Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Волдемор- комплексар или наранена душа? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
rakovinka
МнениеПуснато на: Вто Ное 18, 2008 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Площад Гримолд Номер 12

Според мен има малко и от двете наистина е имал ужасно детство но чак да превзема света това вече е в повече.Смятам, че пак щеше да компенсира лошото си детство ако беше станал министър на магията.Ако нямаше такива огромни цели, като да премахне мъгълите, Слъгхорн можеше да му осигури мястото на министър на магията с неговите доооста добри магически способности.Ама той пък си каза:"няма пък ше завладея света и толкова".
forumtroll
МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Волдемор е ебаааааааааааахти боклука. По зле даже и от вас, което си е огромно постижение... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PotterNinja
МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 5:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: Барабой

А какво е комплексар?

Върнете се в началото
Selene Segundus
МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 9:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

ОМГ. Човек може да е "наранена душа", когато има такава. Може да е комплексар, когато има комплекси, ама май и затова трябва душа. Волдемор е просто бездушно чудовище, ни повече, ни по-малко. Не можете да го оправдавате с ужасното детство, защото Хари и Снейп имат също толкова ужасно детство, а стават добри магьосници, особено Хари - колкото и малтретиран да е бил от семейство Дърсли.

Кътчето...
Върнете се в началото
eli_eli
МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Детството му наистина е било ужасно ,
но това не извинява ужасните му действия ...
He-Who-Must-Not-Be-Named
МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I do believe in Nargles

Местожителство: Царство Таратория

Докато коментирахме световната класичност на Хари Потър, на няколко пъти зачекнахме темата за безлюбовното сърце на Волдемор.

Екстази веднага се хвърли да разнищва детството му и да търси корените на тази омраза там, на мен обаче ми хрумна нещо друго и реших да го споделя. Надявам се, че никой не се е сетил за това преди мен, защото нямам намерение да чета всичко до тук.

Волдемор е плод не на истинска любов, а на любовен елексир.
Не е ли възможно, отварата, която Меропа е давала на Том, да е променила по някакъв начин гените му.
И така Волдемор, заченат от такъв баща, се ражда с постоянно помрачено съзнание.

Любовният елексир, макар да създава илюзията за любов, всъщност притъпява чувствата и отнема способността да изпитваш истинска любов.
Волдемор наследява точно тази притъпеност и неспособност да изпитва любов.

Какво ще кажете?
Има ли логика?
доккайто
МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: София

Да, може да е така. Роу отдавна си пада по работата с гените (пример - отхвърли, че деца на Дъдли или той самият могат да бъдат маг., защото никаква магия не може да се приближи до гените на чичо Върнън) и сигурно това също е намек - "правете истинска любов" или "не насилвайте любовта", или "обичайте се истински".
МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: In the Paradise city, where the grass is green an' the girls are pretty...

He-Who-Must-Not-Be-Named написа:
Докато коментирахме световната класичност на Хари Потър, на няколко пъти зачекнахме темата за безлюбовното сърце на Волдемор.

Екстази веднага се хвърли да разнищва детството му и да търси корените на тази омраза там, на мен обаче ми хрумна нещо друго и реших да го споделя. Надявам се, че никой не се е сетил за това преди мен, защото нямам намерение да чета всичко до тук.

Волдемор е плод не на истинска любов, а на любовен елексир.
Не е ли възможно, отварата, която Меропа е давала на Том, да е променила по някакъв начин гените му.
И така Волдемор, заченат от такъв баща, се ражда с постоянно помрачено съзнание.

Любовният елексир, макар да създава илюзията за любов, всъщност притъпява чувствата и отнема способността да изпитваш истинска любов.
Волдемор наследява точно тази притъпеност и неспособност да изпитва любов.

Какво ще кажете?
Има ли логика?

Тая теория е чудна и, да, определено е много логична. Аз съм я мислила във връзка с други писания (пак за ХП, ама без Роу), но не се бях сещала за любовния еликсир. Като нищо Меропа да му е натровила ХY хромозомите Smile

А иначе темата според мен не е като да е смислена. Наивно е да смятаме, че Волдемор е някакво нещастно, мразещо се същество. Ако питате мен, той е особено доволен от себе си (а и, изхождайки от това колко неща постигна, мисля, че е пределно ясно защо е в хармония със себе си).
Вече липсата на орган на положителните чувства и такъв, разграничаващ правилното от неправилното, могат да се намерят не една причини. Освен идеята за еликсира, може и да е моята теория за липсата на човек, към когото да се привърже или от когото като авторитет да разграничи "доброто" от "злото" (условно говорим) (въпреки, че това е доста немагьосническо обяснение, та с еликсира звучи по на място, предвид познанията за творчеството на Роулинг).
Волдемор се ражда и започва да върви по един като че ли предначертан път. Той е такъв от раждането си, така че не могат да се търсят причините след него (като хокрукси и тем подобни). А и не вярвам наследничеството на Слидерин да е причината за това - както казваше Сириус на Хари - никой човек не е добър или лош, а просто прави добри или лоши избори. С решението си да върви по "лошия" си път, Волдемор стана "лош", просто защото нямаше въз основа на какво и кого да стане добър Smile

For a strange kind of fashion there's a wrong and a right...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
sankata3
МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Кремиковци...да бе да

Волдемор е просто потомък на един невероятно ненормален Very Happy род за който кръвта е най-важна и той просто се държи като такъв и всички качества са му вродени
Върнете се в началото
incinerator
МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

майка му и баща му са брат и сестра k0п3л37ааа
Върнете се в началото
Jumbie483
МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2010 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Не съм чела всичко до тук, тъй че може и да се повторя.

За мен Волдемор не е нито наранена душа, нито комплексар.
Той е такъв, какъвто е.
През живота си е срещал добри и лоши хора, но това не го е променило ни най-малко. Роднините му, не са били цветя за мирисане, любовта между родителите му не е била истинска, тъй че всичката тази злоба и жажда за власт е просто в кръвта му. Тя не е породена от нещо, случило се в последствие. Той е роден такъв.
МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2010 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полковник

Местожителство: в.търново

Теорията на Мишо е страхотна, не се бях замислял за връзката с любовния елексир! Smile
МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Местожителство: Долината на изгубените

За мен Волдемор ( и не, трепкам ) е комплексар!Хари също не е имал щастливо детство,нали? И все пак не е станал такова чудовище!!! Лошо впечатление ми направи Волдемор ( в този момент го намразих най-силно) там в приюта (от мислоема) когато каза че съзнателно измъчвал хората които го дразнят.Само на 11 и преизпълнен със злоба.Да мрази баща си че е зарязал майка му-ок,ама чак да го убие.И тази омраза към мъгълите.А и още нещо :противен ми е за това че се е питал,как майка му е допуснала толкова "мъгълско" нещо като смъртта... И смъртта и Дъмбълдор са единстваните неща от които се страхува. Confused Затова не го смятам и за комплексар. Смятам го за злобар!!! И не трепкам,защото както казва Дъмбълдор "страха от името,засилва страха към самото нещо" и честно казано предпочитам да умра като измъчвана от Волдемор,отколкото да умра като смъртожадна,само защото съм се страхувала!!!
Ofell
МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Каквото и детство да е имал,в каквито и условия да е расъл и факта,че всичките му предци са били отрицателни и гадни,ако той е искал да се промени и да приеме доброто е щял да намери начин. Но той е направил своя избор и дори да е воден от някаква вътрешна частична травна ,то едва ли това го прави чак ранена душа. Понякога мисля,че е станал такъв доброволно именно защото е искал да избегне човешката болка и страдание и никога да не се наложи да ги изпита....подсъзнателно е искал да се спаси от негативната страна на това да си просто човек. А относно теорията на Мишо- аз също съм съгласна с нея! Поуката е: не впримчвайте някой към себе си по изкуствен начин,защото последиците ще са фатални.....
Меропа може и да била по-добра по душа от всички останали,но допускайки тази грешка с елексира и тя се е ''осрала'' с извинение...
А комплексар може е само и единствено по отношение на мъгълите-вътрешно е изпитвал някакъв неприязън към себе си,щом е разбрал,че и той самия носи мъгълска кръв по бащина линия.
МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2012 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Earth

Нали стана ясно, че е неспособен да обича, защото е роден под влиянието на любовна отвара? Липсата на любов означава единствено чисто зло, той е въплъщение на него и си върши добре работата.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща Страница 4 от 5

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov