Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Хуморът в 'Хари Потър' « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
fleur1510
МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 3:51 pm    Заглавие: Хуморът в 'Хари Потър' Отговорете с цитат

barely tolerable

Местожителство: Pemberley

"Ще ти пратим една хогуортска тоалетна чиния."
~ Джордж Уизли

Какво мислите за смешните моменти в книгата? Дали хуморът е съществена част от книгата или просто забавно отклонение от по-сериозните части? Кои моменти ви накараха да се заливате от смях?

Дали смехът и хуморът имат по-голямо значение в книгите? И могат ли те, подобно на любовта да са важен фактор в борбата срещу Волдеморт?

ПП: Не искам темата да се превърне в изброяване на смешни цитати от книгите, а в по-задълбочена дискусия и повече разсъждения.

Мерси за вниманието.

Хубава тема. Отнасяите се сериозно към нея.
Ясновидец
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nymphetamine-T
МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 3:58 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Според мен хумурът е неизменна част от книгата. Много ми харесва. Близнаците Уизли са най-забавни и разведряват всички. Дори това, че ТЕХНИЯТ магазин на Диагон-али се откроява от всички останали. Веселието все още живее у някой Wink На мен лично ми беше много слешна песента, която беше изпята на Хари като поздрав от Локхарт на Свети Валентин в книга 2 Laughing Очи залени като жаби има той...Ляляляля...и беше в страшно смешно неловко положение... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Qsnovidec
МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

McDreamy

Местожителство: House of House

Хуморът в книгите много ми допада, защото е остроумен и се изразява най-често в хитроумни реплики на героите,а не в техните действия.Фред и Джордж разбира се са може би най-свързани с хумора, но техните шеги не са ми много забавни, може би защото ги очаквам. Докато ако е нещо на Хари или Хърмаяни например ми е много по-забавно. И все пак си спомням,че преди години като четях "Стаята на тайните" за първи път и си умрях от смях на следната реплика на Рон: "Внимавай Колин Крийви да не срещне Джини,че двамата ще си основат фен-клуб Хари Потър". Стана ми смешно, защото замислете се колко много фен-клубове "Хари Потър" има по света всъщност, ате горките са в пълно неведение по въпроса. Laughing

[/list:u]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
~EL~
МнениеПуснато на: Нед Авг 20, 2006 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

евали хуморът е съществена част от книгата при всичките тези убийства и други тъжни случки, но пък много добре разведрявва обстановката, без свежарки като братята уизли или някоя и друга реплика "изплюта" ни в клин ни в ръкав, книгите щяха да станат изключително мрачни и тегави, (като романите на дикенс, например)
МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Човек или има, или няма чувство за хумор. Роулинг го има определено при това -много английско, много елегантно, то се е "просмукало" в цялата книга и ни разсмиват не само репликите на отделни герои, но и коментарите на авторката за отделни ситуации и действащи лица. И, според мене, много е ценно, че чувството й за хумор е добродушно и не помръква дори и в по-мрачни моменти. Много съм се смяла в първата книга в момента, когато тримата ни приятели скачат през отвора в пода и се натъкват на дяволската примка; цялата глава за погребението на Арагог направо си искри от хумор; ами незабравимите моменти в "Хралупата"?
Не мисля, че хуморът в книгата има някаква предварително поставена конкретна цел, просто си е часто от таланта на Роу. Мисля също, че хуморът си е присъщ за доста от класическите английски произведения, дори и за Дикенс; вярно е, че книгите му са мрачни като цяло, но вижте "Клуба Пикуик", например... а дори и в "Дейвид Копърфийлд" има страници пропити от хумор; да не говорим за Джейн Остин, при която хумор и сарказъм се сливат в изящно цяло...но стига оф Smile
Хуморът в "Хари Потър" си е още един голям плюс на книгата.
skorpioncheto
МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Нейде там в далечината...

Хуморът е неизменна част от ХП без него книгата би изглеждала скучна,но той е като лъч светлина в тъжните моменти.Винаги ми е приятно да се послмея от сърце на някои от шегите на братя Уизли,Хари,Рон и всички останали.На майка ми винаги и е било мн интересно като ме види че се заливам от смях четейкии ХП Very Happy дори ме смяташе за откачила по еднио времеSmileама ся разбра што се смея като гледа фимлите(макар че то тях не може да се разбере почти ништо ама тва е др тема)
Твоето желание ме издига
и ме пали като огън!
Върнете се в началото
manolova_1991
МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Bulgaria

Хуморът е неизменна част от Хари Потър Без него книгите ще загубят присъщия си чар Ако има причина поради която да вярвам че Хари ще остане завинаги в сърцата ни То това е невероятната смесица от хумор и тъга от магия и реалност която ме завладя още първия път щом отворих книга 1 А смешните моменти изобилстват от всякъде Не знам просто това си е велико нещо Exclamation Exclamation Exclamation
Върнете се в началото
Bully_Boy
МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2006 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Има страхотни моменти в книгата където ми е много смешно.Хуморът е съществена част от книгата тои я прави по интересна.
Смехът и иматт доста важна роля и мисля могат че, подобно на любовта могат да помогнат в борбата срещу Волдемор?
Върнете се в началото
mina
МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2006 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: толкова близо и същевременно толкова далече

хубава тема!хуморът във книгите според мен е много важен,защото на фона на мрачните неща хумора на моменти е нещо като разнообразие.мисля,че във всяка книга трябва да го има!съгласна съм,че близнаците уизли са най-забавни!
Върнете се в началото
bety
МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Определено хуморът допълва книгата и я прави наистина лесна за четене...при всички тия ужасии наистина са нужни и разведряващи моменти за да остави у читателя хубаво чувство...но не мисля че точно хуморът ще пребори Волдемор , по-скоро способността да се надсмиваш над себе си и грешките си (да приемеш че може да сгрешиш) ще помогне на Хари и компания ,но не се знае , може не никой да не му е смешно в последната книга... Confused
Върнете се в началото
iliana
МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: sofiq

Е не може да има само сериозни моменти в книгата,без хумор нямаше да е 4ак толкова интересна
Върнете се в началото
Emma Mania
МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2006 12:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

За мен хуморът е част от книгата, защото иначе нямаше да е интересно! Просто колкото и да е добра авторката в заврънтулките, книгата щеше да бъде ОТВРАТИТЕЛНА ако нямаше хумор поне малко!
Върнете се в началото
DeziDeriA
МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2006 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Emma Mania написа:
За мен хуморът е част от книгата, защото иначе нямаше да е интересно! Просто колкото и да е добра авторката в заврънтулките, книгата щеше да бъде ОТВРАТИТЕЛНА ако нямаше хумор поне малко!
Върнете се в началото
Clever hurmaiani
МнениеПуснато на: Нед Ное 12, 2006 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Рубинения град

Хуморът е неизменима част Хари Потър и всяка интересна книга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Harry'Potter
МнениеПуснато на: Нед Ное 12, 2006 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Определено хуморът е важна 4аст от книгите. доста на високо ниво е
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща Страница 1 от 5

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov