Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
 Трагедията и щастието на това да си глупав... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
[[tOuGh^eNoUgH]]
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 4:14 pm    Заглавие: Трагедията и щастието на това да си глупав... Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Lake Bodom, Corpselandia

Май няма точно такава тема... А много ми се иска да я пусна... Натискам копчето... XD

една моя приятелка в друг форум написа:
Да започнем с крилатата мисъл на Мечо Пух:"Понякога седя и мисля,а друг път просто седя." Добре ни е известно, че Мечо Пух има доста приятели, доволен е от живота, световно-известен е и винаги има мед на неговата маса. Не, нищо против Мечо Пух нямам, даже напротив, много го уважвам.

Оказва се, че да си глупав е не само по-лесно, но може би и по-полезно за теб самия. Когато си умен те тревожат всякакви глобални и местни проблеми, притесняваш се за утре и за днес едновременно. Безпокоиш се за толкова неща, че даже започваш да не можеш да измислиш за кое по-напред да се тревожиш. Същевременно се пренатоварваш, защото заради интелекта ти всички се нуждаят от твоята помощ, съвет. Ти се блъскаш по цял ден да вършиш работата на глупака, защото на него мозъка не му стига да си я свърши сам. Накрая идва единият час почивка от целия труд и главата ти отново е претъпкана с безброй обезпокоителни мисли, всяка от които се опитва да предреди предходната. И от цялата работа излиза, че ставаш жертва на този "дар", наречен интелект.

А какво е да си глупав? По цял ден си пееш чалга и се клатиш на стола, а някой друг ти върши работата. Накрая деня свършва, връщаш се вкъщи и си праиш една салатка, обръщаш колкото чашки са ти нужни, за да ти запее пак сърцето след тоя изключително тежък ден и вдигаш маалата на нокти, защото даже и кварталния мангал е по-трезвен от теб.

Както виждате, в целия ден на глупака не проличава някаква кой знае каква мисловна дейност или тежък физически труд, а за да бъде драматизмът още по-голям, да кажем, че един от вдигнатите на нокти съседи е гореспоментият умен човек. Значи тая изтормозена от собствената си благословия душа вече на края на изтощителния, съсипващ ден продължава да бъде тормозена от простодушния комшия.

Същевременно не само умният човечец страда от цялата работа с глупавото население, защото заради простотата си съсловието е негодно за всякакъв вид труд изискващ мисловна дейност. Следователно една група от обществото се претоварва с работа, а другата бездейства. За първата група това е особено тягостно, защото в един момент тя се претоварва и спира да функционира. Но на втората група не й дреме ни най - малко, защото се вълнува от доста по-важни проблеми от сорта на "Дали Ивана ще отслабне". И цялата история излиза изключително непродуктивна за човечеството като цяло.

аз пък не се съгласих... [[tOuGh^eNoUgH]] написа:
Замислям се...

[Това трае дълго, може би заради липса на достатъчно сиво вещество... Laughing Но да не ви занимавам с мозъка си... Mr. Green XD ]

В природата [и в живота] всичко се връща... Ако си положил усилия и си се постарал, рано или късно животът ще ти се отплати... Щом си учил и си развил интелекта си [и т.н.], все някога ще ти е от полза. Физичен закон: енергията не се губи, а само се видоизменя. Ето този закон важи за всичко останало, не само за енергията. Във всичко си има смисъл...

За съжление много често се случва глупавите хора да си живеят живота, за сметка на умните. По - лесно е да си глупав, няма спор. Но дали винаги е правилно и полезно за самия теб? Долавям съвсем лек намек, че едва ли не ако си умен, си нещастен. Честно казано, не познавам много хора, които да въртят кючеци по цял ден и да не се интересуват от бъдещето си, от финансовото си състояние, етц. Ако си умен, все ще намериш начин, все някак ще се справиш, ще си пробиеш път... А ако си глупав, дори да имаш шанс, няма да успееш да го използваш...

Всичко май се свежда до шанса - един умен и способен човек направо си СЪЗДАВА шансове, докато глупавият може да оплете конците всеки път, щом съдбата му се усмихне и да пропъсне възможността. Но е възможен и обратния вариант - на един кадърен, образован и интелигентен човек да не му бъде дадена възможност да се изяви и да спечели от способностите си, докато глупака може да спечели ей така, от нищото. Гадно е, но и така става.

Докато глупавите изживяват своето циганско веселие и безгрижие и живота им е низ от спане, ядене, спане, ядене, купони, спане, ядене [...], умните хора живеят като пълноценни личности и са полезни за себе си и за обществото. Чувстват се [ а и са] значими. Дори и да не им провърви, дори и някои глупак да се забавлява на техен гръб, все някога ще им се върне... Все някога ще се случи нещо, което да оправдае усилията на умния и да накаже бездействието на глупавия. В този живот притежаваш само себе си, а накрая и себе си губиш [имам предвид смъртта], така че колкото си по - развит, по - интелигентен, по - пълноценен, толкова по - добре за другите и за самия теб.

А вие как мислите?? XD
To the best time of your life.

Don't stop at the top
Touch the sky before you drop...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Elodie Artour
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wolferan

Първо се уточнете какво имате в предвид под понятието"глупав". Wink

Относно това за хората,друсащи кючеци-и такива случаи ги има,повярвай.

One crystal inside my lonely heart
You light up my life I embrace your light

You're my Light ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[[tOuGh^eNoUgH]]
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Lake Bodom, Corpselandia

Elodie Artour написа:
Първо се уточнете какво имате в предвид под понятието"глупав". Wink

Относно това за хората,друсащи кючеци-и такива случаи ги има,повярвай.

След кратка справка с тълковния речник... Laughing

Цитат:
глупав
глупава, глупаво, мн. глупави, прил.

1. Който е с ограничени умствени способности, несъобразителен, недосетлив.
2. Който е лишен или беден откъм съдържание, смисъл и целесъобразност.

Та относно какво разбираме под понятието "глупав", аз разбирам именно речниковото значение. Към групата от "глупави" хора добавям и тези, които нямат добро образование (но поради мързел и несериозност, а не поради липса на средства и т.н.) и конкретно тези, които не проявяват никакво желание да мислят и не могат да мислят. Тези, които не знаят нищо за света около себе си и нямат никакво намерение да се поинтересуват, да научат нещо. Изобщо, под "глупави" имам предвид всички хора, чиито умствени способности не са достатъчни, за да сътворят нещо хубаво. Тоест, хора, които съвсем спокойно мога и да нарека "безполезни", макар и всъщност да няма наистина "безполезен" човек... А това как въпросната моя приятелка разбира думата "глупав", не мога да ти кажа, нямам си идея. Wink

P.S. За кючеците... Ужас, бях сигурна, че са плод на въображението на приятелката ми... Laughing Явно съм сбъркала... Rolling Eyes
To the best time of your life.

Don't stop at the top
Touch the sky before you drop...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Moony
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Там, където е най-провeтриво.

В кючеците няма нищо лошо. Аз имам една приятелка, която е един от най-умните хора, които познавам, и въпреки това(не че то има нещо общо) е страшна кючекчийка. Laughing Много готин човек, можеш да очакваш всичко от нея и тя пак ще те изненада. Та кючекът няма връзка с мозъчния капацитет. Опитвала съм, не се затъпява от това Wink . Що се отнася до това кой живее по-лесно, въпросът е спорен. Вярно е, че глупавите хора си гледат кефа, докато някой друг им върши работата, но, от друга страна, те никога няма да имат шанса да станат богати, известни и етк, ако не са изключително добри в нещо или не са наследили мноооого пари(но не и ум) от богатите си роднини. Само дето с глупаци е пълно, а богатите и изключителни се броят на пръстите на едната ръка. Докато богатите и известни умни са доста повече. Но умният човек съзнава, че парите не са всичко и затова живее добре и без тях. Просто глупавите не осъзнават какво губят. Жалко само, че всички умни нямат самочувствие. Не знам защо, но е така. Rolling Eyes

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elodie Artour
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wolferan

Ахах. Laughing (Това относно авторката на темата и предходния й пост.)

За мен пък глупав е най-вече този,който наистина има проблем с мисловната дейност.Има хора,които наистина са тъпи,а не просто мързеливи.

One crystal inside my lonely heart
You light up my life I embrace your light

You're my Light ...

Последната промяна е направена от Elodie Artour на Съб Фев 17, 2007 5:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Artemis
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: гр.Бургас

Глупав е разтегливо понятие,както ни е известно,но все пак се употребява широко.Може ли да го разглеждам като вглъбен?Защото несъмнено е по-трудно и депресиращо да си толково разсъдлив,че да премисляш всеки ход,да обмисляш постоянно бъдещето си и т.н.Мъдър и щастлив си противоречат!Да си умен е по-скоро да мислиш и схващаш бързо,да си логичен,да си организиран и да умееш да преценяваш.Което не е лошо,даже никак!А другото вече е неприятно-да си в постоянен размисъл"какво е света в своята същност".Почваш да се затрудняваш да общуваш с хората нормално и не можеш да си живееш живота!Безсмислено е!
Moony
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Не е вярно, че мъдър и щастлив си противоречат. Дори напротив, най-мъдрите са най-щастливи. Те съзнават смисъла, разбират защо правят всяко нещо. "Ако не знаеш защо правиш дадено нещо, значи си роб на нечии чужди интереси" беше казал някой прочут, но едва ли има значение кой е той. За сметка на това "умен" и "организиран" не са непременно двойка. Човек може да притежава изключителен ум и да е най-разхвърляния човек на планетата. Това не му пречи. Това, че постоянно мислиш по разни глобални въпроси не ти пречи да общуваш с хората. Аз съм от типа "мислещи", както, предполагам, и повечето хора във форума, но въпреки това мога много яко да купонясвам. Не съм любимка на всички, защото хората са завистливо племе, но това не ми пречи на щастието. Не е безсмислено да мислиш. Безсмислено е изречението, което току-що написах. Безсмислено е да "съществуваш"- купончета, музичка, папане и спинкане. Не става. Трябва и да поивееш малко, да има някакъв смисъл това, че си на таз планета мила. Иначе си никой.

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
Artemis
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Moony написа:
Не е вярно, че мъдър и щастлив си противоречат. Дори напротив, най-мъдрите са най-щастливи. Те съзнават смисъла, разбират защо правят всяко нещо. "Ако не знаеш защо правиш дадено нещо, значи си роб на нечии чужди интереси" беше казал някой прочут, но едва ли има значение кой е той. За сметка на това "умен" и "организиран" не са непременно двойка. Човек може да притежава изключителен ум и да е най-разхвърляния човек на планетата. Това не му пречи. Това, че постоянно мислиш по разни глобални въпроси не ти пречи да общуваш с хората. Аз съм от типа "мислещи", както, предполагам, и повечето хора във форума, но въпреки това мога много яко да купонясвам. Не съм любимка на всички, защото хората са завистливо племе, но това не ми пречи на щастието. Не е безсмислено да мислиш. Безсмислено е изречението, което току-що написах. Безсмислено е да "съществуваш"- купончета, музичка, папане и спинкане. Не става. Трябва и да поивееш малко, да има някакъв смисъл това, че си на таз планета мила. Иначе си никой.

Ами всъщност не съм мила.....но....Значи мъдрият е щастлив в себе си но не и сред другите,той е твърде задълбочен и другите не го харесват те го мислят за луд или за глупав-той ги кара да си развалят кефа.В интерес на истината никой не знае точно защо живеем!Не ми казвай,че ти знаеш!А днес всеки мисли по глобални проблеми....всеки объжда глобалното затопляне,изсичането на горите,замърсяването....обаче само до там.Никой не мисли какво ги е причинило,как да се поправят грещките,не хората просто цъкат с език.Права си за това,че може да си умен и разпилян-имам няколко такива познати.Но нали именно това е въпроса-какво е да си умен?Поне този,който аз подигнах. А не мислиш ли,че всеки мисли?Не само ние във форума?Не можем така да се разграничим,защото просто не сме само ние "мислещите".
А няма неща на планетата,които да са случайни!Просто:
"Човешкият живот няма смисъл,
има смисъл само от безкрайната
свързаност между поколенията,
която крепи крехкия свят!"
Така е просто ние сме прашинка за вечността,мравка за планетата,човек за хората и всичко за тези,които ни обичат.Не можеш да си нещо,ако не станеш това всичко и за някой друг!
Теодито
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

moondust

Местожителство: Варна

Тъй като според мен няма безполезни хора, ще разгледам нещата от по-различен ъгъл.
Замисляли ли сте се, защо децата са толкова щастливи и безгрижни? Защото незнаят. Незнанието може да е щастие. Те незнаят, за световните проблеми, или дори пък за проблемите които тях ги чакат. Незнаят, за трудностите при общуването, или пък колко лоши и недобронамерени хора има на тоя свят. Това се обеснява и с липсата на опит де. Като малък незнаеш какво е усещането да те гледат злобно или пък да трябва да правиш нещо, просто защото трябва.
Глупавите хора. Те не се замислят толкова дълбоко. Някой ги погледнал злобно - голяма работа. Утре ги чака напрегнат ден - ами, ко да направя по въпроса. Ако направя това което искам, ще засегна сумати хора - няма да се сетят. Егоистично е да чакам други да ми вършат работата - прекалено съм зает с тъпеене за да се замисля, кво причинявам на другите...
А като анализираш всичко около теб, мислиш нещата в такива подбробности и детайли и се опитваш да си предвидиш деня, се тормозиш постоянно. Особено пък като има и глупави около теб, които допълнително да усложняват ситуациите. Тъй като си умен, можеш да предвидиш какво ще последва от действията ти, обмисляш ги и ако ще засегнат някого негативно не ги правиш.
Всъщност на глупавите хора не им е по-лесно, просто не се замислят дали им е леко до толкова колкото другите. И това го има. Кажете ми, кой глупав човек ще седне да се занимава кои са по-щастливи, глупавите или умните... ми точно никой.... Те приемат живота от по-хубавата му страна, било то от недостатъчно сиво вещество, егоизъм, ленност или нещо друго.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Moony
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Artemis написа:
Moony написа:

Ами всъщност не съм мила.....но....Значи мъдрият е щастлив в себе си но не и сред другите,той е твърде задълбочен и другите не го харесват те го мислят за луд или за глупав-той ги кара да си развалят кефа.В интерес на истината никой не знае точно защо живеем!Не ми казвай,че ти знаеш!А днес всеки мисли по глобални проблеми....всеки объжда глобалното затопляне,изсичането на горите,замърсяването....обаче само до там.Никой не мисли какво ги е причинило,как да се поправят грещките,не хората просто цъкат с език.Права си за това,че може да си умен и разпилян-имам няколко такива познати.Но нали именно това е въпроса-какво е да си умен?Поне този,който аз подигнах. А не мислиш ли,че всеки мисли?Не само ние във форума?Не можем така да се разграничим,защото просто не сме само ние "мислещите".
А няма неща на планетата,които да са случайни!Просто:
"Човешкият живот няма смисъл,
има смисъл само от безкрайната
свързаност между поколенията,
която крепи крехкия свят!"
Така е просто ние сме прашинка за вечността,мравка за планетата,човек за хората и всичко за тези,които ни обичат.Не можеш да си нещо,ако не станеш това всичко и за някой друг!

Хаха,как стават объркванията... Исках да кажа, че планетата е мила, не съм от типа "заяждащи се". Че то ако не си щастлив в себе си, то никой не може да ти даде щастие! "Трудно е да намериш щастие в себе си и невъзможно да го намериш другаде" беше казал пък някой друг(какво пък да направя като не мога да помня имена). Ако не мислим, не сме нищо. За сметка на това, ако умният си намери компания от умни, тогава става опасно за глупавите. Защото умните могат да купонясват не по-зле от тъпите. Но в комплект са и умни.
Естествено, не знам защо живеем. Но ако не се питам, няма да се справя с ""мисията" си в живота, демек няма смисъл да живея. Не е ли така?
Не знам какъв е твоят въпрос. Аз отговорих на въпроса дали е по-хубаво да си умен или да си глупав.
Разбира се, не сме само ние "мислещите". Аз просто казах, че повечето от нас мислят. Но не съм съгласна, че всеки мисли. Защото просто не е така. В днешно време все по-малко хора си правят тоя труд.
Наистина няма случайни неща. Което моментално води до мисълта, че ние не сме просто случайни наследници на маймуните, които нямат никаква цел на живота си. Демек живота има смисъл.
Вярно е, че трябва да си всичко за някого. Но не ти пречи да си всичко, и да си умен, Нито да си всичко и да си прост.

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
Artemis
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Ами аз не мисля,че ти би направила някой всичко за теб,ако той не мисли.Маймуните нямали цел?Как да нямат-те се възпроизвеждат и запозват вечния баланс!Това е ,не е нужно целта ти да е много дълбока или много велика-тя трябва да е стойностна!
Това за умните ме изкефи!Точно така е и имах честта да бъда в една такава компания пради време,но кажи ми сега,когато няма такива хора около мен,какво да правя?Да ходя и да ги търся? Confused Това е минус на умния,на мислещия човек-трудно си намира приятели.Понякога съдбата те събира с тях,обаче друг път.....
А все пак всеки мисли на едно ниво,а може и да е ниско.Това е-не познавам и не съм чувал за човек,който не мисли.Хора,които не разсъждават трезво,не са придвидливи,мързели дал Господ!
За моя въпрос...ами обощено-трудно е да си умен,лесно е да си глупав,но има и Златна среда!Извинявай...обърках се за "мила" Embarassed Very Happy
Moony
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Аз кво ви казах че въпроса е спорен... Cool

I wanna scream
It makes me feel alive
Върнете се в началото
Artemis
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2007 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Хахаха спорен е-май и двамата се поизморихме да защитаваме тезите си!Оставям да видя,дали някой няма да напише нещо ново да го разровичкаме и него!Може и нови идеи да се родят!
dan_tetris
МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

за мен човек който не разбира света наистина е по-спокоен затова и глупака е спокоен и не мисли и не вижда по далеч от носа си!!!
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov