidec: "Друг е въпросът, че Волдемор не уволнява, ами убива". Аз прочетох тази глава от средата до края и доколкото разбрах, Волдемор нарежда на Наджини да убие Снейп, като го нахапе - и точно това става. По-нататък... четох фотографираната книга оттук-оттам - включително и момента в "Гринготс". Хари, Хърмаяни и Рон са отишли да търсят хоркрукс там, който в крайна сметка се оказва чашата на Хафълпаф. На корицата на британското издание тримата са дадени изплашени и с рани, нали...? На всички предмети в този трезор са направени заклинания, мисля, че едното от тях беше Флаграте. Щом се докоснеш до някое от съкровищата, то пламва и те изгаря. Друго е по-интересното: защо мечът на Грифиндор е там? В крайна сметка хоркруксът е взет. И тук има още интересни неща... Волдемор прониква в банката и пита един от таласъмите кой е влизал в трезора, а създанието се обръща към него с "господарю"... дори в началото и към средата на главата присъстваха и смъртожадни... Травърс...
Върнете се в началото
drunken lullaby
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

E=mc²

Местожителство: in the neon forest, taking drugs in psychic defense

Qsnovidec написа:

Интересната дума тук е "Лъжите". За какво ли Дъмбълдор е излъгал Хари2 Толкова много неща биха могли да бъдат..може би е нещо свързано с Хоркруксите...или..наистина нямам идея. Или пък тук ще се разбере,че Снейп е действал по думите на директора, когато го е убил.Но звучи обещаващо. О..и току що ми хрумна нещо лудо..ами..ако Дъмбълдор е РАБ? Ъм....но защо..имам си идея,но ме мързи да пиша.

Мммм...по-скоро нещо за произхода му(за произхода на ДД искам да кажа)Нямам си идея какво...а Снейпи е твърде възможно да се намеси - даже задължително.

За чашата на Хафълпаф - йей!Познах!Знаех си,че тя ще бъде в Гинготс,но виж това за талъсъмите си е много интересно.Защо смотания Хари не внимаваше повече в часовете по История на Магията,сега щяхме да знаем много повече!
МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Lady Bella написа:
29.The Lost Diadem - Изгубената диадема (не е тиара, защото такава

Аз не съм много сигурна,и книгата не ми е под ръка...ама г-жа Уизли не казали на Фльор,че ще и даде диадема за сватбата?Там,след смъртта на Дъмбълдор...когато бяха в болничното крило при Бил Rolling Eyes
Не знам...може да съм в грешка.Но книгата не е в мен и не мога да проверя...

Vincent is nice when his aunt comes to see him
But imagines dipping her in wax for his wax museum
Върнете се в началото
sed
МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2007 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Ще се опитам да подскажа за какво става дума във всяка глава, без да ви разкривам истината:

1. The Dark Lord Ascending - Възцаряването на Черния Лорд: Реално за пръв път виждаме Волдемор да координира действията и да е обкръжен от "царедворците" си - смъртожадните.

2. In Memoriam - В памет на... - логично за кого иде реч, нали Wink

3.The Dursleys Departing - Инасянето на Дърсли - става въпрос за това, че Дърсли завинаги напускат къщата си на Привит Драйв 4

4.The Seven Potters - Седмината Потър - многоликова отвара, която превръща още шестима героя в копия на Хари Потър.

5.Fallen Warrior - Победеният воин - ясно е, че един от тези, които правят опит да спасят Хари, като изпиват многоликовата отвара или го ескортират няма да оцелее.

6.The Ghoul In Pajamas - Таласъмът в пижама - няма пък да ви кажа.

7.The Will Of Albus Dumbledore - Завещанието на Албус Дъмбълдор - какво да се добави повече?!

8.The Wedding - Сватбата - хм, на кого ли Wink

9.A Place To Hide - Скривалището - На какво?!

10.Kreacher's Tale - Разказът на Крийчър - кой всъщност е бил в Пещерата?!

11.The Bribe - Подкупът - кой-кого и за какво?!

12.Magic Is Might - Магията е сила - но дали е достатъчна?!

13.The Muggle-born Registration Commision - Комисията за регистрация но мъгълокръвните - само ще добавя, че тук отново се срещаме с Долорес Джейн Ъмбридж.

14.The Thief - Крадецът - на какво?!

15.The Goblin's Revenge - Отмъщението на таласъма - за какво?!

16.Godric's Hollow - Годрикс Холоу - ако сте имали теория за това място сте познали на 80%.

17.Bathilda's Secret - Тайната на Батилда - коя беше тя?!

18.The Life And The Lies Of Albus Dumbledore - Животът и лъжите на Албус Дъмбълдор - едва ли може да се очаква друго заглавие, когато под него се е подписала Рита Скийтър.

19.The Silver Doe - Сребърната кошута (помислете защо покровителят на Хари е елен)

20.Xenophilius Lovegood - Ксенофилиус Лъвгуд - замислете се какво е ксенофоб и си отговорете защо името на бащата на Луна произлиза от противоположното - ксенофил.

21.The Tale Of Three Brothers - Приказка за тримата братя - и златната ябълка (не, бе - майтапя се) - към какво се стреми Волдемор?

22.The Deathle Hollows - Смъртоносните светини - най-накрая какво всъщност се оказват смъртоносните светини (не СВЕТИИ)

23.Malfoy Minor - Имението на Малфой - най-съществената битка, но на кой с кого?!

24.The Wandmaker - Майсторът на пръчки - който се казва...

25.Shell Cottage - Къща-скелет - какво намеква заглавието...

26.Gringotts - Гринготс - и какво се крие в някой от трезорите на банката?!

27.The Final Hiding Place - Последното скривалище - след банката къде остана да се потърси истината?!

28.The Missing Mirror - Липсващото огледало - какво ли показваше то?!

29.The Lost Diadem - Изгубената диадема - на кой от основателите?!

30.The Sacking of Severus Snape - Уволнението на Снейп - от поста...

31.The Battle Of Hogwarts - Битката в Хогуортс - с кого?!

32.The Elder Wand - Пръчката-старейшина - с какво е по-добра от останалите?!

33.The Prince's Tale - Спомените на на принца - има само един

34.The Forest Again - Отново в гората - където се случва най-лошото

35.King's cross - Кингс Крос - игра на думи... замислете се, че буквално се превежда и "Кръстопътят на царя" и си отговорете кой е на крътопът? За какъв избор?!

36.The Flaw in the Plan - Пропускът в плана - кой не се досети за малките неща, които донесоха донесоха превес на някой?!

37. Epilogue - Епилог - ами май, че това е края на Хари Потър Wink
Върнете се в началото
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov