Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Интервю с Роулинг за "Гардиан" « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Elentari
МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2016 11:52 am    Заглавие: Интервю с Роулинг за "Гардиан" Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Преди предпремиерата на „Хари Потър и Прокълнатото дете” Дж.К. Роулинг и нейните колеги – режисьорът Джон Тифани и сценаристът Джек Торн дадоха обширно интервю за „Гардиан”. Превеждам няколко фрагмента от материала, защото е наистина много голям. Давам линк към него – болшинството потърманиаци нямат проблеми с английския, нали така?

https://www.theguardian.com/stage/2016/jun/05/jk-rowling-harry-potter-cursed-child-jack-thorne-john-tiffany-interview?CMP=share_btn_tw

Дж.К. Роулинг:
„ На мнение съм, че бидейки театрално представление, този проект няма да приличана нищо друго – не сте виждали подобно нещо. И когато зрителите го преживеят, ще разберат веднага защо това бе идеалният начин за разказване на тази история”.

За гневните критики около избора на актрисата, изпълняваща ролята на Хърмаяни:
„Тъй като имам голям опит със социалните мрежи, бях наясно, че някои идиоти задължително ще се представят като идиоти. Какво да кажа? Такъв е светът. Избраха Нома, защото се оказа, че най-добре от всички подхожда за тази роля. Когато Джон ми каза, че иска да я утвърди за ролята на Хърмаяни, аз отговорих: „ Потресаващо!”, понеже съм я виждала как играе и наистина е потресаваща.
Някои расисти ми разправяха, че щом Хърмаяни „побледнява”, когато е в шок, значи тя е бяла жена – това ми достави доста трудности. Но реших да не се вълнувам прекалено и просто твърдо и с целия си ентусиазъм заявих, че Хърмаяни може да е чернокожа, и има пълната ми благословия”

Първата предпремиера ще се състои почти два месеца преди официалното представяне на спектакъла на 30 юли. Всички се надяват, че изненадите, които крие творбата, ще си останат тайна дотогава.

Вече съм се сбъсквала с това. И се надявам нещата да се развият без големи спойлъри, само защото зрителите ще се насладят на истински удивително преживявване, ако не знаят какво ги очаква. Феновете на Хари Потър са общност, те се грижат един за друг и биха искали да запазят в тайна интригата и усещането за непредсказуемост. На това и се надяваме. Но ако тайната бъде разкрита, няма да настъпи краят на света и ние няма да се сърдим много. Надявам се обаче да не се случи заради самите вас”.

..........................................................................................................
Много от потребителите на потърмания учат в Англия, ако не греша. Дано успеят да гледат спектакъла и да разкажат Smile. Останалите ще чакаме пиеската да излезе у нас. И в Англия, естествено, пък ще видим Wink
teodoran1
МнениеПуснато на: Чет Юли 21, 2016 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Очакваме с нетърпение!
PotterNinja
МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2016 12:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

toz otlyawo e mega yak!
chakito
МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2016 12:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Потър Мания фен №1
Потър Мания фен №1

Единия не е ли Иво Сиромахов? Rolling Eyes
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2016 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

chakito написа:
Единия не е ли Иво Сиромахов? Rolling Eyes

Прилича му Very Happy
PotterNinja
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2016 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pone pokazwat koj shte pribira pachkata
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми