Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Волдемор- комплексар или наранена душа? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
chiqui
МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 10:01 pm    Заглавие: Волдемор- комплексар или наранена душа? Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Dead gardens where sun never rises

Не съм сигурна дали има такава тема и затова я пускам. Е, какво е вашето мнение?Дали Волдемор е едно комплексарче или просто душата му е наранена? Все пак не е имал особено щастливо детство и то да се е отразило върху бъдещето му.

Do you feel the sands of time
running low to break the line.
First we learn to fly,
then we learn to cry,
later in the evening we may die
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Moony
МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Там, където е най-провeтриво.

Така зададен въпросът има само един възможен отговор: нито едното!От една страна Волдемор наистина има страшно и незавидно детство. Но същото може да се каже и за Хари! А доколкото ми е известно, Роу не е решила още да го прави масов убиец с цел завладяване на света. От друга обаче, родът му е бил такъв, той е носител на качества по рождение, качества, които са довели до това, което познаваме ние от книгите. Така че Волдемор е по-скоро жертва на обстоятелствата. Няма как да станеш добър човек ако всичко, което срещаш по пътя си те води къл лошото.

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_BaTisTa_
МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Where the world ends and begins the magic... bla bla bla...

Права си Moony-чисто и просто злото у Волдемор е напирало до такава степен, че той в крайна сметка е бил едно цяло с него-още от бебе не е плакъл...Да не забравяме, че е тормозел останалите от сиропиталището-малко са тези, които могат да контролират магиите си още преди да са стигнали до Хогуортс-деца от чистокръвни семейства, обучавани още от малки да бъдат магьосници.Според мен тогава са се проявили талантите му-да измъчва и контролира(как е накарал онези деца да го последват до пещерата, ако те не са искали?)Той просто никога не е имал и капка добро у себе си и тук Дд отново проявява понякога грешката си да вярва прекомерно в доброто у хората.
boggart
МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Ами има някои лоши хора. Тях ги кефи другите да страдат. Или с други думи "Чуждото нещастие ги забавлява" Smile. Може наистина да са до една степен комплексари, обаче другото си опира до... характер може би. Не знам, във всеки случай без Волдемор "Хари Потър" нямаше да бъде интересен роман, защото ако няма някакъв сблъсък, между добро и зло най-често, книгата си е безмерно скучна. Нали?
Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Волдемор в никакъв случай не е комплексар. Това, което е станал, което всъщност не се различава много от това, което е бил, е благодарение на начина, по който е дошъл на този свят - майка му е била нещастна през целия си живот, баща му е бил омагьосан от нея, той не е дете родено от любов. А после и самото му детство протича в онова гадно сиропиталище, въпреки че според мен това не оказва чак такова влияние - злото просто е заложено в него по рождение. Съдбата му е близка до тази на Хари и същевременно коренно различна - и Хари е сираче, отгледан, без да бъде обичан, а това е нещо, от което неистово се нуждае едно дете, през цялото си детство е бил тормозен от братовчед си и леля си и чичо си, бил е лишаван от това, което най - много е искал, не е имал никакви приятели, но все пак е успял да запази доброто у себе си. Ето тук според, мен се крие неимоверната сила на Хари - не в магьосническите му способносто, а в доброто му сърце - това, от което Волдемор е толкова далече и това е, което ще го победи. Може би това което изглежда като избиване на комплекс е просъо жаждата му за власт, нищо повече. Той не е имал, нитое искал някога приятел или довереник, просто няма за какво да има комплекси, а и совен това той от съвсем малък осъзнава свойте способност и започва да се чувства по - специален и велик от останалите. А колкото до рананената му душа, не знам просто колко трябва да е наранена за да се получи това - Лорд Волдемор. И на Хари душата му е наранявана толкова много пъти, но той не е тръгнал да избива всичко живо, нали...
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 3:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Според мен въпроса не е правилно зададен не Волдемор а Снейп - комплексар или наранена душа? Волдемор има прекалено голямо самочувствие, за да е комплексар пък камоли наранена душа, но вижте Снейп. Той е комплексаря, винаги се е съревновавал със бащата на Хари, дори и след смъртта му. Не се примирява, също както приживе така и след смъртта си Джеймс е повече в очите на всички, а Снейп в ничии, дори няма дете, в чиито поглед би открил възхищение. Снейп е сам и си мисле, че и така ще свърши и ще умре сам. Той е наранената душа, защото бива отхвърлян от всички и дори от родителите му.
Върнете се в началото
Albus_Dumbledore
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 4:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

lumpito написа:
... Волдемор има прекалено голямо самочувствие, за да е комплексар пък камоли наранена душа ...

По този начин казано грешиш Wink .Душата му е наранена нали има хоркрукси Wink Wink Laughing Laughing
mina
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

преди да прочета 6-тата книга смятах волдемор просто за зъл,могъщ магьосник,но в 6-тата книга ние разбрахме доста неща за него.не смятам ,че е комплексар,просто е преживял много(не казвам ,че хари не)но да не забравяме ,че хари притежава сила,която волдемор никога не е имал!именно липсата на любов е направила волдемор такъв.да не говорим ,че той е разделил душата си!а това е престъпление срещу природата!а и волдемор винаги ще си остане на наследник на слидерин т.е. носи в себе си злото!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marshal
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Bourgas

mina написа:
а и волдемор винаги ще си остане на наследник на слидерин т.е. носи в себе си злото!

Ами едва ли Волдемор е комплексар-според мен не е.А Салазар Слидерин не е носител на злото. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lumpito
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Наранена е във физическият смисъл на думата и даже не наранена а направо осакатена, аз говоря не за физичеси а за чисто душевен начин /тук се получи малко тафтология, но се надявам да разберете какво исках да кажа/
Върнете се в началото
kreten4e_f
МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In the Dungeons

Комплексар ли е Волдемор? Не мисля. Волдемор е наистина могъщ магьосник, независимо, че е имал тежко детство. Той е открил и контролира силите си много по-рано, отколкото всеки друг магьосник (Хари до 11г. просто не знаеше как стават тези странни работи с него, не можеше да ги контролира). На 11г. Волдемор вече тероризира другите сирачета и събира трофеи. Според мен това не е комплексарщина. Волдемор е грандоман. Той винаги се стреми да докаже, че е най-силен. (Всъщност, за мен Волдемор е страхливец, защото изпрати 16годишно момче да убие най-големия му враг, като с това доказа, че толкова много го е било страх от ДД, че дори н е е отишъл да се наслади на триумфа си.) Той събира ТРОФЕИ. Гордее се със себе си, със силите си, с произхода си. Комплексарите не се гордеят със себе си. Затова са комплексари.
Я си помислете, ако Волдемор беше на мястото на Хари. Ми той Дъдли досега да е умрял! Още като дете Том се доказва като жесток, безскрупулен и жаден за власт. Хари е сирак точно като Волдемор, има неговите сили - но да сте виждали да упражнява каквото и да било насилие върху някой, който не е заслужил? Дали Хари щеше да тероризира децата в сиропиталището, ако самият той беше израстнал там?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
~EL~
МнениеПуснато на: Пон Яну 01, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

lumpito написа:
Според мен въпроса не е правилно зададен не Волдемор а Снейп - комплексар или наранена душа? Волдемор има прекалено голямо самочувствие, за да е комплексар пък камоли наранена душа, но вижте Снейп. Той е комплексаря, винаги се е съревновавал със бащата на Хари, дори и след смъртта му. Не се примирява, също както приживе така и след смъртта си Джеймс е повече в очите на всички, а Снейп в ничии, дори няма дете, в чиито поглед би открил възхищение. Снейп е сам и си мисле, че и така ще свърши и ще умре сам. Той е наранената душа, защото бива отхвърлян от всички и дори от родителите му.

Ами не мился, че Снейп винаги се е съревновавал с бащата на Хари. Просто е бил непрекъснато тормозен от него. Нито пък на някой му хрумва да сравнява Джеймс със Сивиръс. А за това, което е бил Снейп в Хогуортс основно са виновни родителите му, а Джейм просто "доразкрасява" картинката (бтв, гадно от негова страна).
МнениеПуснато на: Пон Яну 01, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

HelenaHarry написа:
lumpito написа:

Ами не мился, че Снейп винаги се е съревновавал с бащата на Хари. Просто е бил непрекъснато тормозен от него. Нито пък на някой му хрумва да сравнява Джеймс със Сивиръс. А за това, което е бил Снейп в Хогуортс основно са виновни родителите му, а Джейм просто "доразкрасява" картинката (бтв, гадно от негова страна).

Съгласна съм с теб, че Джеймс от части е виновен за положението на Снейп. Ако поне малко Джеймс се бе опитал да опознае Снейп или по точно да се опита да не се държи кат идиот с него можеби Снейп нямаше да е такъв гадняр и може би нямаше да съдейства на Волди. Не казвам че за всичко е виновен Джеймс, но всички последици в настоящето са породени от действия в миналото!
Върнете се в началото
kreten4e_f
МнениеПуснато на: Пон Яну 01, 2007 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: In the Dungeons

Marshal написа:
Ами и тук съм напълно съгласен с теб,освен че според мен Хари не притежава такива сили каквито притежава Волдемор. Very Happy

Е, аз говоря за силите, които Волдемор му е предал, не казвам, че е силен колкото Волдемор.. Честита нова година ! Smile
mina
МнениеПуснато на: Пон Яну 01, 2007 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

Marshal написа:
mina написа:
а и волдемор винаги ще си остане на наследник на слидерин т.е. носи в себе си злото!

Ами едва ли Волдемор е комплексар-според мен не е.А Салазар Слидерин не е носител на злото. Very Happy

имам предвид,че когато слидерин си е тръгнал от училището(заради неизвестни ни причини)той е оставил стаята на тайните и чудовището ,което причинява зло!и волдемор като негов наследник е носител на всичко това!като прибавим и силата му! Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща Страница 1 от 5

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov