Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща
 Сатанинските 25-и кадри по BTV « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Predator-S
МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2005 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

kalinka написа:
Току що видях този сайт....... О, Светлина, как е възможно някой въобще да се хваща на тези глупости.... Направо ме убиха с тяхното "всевиждащо око на Луцифер" в "Треска за злато".... Подчертала съм "Луцифер", защото това око няма нищо общо, ама абсолютно нищо общо с Луцифер. То е древноегипетски символ, по-късно използван от илюминатите. А илюминатите, между другото, не са никакви сатанисти, а учени преследвани от Църквата, които по-късно са се съединили с масоните. Масоните СЪЩО не са сатанисти. Confused Confused Confused Тоест, този сайт е правен от убеден християнин, може би по-скоро сектант, който не прави разлика между масони и сатанисти, и в общи линии говори за неща от които разбира толкова, колкото аз разбирам от квантова механика. А за масонските и илюминатски символи в БТВ въобще няма да коментирам... това са древноегипетски символи, които по-късно са били използвани от илюминатите и масоните, освен ако някой не изкара египетските фараони сатанисти, което може да се очаква от такива като тези, които са правили сайта. Чак сега забелязах една убийсвтено малоумна фраза, която на практика доказва идиотизма и абсолютната некомпетентност на автора: "Змия, скелет с ангелски крила и адски огньове. Змията е символ на човеконенавистническото юдейско племе, обрекло се бе си в служба на жадния за човешка кръв IHWH (познат и като Йехова, Яхве, Саваот, Сатана или както предпочитате)." Йехова, както знае всеки който е учил история в осми клас, е еврейското име на Бог. Не Сатаната, а Бог. Гениално откритие на авторите на сайта - Бог е жаден за кръв дявол!!! Shocked Shocked Shocked

Толкова за сатанистките послания в БТВ. Да видим сега песните. Някой тук говореше за песните на Бийтълс, в които се чували разни неща за Пол Макартни. Това не може да е нищо друго освен някакъв майтап от страна на Джон Ленън или Пол Макартни, освен ако не вярвате, че Пол е умрял през шейсетте и този Пол сега е негов двойник. Rolling Eyes В което, между другото, някои заблудени хора вярват, точно заради тези "скрити послания" в песните. А сега песните от сайта. Изреждам и коментирам:
Д2 и Део - Много ми е интерсно с какво вреди това "внушение"...... Да не би като го слушаш да ти се прииска да правиш секс? Това всъщност лошо ли е? Laughing
P.I.F. - Тук ще трябва да цитирам текста, който се чува наобратно: "Назад, назад, назад... поникнат даже там, където кози крак не е стъпвал... Причудливи храсти ще разцъфнат, непознати плодове ще раждат" Освен това авторите на сайта твърдят, че се чувал "сатанински смях" и "виене". Как го определиха пък смеха точно като "сатанински"?! И ако този текст е "наркомански", какво да кажем за текста на Lucy in the Sky of Diamonds на Бийтълс, който е писан под въздействието на ЛСД? Всъщност откъде накъде са решили, че текст за плодове и храсти е наркомански?!
Слави Трифонов - ми кво, човека е цесекар. Псува Левски. Ауууууу, сатанистки заговор за превръщане на левскарите в цесекари чрез подсъзнателно внушение.......
Мария Илиева - те умниците от сайта даже не са успяли да измислят в какво да я обвинят - няма никакъв коментар към скритите внушения в песните й.... само са констатирали че има такива в две нейни песни....
Контрол - текста, който се чува назад е: "Ох, Сатана! Ох, само ад!". Не съм никак сигурна дали това наистина се чува, а и да се чува, то в метъл песните по принцип се пее за Сатаната... нищо особено... просто не вярвам да има каквото и да било влияние.
Лейди Би - Ето как са коментирали господата от сайта - "Изключително вулгарна и на нормален, така и на обратен ред песен... " Просто те не обичат рапа и вулгарните текстове. Това е целият проблем с този текст.
г-н 100 кила - и това не са го изкоментирали. Ясно е защо - защото той просто се бъзика с чалгарите и от това няма как да изкарат сатанизъм....
Сеаг ще изслушам и световната музика и ще видим какви опасни сатанински внушения има пък там..... Rolling Eyes

Най-накрая някой да защити достойно и нашата страна. Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
>Доктор Джекил<
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 8:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Лондон, Англия /

kalinka написа:
Току що видях този сайт....... О, Светлина, как е възможно някой въобще да се хваща на тези глупости.... Направо ме убиха с тяхното "всевиждащо око на Луцифер" в "Треска за злато".... Подчертала съм "Луцифер", защото това око няма нищо общо, ама абсолютно нищо общо с Луцифер. То е древноегипетски символ, по-късно използван от илюминатите. А илюминатите, между другото, не са никакви сатанисти, а учени преследвани от Църквата, които по-късно са се съединили с масоните. Масоните СЪЩО не са сатанисти. Confused Confused Confused Тоест, този сайт е правен от убеден християнин, може би по-скоро сектант, който не прави разлика между масони и сатанисти, и в общи линии говори за неща от които разбира толкова, колкото аз разбирам от квантова механика. А за масонските и илюминатски символи в БТВ въобще няма да коментирам... това са древноегипетски символи, които по-късно са били използвани от илюминатите и масоните, освен ако някой не изкара египетските фараони сатанисти, което може да се очаква от такива като тези, които са правили сайта. Чак сега забелязах една убийсвтено малоумна фраза, която на практика доказва идиотизма и абсолютната некомпетентност на автора: "Змия, скелет с ангелски крила и адски огньове. Змията е символ на човеконенавистническото юдейско племе, обрекло се бе си в служба на жадния за човешка кръв IHWH (познат и като Йехова, Яхве, Саваот, Сатана или както предпочитате)." Йехова, както знае всеки който е учил история в осми клас, е еврейското име на Бог. Не Сатаната, а Бог. Гениално откритие на авторите на сайта - Бог е жаден за кръв дявол!!! Shocked Shocked Shocked

Толкова за сатанистките послания в БТВ. Да видим сега песните. Някой тук говореше за песните на Бийтълс, в които се чували разни неща за Пол Макартни. Това не може да е нищо друго освен някакъв майтап от страна на Джон Ленън или Пол Макартни, освен ако не вярвате, че Пол е умрял през шейсетте и този Пол сега е негов двойник. Rolling Eyes В което, между другото, някои заблудени хора вярват, точно заради тези "скрити послания" в песните. А сега песните от сайта. Изреждам и коментирам:
Д2 и Део - Много ми е интерсно с какво вреди това "внушение"...... Да не би като го слушаш да ти се прииска да правиш секс? Това всъщност лошо ли е? Laughing
P.I.F. - Тук ще трябва да цитирам текста, който се чува наобратно: "Назад, назад, назад... поникнат даже там, където кози крак не е стъпвал... Причудливи храсти ще разцъфнат, непознати плодове ще раждат" Освен това авторите на сайта твърдят, че се чувал "сатанински смях" и "виене". Как го определиха пък смеха точно като "сатанински"?! И ако този текст е "наркомански", какво да кажем за текста на Lucy in the Sky of Diamonds на Бийтълс, който е писан под въздействието на ЛСД? Всъщност откъде накъде са решили, че текст за плодове и храсти е наркомански?!
Слави Трифонов - ми кво, човека е цесекар. Псува Левски. Ауууууу, сатанистки заговор за превръщане на левскарите в цесекари чрез подсъзнателно внушение.......
Мария Илиева - те умниците от сайта даже не са успяли да измислят в какво да я обвинят - няма никакъв коментар към скритите внушения в песните й.... само са констатирали че има такива в две нейни песни....
Контрол - текста, който се чува назад е: "Ох, Сатана! Ох, само ад!". Не съм никак сигурна дали това наистина се чува, а и да се чува, то в метъл песните по принцип се пее за Сатаната... нищо особено... просто не вярвам да има каквото и да било влияние.
Лейди Би - Ето как са коментирали господата от сайта - "Изключително вулгарна и на нормален, така и на обратен ред песен... " Просто те не обичат рапа и вулгарните текстове. Това е целият проблем с този текст.
г-н 100 кила - и това не са го изкоментирали. Ясно е защо - защото той просто се бъзика с чалгарите и от това няма как да изкарат сатанизъм....
Сеаг ще изслушам и световната музика и ще видим какви опасни сатанински внушения има пък там..... Rolling Eyes
До някъде си права, но не ЧАК толкова. Всъшност масоните се водят сатанински култ, но малко по-различен. Масоните и сатанистите си приличат, колкото католизма си прилича с християнството. Тоест - много.
Масоните и сатанистите имат почти еднакви вярвания, и сходни цели и за сатанистите масоните са секта, тъй както за християните орденът, подкрепящ клонингите е секта. За някои християнски съсловия голям брой от сектите са обявени като "групи, обсебени от дявола с ясната цел да привлекат, чедата на Господ.". За тях една секта, която е против вярата им или изповядва нещо друго, което има някаква връзка с Бог си е чист сатанизъм. И така трябва да е, мен ако питаш.
Същото е и с Йехова, Яхве - за православните християни тези две божества са отклонение от догмите на християнската вяра (ерес), докато за други ересът (отклонението от догмите на християнската вяра) и сектите (съмнение в догмите на християнската вяра) са сатанизъм. Връзката за един привърженик на това движение (става дума за движението, което възприма сектантите и еретиците като сатанисти) е следната : Господ - чеда на Господ - вяра ; Господ - противници на Господ - Сатана - приятели на Сатана - хора, приятели на Сатана - Сатанисти - Сатанизъм - ерес.

Масонистите са по-скоро група фанатици - някои ги наричат "публични сатанисти", тези, които не се крият. Това до някъде е правилно - Масонистите не са подложени на толкова много гонения, тъй като те не се прекланят на Сатаната, а на неговите прислужници.

До тук с обяснението за връзките и разликите между християнство, католицизъм, масонство и сатанизъм.

Да поговорим за сайта :
Ако се вгледаш, онзи от сайта, не пише толкова много за българските песни, като изповядващи Сатанизъм. Той набляга на вулгарното им държание. Това също е правилно. По принцип сайтаджиите имат право - Забранено е да пускаш скрити послания в песните си. Забранено е със закон. А законите са правилни и са с добри цели. Не можеш да ми кажеш, че скрито послание от типа на "Е*а, е*а, е*а, е*а, моя ми е в теб" не е лошо. Това говори лошо не само за песента, а и за изпълнителите й. В песента "В Джаза" на Слави Трифонов и Десислава Добрева няма нищо от рода на "К*р за Левски", а се чува нещо от рода на "К*р залеси" - Сайтът казва, че чутото е неясно - това казвам и аз, тъй като това е първата песен, която проверих лично, чрез програмата за обръщане на музика. Някъде имах под ръка нещо като етика на законите, в която пишеше нещо от сорта на "Забранено е непрякото приканване към масови действия от типа на : дрогиране, самоубийство..." - точно такива неща трябва да те тревожат, като слушаш песните на Мария Илиева и нейното "Плачи, мълчи, плачи, мълчи".
До тук с българските песни. Пропуснах рап песента, защото то си е чиста простотия и дори в нея да имаше нещо от рода на "България е държава на цигани и аз и моите френдове от RNB ще свалим президента и Парламента с камъни", нямаше да ми направи впечатление.

Идва ред на световните песни.
В тях нещата са по-преки. В песента на Led Zeppelin /извинявам се за парвописа/ - Stairway to Heaven /извинявам се, при евентуално разминаване/ има две-три изречения /кодирани изречения/, които открито, боготворят Сатаната. Подчертавам "открито" защото думите са ЯСНИ.
В песните на Фреди Меркюри и групата му Queen също няма случайности. В "Another one bites the dust" си е повече от ясно, че обърнатото "It's fun to smoke marijuana" не е случайност. Защо ? Защо ли ? Ами въпросната песен е най-неясната от цялата дискография на групата. 70 процента от песента са неясни глупости и самият текст няма никакъв смисъл. Целта на песента е именно скритото послание.
Защо съм сигурен, че това не е случайно ? Ами защото това няма да е за пръв път в историята на Queen - песента Bycicle "блести" със следното "I like to be bisexual" /също кодирано/.
За "Бийтълс" не знам какво да кажа. От една страна - те са написали стотици, ако не хиляди песни и съм сигурен, че има още кодирани, неразкрити изречения в песните им ,но това за Пол може да те накара наистина да повярваш, че Пол е мъртъв. Дали е мъртъв или не, само един ДНК тест може да покаже. До тогава никой не може да каже, дали Пол наистина е мъртъв и дали наистина е кървав и погребан. Истината е, че тези неща са плашещи. Тези неща са сложени от Бийтълс, с цел шега - те просто НЯМА как да изповядват Сатанизъм.
Друго, друго.. а да.. сайтът изобилства с разни глупости. В една от песните на Бритни са открили място, където наопаки се чува "I am a slut", но това НЕ е вярно. Сега като казвам това се сещам за нещо много интересно. Съществува една игра наречена Magic : The Gathering - всяка картичка е илюстрирана от професионален художник. Има една картичка, която в момента струва 2,000 долара ако се не лъжа. На нея /на картината/ художникът е "вградил" лицето на младо момиче в едно от венчелистчетата на черен лотус. Ако се вгледате ще видите, че това е лицето на Бритни Спиърс 1 към 1, както е сега. Обаче, въпросната рисунка е правена много преди Бритни да се научи да пее, камо ли да излезне на сцена. Съвпадение или сатанизъм ? Idea Rolling Eyes
http://www.wizards.com/default.asp?x=mtgcom/arcana/720 - Eто тук ще намерите въпросната кратка статия. Най-долу е примерът с Бритни Спиърс - въпросната картичка, както и увеличената рисунка, така че да видите лицето.
Просто понякога има съвпадения. Толкова много съвпадения, че човек не може да каже, дали са поставени нарочно.. или са просто съвпадения.
агонизиращата утроба на съзнанието
такива коренно различни близнаци
трябваше да водят непрекъсната
борба."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalinka
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Ооо, моля те... масоните не се прекланят нито пред Сатаната нито пред каквито и да е негови слуги, а да се твърди че Йехова е Сатаната е признак на пълно малоумие, неразбиране на исторически факти и абсолютна некомпетентност по въпросите на развитието на християнската религия. Това, че някой религиозен фанатик-сектант мисли евреите за сатанисти не означава че те наистина са такива! Не знам какво означава за теб сатанист - за мен означава човек който се кланя на сатаната. Евреите се кланят на един бог, който наричат Йехова или Яхве, и който е на практика идентичен с християнския Бог Отец - трябва ли да ти напомням къде и как се е зародило християнството и чий (предполагаем)син е Исус Христос? От мнението ти си личи колко си некомпетентен по въпроса, най-вече от фрази като "Масоните и сатанистите си приличат, колкото католизма си прилича с християнството" - католицизма какво е? Не е ли вид християнство? - или "Същото е и с Йехова, Яхве - за православните християни тези две божества са отклонение от догмите на християнската вяра (ерес), докато за други ересът (отклонението от догмите на християнската вяра) и сектите (съмнение в догмите на християнската вяра) са сатанизъм" - Първо, Йехова и Яхве не са две божества, те са едно божество чието име се произнася по два различни начина и това божество е абсолютно идентично, както казах по-горе, с християнския Бог Отец. Второ, хората, които бъркат ереса, сектите и сатанизма и смятат че всичко това е едно и също, са просто пълни религиозни фанатици, които не могат да мислят трезво, нямат реална представа за нещата, изкривяват смисъла на термините "ереси" и "секти", и мислят че всеки, който не следва догмите на католицизма/православието/баптизма е сатанист. Още по-трагична става ситуацията ако въпросните фанатици са и антисемити, защото тогава евреите също стават сатанисти. Повтарям: Сатанист означава човек, който се прекланя пред Сатаната. Евреите не са сатанисти, масоните не са сатанисти и всеки който ви убеждава в обратното е или религозен фанатик, или заблуден от приказките на фанатиците. Ересите са вярвания които се отклоняват от църковните догми, но това не са сатанистки вярвания, освен ако не приемем самия сатанизъм за вид ерес. Сектите са нещо малко по-различно, там може и да има сатанистки секти, но далеч не всички са такива.
Да видим сега песните. Както явно дори ти признаваш, Бийтълс не са сатанисти - това мисля че го изяснихме. Историята със "смъртта" на Пол според мен е била рекламен трик или просто шегичка. Куин може и да са казали че марихуаната е хубаво нещо, или Фреди че му харесва да е бисексуален - и кво? Той си пуши марихуана и си е бисексуален. Защо да не го каже в песента си? Много други певци и групи преди и след Куин са говорили много по-открито за дрога и секс.
За Лед Цепелин ще коментирам по-късно, след като изслушам техните предполагаеми сатанистки послания.
Сега българските песни:
Ами не, не виждам нищо лошо в това да пее "Е*а, е*а, е*а, е*а, моя ми е в теб". Много рапъри - пардон - всички рапъри се изразяват по такъв начин. В песента на Слави се чува точно "К*р за Левски", и това, както вече казах в предишното си мнение, се дължи на факта че Слави е цесекар. А това с музиката, подбуждаща към самоубийство като цяло е пълна глупост, не само за Мария Илиева, а по принцип.
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

хм.. аз въобще не се възмутих от невероятните (в лошия смисъл) размисли на >Доктор Джекил<, а на убеждението, че законите са винаги правилни и винаги приети с добри цели.
това е едно леко казано ултра - лековерно мислене.
kalinka
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Schizophrenia написа:
хм.. аз въобще не се възмутих от невероятните (в лошия смисъл) размисли на >Доктор Джекил<, а на убеждението, че законите са винаги правилни и винаги приети с добри цели.
това е едно леко казано ултра - лековерно мислене.

Дааа, разбира се, забравих да коментирам тази глупост... Значи Докторе, една голяма част от законите са приети защото е било удобно на някого да има такива закони, а много от законите които би трябвало да бъдат приети, не са приети защото на някой не му изнася. Освен това, някои закони, наредби и т.н. се приемат с цел да се създаде впечатлението, че се върши нещо за разрешаването на даден проблем. Да не говорим, че някои хора имат не особено правилна представа за това какъв трябва да бъде един закон, и поради това приемат неправилни/несправедливи/откровено малоумни закони и наредби.
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bone Queen

Местожителство: I'm in a bad movie with a predictable end

аз кат иднъ същъ бритни хейтърка ше кажа по въпроса за бритни...момичето пее от 7 годишно и съм на мнение че тогава е пеела по-добре....та откога са картите? Laughing
бритни е на 23 ако се лъжа...начи на 7 е била през...*смята*
1988....дам...тогава ше да е била.може освен тва да е хубавичък монтаж....та кат стана дума сестричката и е одрала кожата на бритни,просто не знам как живее тав дете,аз ако бях щях с фередже да ходя само,но това е друг въпрос....
освен тва тва поразително мяза на една твърде известна снимка на Бритни,момент да изкопкам линк...
http://images-eu.amazon.com/images/P/B0000SVWUO.02.LZZZZZZZ.jpg

е не е същата,ама с компютри се прави кво ли не...както и да е ,тва нема отношение по темата...
лично аз не виждам нищо лошо хората да си благославят сатаната,стига да не трепят другите хора,ест...само чрез слушане на закодирана музика аз лично няма да тръгна да коля ближния си,Led Zepelin или както там се пише имат готини песнички...
нека си пеят за сатана,щом е известно че го няма поне за мене няма проблем...проблема идва чак когато 100 000 луди фунове награбят ножовете и пеейки сатанинските песни почнат да колят наляво надясно,а тва засега не се е случило
Paranoia
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

пише се led zeppelin (:
†MidiaN†
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Percussion Interlude

Местожителство: I hide among the shades

По дяволите... Знаете ли какво научих днес? 25-и кадър може да се прилага само в киното. Нали знаете, че телевизията не върви с лента? Тъй че такова нещо може да се появи само като смущение. Laughing
С други думи, просто чисто технически е невъзможно да има 25-и кадър по телевизията. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Paranoia
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

телевизията също предава филми, а съм 99% сигурен, че 25-ия кадър може да се използва в тв предавания...
†MidiaN†
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Percussion Interlude

Schizophrenia написа:
телевизията също предава филми, а съм 99% сигурен, че 25-ия кадър може да се използва в тв предавания...
Ся ако ми кажеш, че технологията на киното и телевизията е една и съща, ще зема да се хвърля отнякъде. Laughing
Нали съм будала, ще ви го обясня като за идиоти... Нали знаете, че образът на телевизора се изгражда от светещи точици? А в киното е въртяща се лента. Тъй че по телевизията подобно нещо може да се появи просто като смущение. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Paranoia
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

аз с тия работи нямам нищо общо, но все пак да си кажа, че вече се използва и цифрова технология в киното (:

ейми, съдя от това, че закона забранява да се излъчват по телевизията предавания и филми, в които се съдържа 25-тия кадър.
изводът е, че...

п.п. само дето не съм 100%, че е точно за телевизия, но то това може да се провери (:
†MidiaN†
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Percussion Interlude

По дяволите, днес чух това от технически грамотен човек, каквато аз не съм, но ениуей... Laughing
Почти съм сигурна в това, което казвам... Въпреки че това със закона е наистина силен довод... Хмх, отивам да потърся инфо. Confused
Може да е отбелязано да не се излъчва по телевизията... Ако аз съм права, няма смисъл от това Confused
За всеки случай, евентуално... Laughing
Върнете се в началото
Paranoia
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

бе то и на мен не ми е проблем да питам баща ми, който сигурно ще знае, но колко ме мързи, боже, колко ме мързи (: Laughing .
а и честно казано това въобще не ме интересува Wink .
>Доктор Джекил<
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

kalinka написа:
Ооо, моля те... масоните не се прекланят нито пред Сатаната нито пред каквито и да е негови слуги, а да се твърди че Йехова е Сатаната е признак на пълно малоумие, неразбиране на исторически факти и абсолютна некомпетентност по въпросите на развитието на християнската религия. Това, че някой религиозен фанатик-сектант мисли евреите за сатанисти не означава че те наистина са такива! Не знам какво означава за теб сатанист - за мен означава човек който се кланя на сатаната. Евреите се кланят на един бог, който наричат Йехова или Яхве, и който е на практика идентичен с християнския Бог Отец - трябва ли да ти напомням къде и как се е зародило християнството и чий (предполагаем)син е Исус Христос? От мнението ти си личи колко си некомпетентен по въпроса, най-вече от фрази като "Масоните и сатанистите си приличат, колкото католизма си прилича с християнството" - католицизма какво е? Не е ли вид християнство? - или "Същото е и с Йехова, Яхве - за православните християни тези две божества са отклонение от догмите на християнската вяра (ерес), докато за други ересът (отклонението от догмите на християнската вяра) и сектите (съмнение в догмите на християнската вяра) са сатанизъм" - Първо, Йехова и Яхве не са две божества, те са едно божество чието име се произнася по два различни начина и това божество е абсолютно идентично, както казах по-горе, с християнския Бог Отец. Второ, хората, които бъркат ереса, сектите и сатанизма и смятат че всичко това е едно и също, са просто пълни религиозни фанатици, които не могат да мислят трезво, нямат реална представа за нещата, изкривяват смисъла на термините "ереси" и "секти", и мислят че всеки, който не следва догмите на католицизма/православието/баптизма е сатанист. Още по-трагична става ситуацията ако въпросните фанатици са и антисемити, защото тогава евреите също стават сатанисти. Повтарям: Сатанист означава човек, който се прекланя пред Сатаната. Евреите не са сатанисти, масоните не са сатанисти и всеки който ви убеждава в обратното е или религозен фанатик, или заблуден от приказките на фанатиците. Ересите са вярвания които се отклоняват от църковните догми, но това не са сатанистки вярвания, освен ако не приемем самия сатанизъм за вид ерес. Сектите са нещо малко по-различно, там може и да има сатанистки секти, но далеч не всички са такива.
Да видим сега песните. Както явно дори ти признаваш, Бийтълс не са сатанисти - това мисля че го изяснихме. Историята със "смъртта" на Пол според мен е била рекламен трик или просто шегичка. Куин може и да са казали че марихуаната е хубаво нещо, или Фреди че му харесва да е бисексуален - и кво? Той си пуши марихуана и си е бисексуален. Защо да не го каже в песента си? Много други певци и групи преди и след Куин са говорили много по-открито за дрога и секс.
За Лед Цепелин ще коментирам по-късно, след като изслушам техните предполагаеми сатанистки послания.
Сега българските песни:
Ами не, не виждам нищо лошо в това да пее "Е*а, е*а, е*а, е*а, моя ми е в теб". Много рапъри - пардон - всички рапъри се изразяват по такъв начин. В песента на Слави се чува точно "К*р за Левски", и това, както вече казах в предишното си мнение, се дължи на факта че Слави е цесекар. А това с музиката, подбуждаща към самоубийство като цяло е пълна глупост, не само за Мария Илиева, а по принцип.
ХАХахаАХАха, добре двадесет-и-пет-точкова... или двадесет-и-шест-точкова...
По принцип самият факт, че в песните има скрити послания е наказуем. И да - голяма част от законите не са правилни, както ти и Шизофренията казахте, но законът, за който говорим е правилен. Става дума за този, закон, забраняващ скитите съобщения в песните.
А точно за песента на Слави, не се чува "К*р за Левски", мога да те убедя в това. Както казах - чух я, аз и майка ми за да потърся още едно мнение. Каквото и да ми кажеш, не можеш да ме убедиш в обратното - Аз не нося слухов апарат и мога да кажа че слухът ми е наред. Дори и в самия сайт казват, че не се чува добре. Единственото, което можеш да различик е "кур залеси". Това, че е цесекар, НЯМА нищо общо със съдържанието на песните му. За останалите неща, няма да коментирам, защото явно ти нямаш представа за какво става въпрос.
борба."
Върнете се в началото
>Доктор Джекил<
МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

ТУЙ НЕ СЪМ ГО ПИСАЛ АЗ, НО ВСЕ ПАК МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ...
Сами вижте къде масоните се отклоняват от въпросните догми. Но тук не са споменали, че повече от половината членове на Масонския култ, са свързани с окултизъм. Не са споменали и, че част от масонството се занимава с неща толкова сходни със сатанизма, че спокойно може да бъде обявяне за сатанинска секта. Ако се вгледате в биогорафиите на известни личности-масонисти, ще видите, че там пише "масон и окултист" или "масон и сатанист"

Масонството и масоните са изучавани в учебниците на християнските апологети като врагове на нашия Спасител Господ Иисус Христос. Тайно общество, отхвърлило от себе си вярата в Триединия Бог и приело за свое кредо вярата в един архитект на Вселената. Вече не е тайна, че САЩ са основани от именно тези масонски общества. Вече не е тайна, че масоните управляват света. Вече не е тайна, че беззаконието действа. Още преди 2000 години бе казано: “Тайната на беззаконието вече действа” 2 Сол 2:8. Но тази тайна намери своя външен израз и стана общо достояние. Вярвайте в онези, призовават от филма, които могат да преценят кое може да бъде понесено от хората, кое е за хората и кое трябва да бъде в името на хората. Заради задължението да приеме масонския израз “свобода, равенство, братство” днешният свят се потопи в кръв. Защитавайки правата на малцинствата, САЩ нарушиха и елементарните човешки права на мнозинствата. Държавата, бореща се за свобода, равенство и братство и налагаща по целия свят своята ценностна система къде с военни, къде с икономически средства, натика свободните равните свои червенокожи братя в резервати. Те все още с а там и днес. Държавата, чиито съзидатели са Джордж Вашингтон, Бенджамин Франклин, наложи световна диктатура на езическите ценности, като официално отхвърли християнските сили от публична употреба. Държава, която се отрича от Христос, налага свой тип мислене, поръчва свои филми и налага свое кредо.

За нас, като православни християни, остава сериозният въпрос дали ще се придържаме към вярата в Нашия Спасител Иисус Христос, или “Ако друг дойде в свое име, него ще приемете. (Йоан 5:44)”, дали ще водим своите близки на холивудско зрелище, което безкритично ще приемем, или ще бъдем внимателни изследователи на всичко, като продължим да се държим о доброто. Дали нашите деца, вместо да слушат разказите за Нашия Спасител, за Света Дева Мария, за хилядите свидетели на вярата, или ще пожелаят да бъдат рицари, свободни зидари или поклонници на Хари Потър, зависи от самите нас. Най-страшното е, че някак много лековато след зрелищата на Блейд, Хелбой, Дракула, вече нашата притъпена сетивност е готова да поеме и поредната хитроумна и злонамерена антихристиянска реклама на вечните врагове на християнството – масоните - “Но Той, като ги погледна, рече: тогава що значи писаното: "камъкът, който отхвърлиха зидарите, той стана глава на ъгъла"? Всеки, който падне върху тоя камък, ще се разбие; а върху когото падне, ще го смаже. И в тоя час първосвещениците и книжниците поискаха да турят ръка на Него, понеже разбраха, че Той за тях каза тая притча, ала се побояха от народа.”(Лук. 20:17-19)

Но с какво са толкова страшни масоните?

С това, че отричайки вярата в Едната, Света и Неразделна Троица и във въплъщението на Бога Слово – Иисуса Христа – те налагат ново мислене, което не е в името на Нашия Спасител. Вярваме не в Бога, а в човека; вярваме не в чудото, а в разума; знаем, а не вярваме.

Или, както казва архимандрит Георги (Капсанис), игумен на манастира “Св. Григорий”, Света Гора, Атон: “Всичко в Православието е Теантропоцентрично, има за център Богочовека Христос. Всичко, което не е Православно, в т.ч. и масонство – има една и съща доминанта – центърът е човекът. За нас центърът е Христос. Затова, лесно е да станеш масон или нещо друго, но трудно е да станеш православен християнин. За да станеш православен
борба."
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща Страница 11 от 12

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov