Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Прокълнатото дете: Книгата « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Elentari
МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2016 12:44 pm    Заглавие: Прокълнатото дете: Книгата Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

Прокълнатото дете: Книгата ще съдържа 320 страници и Роулинг пояснява, че става дума за театрална творба (буквално –тетрален сценарий).

Осмата история. След деветнадесет години .

Читателите и феновете на филмите видяха за последно Хари Потър да се сбогува с децата си на перон 9 ¾ деветнадесет години след битката за Хогуортс. Действието в „Хари Потър и Прокълнатото дете” започва точно след този момент и официално е осмата история в рамките на канона. Основана върху оригиналната творба, създадена от Дж.К. Роулинг, Джак Торн и Джон Тифани, пиесата ще има своята премиера на 30 юли 2016. Сега можеш да притежаваш книжната версия на произведението под формата на привлекателен том с твърда подвързия и да последваш Хари и приятелите му в новите им приключения, дори и да не можеш да присъстваш на представлението. Вече могат да се правят предварителни поръчки, за да получиш книгата си на 31 юли.
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_0_30?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=harry+potter+and+the+cursed+child&sprefix=Harry+Potter+and+the+cursed+ch%2Caps%2C309

Роулинг вече направи пояснения в Туитър, за да се избегнат недоразуменията: „ Да поясня! Публикува се сценарият на Прокълнатото дете. Не е роман. Не е предистория.”
https://twitter.com/jk_rowling/status/697711589038952448

Източник: http://harrylatino.com/noticias/8856/cursed-child-el-libro-tendra-320-paginas-y-jkr-aclara-que-es-un-guion-de-teatro
(неуморни, както винаги през годинитеSmile )
kaloyan2003
МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2016 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Ще очакваме Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elentari
МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2016 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

Местожителство: По-натам и от запада, отвъд земята, народът ми танцува на другия вятър...

kaloyan2003 написа:
Ще очакваме Smile

Ще очакваме, че да видим с каква цена ще ни фраснат "Егмонт". Но фенщината задължава и те явно го знаят Twisted Evil . Така че да пестим от закуски Very Happy до 31 юли.
BlackSoul
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2016 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Някъде четох че няма да бъде превеждана, което е жалко.
Но може и да бъркам.
Честно казано не мога да разбера дали ще ни бъде интересна за четене, щом ще е по-скоро сценари за театрална постановка.
Но въпреки всичко съм доста развълнувам
В момента отново прочитам книгите, днес съм на 7мата книга и за пореден път се възхищавам на тази история.
Дано мамка му, след някоя друга година Роулинг се завърне към историята и ни предсотави още и още, за този така вълнуващ свят.
Върнете се в началото
Elentari
МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2016 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вещица по призвание

BlackSoul, май ще се окажеш прав. Бях убедена, че "Егмонт" няма да пропуснат тази възможност, но в сайта на издателството няма никакъв анонс, никакъв намек Sad . Може би трябва да бъдат запитани, но си спомням, че някога им отправих питане за "Барда Бийдъл" и не получих отговор.
Но пък винаги ни остава https://kat.cr/ и други такива приятни места Twisted Evil
Много книги, които не мога да си взема по финансови причини, съм намирала там още на следващия ден след излизането им.
Elentari
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2016 11:06 am    Заглавие: "ХП и Прокълнатото дете" на български Отговорете с цитат

Вещица по призвание

http://citadelata.com/%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b0%d0%b6%d0%b1%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d1%81%d0%bc%d0%b8%d1%8f-%d1%85%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%82%d1%8a%d1%80/

"На български “Хари Потър и прокълнатото дете” трябва да излезе на 13-ти октомври."

Тъй като Александър Драганов превежда за "Егмонт", мисля, че може да се доверим на тази новина.
Може би не умея да търся (да бе Evil or Very Mad !), но не намирам нищо на сайта на въпросното издателство Mad

Поправям се, ето - след кратко ровене:
http://egmontbulgaria.com/info-zona-10/novini-i-sabitija-12/egmont-shte-izdade-na-balgarski-ezik-stsenarija-na-piesata-harry-potter-and-the-cursed-child-parva-i-vtora-chast-652/
PotterNinja
МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2016 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин
Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: Барабой

keep rooowwwling!

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми