Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
 Социално положение - привилегии и кусури « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Майстора
МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 8:17 pm    Заглавие: Социално положение - привилегии и кусури Отговорете с цитат

Slightly Mad

Местожителство: In the hands of the Satan

Arrow има два вида семейства-бедни(до 50%) и богати(над 50%)
Arrow какво мислите по въпроса за бъдещето?Ако сте богати,говори ли,че със сигурност ще успеете в живота?А ако сте бедни,ще станете ли просяци или учители по свирене на класическа китара,метачи на буклуци по забутаните улички или нещо от сорта?
Arrow кое мислите,че е важно-социалното положение на семейството(фамилията),или оценките,които изкарвате в у-ще?(като маркер за бъдещето ви имуществено състояние и социално положение)
Arrow често хора от богати семейства пропадат,а такива от бедни-стават точно обратното,че дори и популярни...на какво се дължи това,според вас-родители,приятели,личен опит,книги и пр.?
Arrow дайте си мнението по същинския въпрос-какви са привилегийте от това да си беден или богат,и какви са кусурите за същите неща

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: *In Hell*

Ехааа..Интересна темичка.Дано не й теглат катинара.Мии...Аз лично съм от средно семейство:не сме богати няквфи тежкари,но не сме и бедни.Колкото до това,че доста често богатите хора пропадат в живота си напълно прав.Това става така,защото те от малки свикват да им се дава всичко на готово,смятат че всичко може да е тяхно и че в живота е също както е в къщи-мама и тати да ти дават квот искаш.Колкото до бедните-те винаги успяват.И дори знам защо.Защото те от малки са учени на труд,учени са да четат книги,да се интересуват от интелегетни неща,да ходят по театри,концерти...Докато богаташките синчета свикват да се мотаят с някфи поршета и мерцедеси със свои връстници и от това,че нямат кво да прават почват да пушат,да пият,да пушат трева и да се чу*ат.Много по-важно е да бъдеш уважаван от другите,да бъдеш познат на учителите и възрастните хора с умните си приказки и с добрите си оценки,отколкото с пиянските си истории и глупости.Кусурите на бедността...Ами,че няма средства за доста неща..И е доста неудобно.А превилегията...Не знам Shocked ..Кусурите на богатите-прекалено са лигави,егоистични и лицемерни хора.А положителното да си богат,е че нямаш проблеми с парите и можеш да си купиш каквото искаш(говоря само за материалните неща).Това е!
kornelia
МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 8:52 pm    Заглавие: Re: Социално положение-привилегии и кусури Отговорете с цитат

Префект
Префект

1.ами ние сме може би и от двете помалко
2.Не е важно дали си беден или богат,ами е важно колко знае6 и може6.Естествено,4е родителите ми биха направили си4ко за да ми платят обу4ението и немисля да им се отплащам като стана мета4ка.Имам съвсем разли4ни планове з абъдещето
3.Kakво може6 да направи6 ако има6 власт и пари?Много,но това ще свърши и тогава акво ще стане?Същото,закоето си милите.
А ако гради6 професия или нещо друго 4естно рано или късно щедойде и твоя ред
Привилегиите да си богат са много,но дали това ще доведе до нещо добро...
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

psy_ написа:
има ли привилегия да си беден? Човече, ако нямаш пари, нямаш нищо....21 век ...к'фо да се праи...

Царичка Паричка...

Това е донякъде вярно.Не казвам, че е невъзможно, НО определено не е лесно да постигнеш нещо по-сериозно без кеш в джоба.Трябва да си много упорит, а и за образованието също се дават пари.
Аз смятам, че ние не сме нито бедни, нито богати.Имаме горе-долу толкова, колкото да ни стигнат.
Лошото е, че сега светът е материален.Не се гледа чак толкова на духовното, емоционалното богатство.Все пак, може да си богат и да не успееш - ако не учиш, пиеш, ходиш по курви и само се фукаш наляво-надясно с новата си кола...няма да стигнеш далеч.Даааа...във всичко си има баланс, но нищо в живота не е лесно.Ние тепърва навлизаме в трудните години, детството отдавна мина...но това е друга тема.
Тъпо е да си разглезен, мама и тате постоянно да ти угаждат и т.н.Просто си оставаш лигльо за цял живот.
Хората казват, че ние сме поколението, което ще оправи света.Твърде възможно е.Но трябва да преборим една голяма пречка, основният ни конкурент - мързелът.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Dark_Lord
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 12:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Майсторе, ще ти кажа нещо. В тоя форум няма бедни хора [искренно се извинявам на тези, които се смятат за такива] - най-малкото трябва да се плаща интернета, нали ? А за да си истински беден трябва да просиш по улиците. Докато имаш покрив над главата си социално слаб. Не си беден, докато имаш нещо за губене.
А дори и да нямате пари, знайте, че самите вие сте ценни и душата ви е богата. Радвайте се на това, което имате и не въздишате по това, което нямате- Въпрос на търпение и желание е материалния рай.

..............................................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Композиторът
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 1:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

Dark_Lord написа:
Майсторе, ще ти кажа нещо. В тоя форум няма бедни хора

Но има хора, които поне биха могли да коментират, защото са виждали истинска бедност... (не оная дето имаш какво да ядеш и да облечеш и къде да спиш) ... Едно е ясно - най-малко Майстора може да коментира темата - за целта трябва да си бил и от двете страни... за някои неща книгите не помагат... животът си е единствената истина...

За другите ти думи Дарк, подкрепям те - материалните неща са всъщност само фин пясък през пръстите... Вятърът ги отнася... Спомените изчезват... Чувството остава... понякога... Но никой нищо не взима в гроба... дори тялото си... дори душата си... (така поне вярвам аз) ... Тъй че... има ли голям смисъл да се бием в гърди кой колко бил постигнал / дали се бил борил / дали му било дадено наготово / дали имал шанс...

Истината е в онези 2 малки циганчета на спирката под дъжда... Които си играеха с 2 найлонови плика (без лепило!) просто ги пълнеха с вода и ги стягаха на топки и ги подхвърляха и изливаха по улицата... а пороя валеше ли валеше на талази... хората се качваха ли качваха в пустите автобуси - по-навъсени и от лошото време... А тия дечица!... Shocked Shocked Сигурно нямаха и 5-6 годинки... Те бяха най-щастливите 2 човешки същества, които някога съм виждал!!... Дъждът не миеше очите ми... защото вече се бях качил в своя тъжен рейс... как ли съм изглеждал плачещ там на задната седалка... от радост... те ме бяха заразили... радостта и красотата са нещо много повече от това, което ръцете ми могат да докоснат.... Боже, какъв порой беше тогава наистина... вода до коленете...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Майстора
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Slightly Mad

Местожителство: In the hands of the Satan

а според теб беден значи да нямаш какво да ядеш,да няма къде да спиш,така ли?сега няма да говоря за духовната бедност,а за социалната;има семейства,където работи само единия родител(като моето),но НА ЗАПЛАТА(в моето е собствен бизнес);как очакваш тогава това семейство да е богато(щом казваш,че няма бедни,т.е. всички са богати)...прехрана на деца,на самия себе си+сметки,ток,вода,телефон от 300-500 лв. заплата не се живее лесно;...за мен това е "социално слаб" или "беден(пак социално)" човек...за интернет се плаща по 15-20 лева,не е така...
Arrow "парица е царица" е казал Неделкович;след 110 години,както виждате,и в България е така-всеки се стреми да натрупа материално богатство и да създава конкуренция;
Arrow Привилегии на богатите-привилегията им е,че са богати,с една дума,т.е. винаги могат да си набавят това,което желаят,това,от което се нуждят...и ще имат финансова подкрепа
Arrow Кусури-ми за пример да е Николчо от "маминото детенце"-в едно от най-богатите семейства живее,но като родителите му не струват,той пропада дори и повече от тях
Arrow Привилегии на бедните-бедните са по-ентусиазирани да работят-стараят се повече и осъзнават,че сами ще трябва да се справят
Arrow Кусури на бедните-обратното на привилегиите на богатите
Arrow Dark_Lord-e,тук става въпрос за социалност,не ща да говорим за богатство на душата;безсмислено е просто;
Arrow Прекъсвам мнението си за Dark_Lord,защото видях какво е писал Композиторът...това,че сега сме в добро положение,не говори,че преди не сме били...когато съм се родил и няколко години след това сме живеели в пълна мизерия(1991-1994);баща ми отиде в Дубай,започна да търгува,заедно със своя брат(1995-1996),след 1 година почна собствен бизнес(1997-1998),а сега е на първо-второ място в държавата;не ми говори,че не съм живял в мизерия,това е било,просто благодаря на Господ,че нищо не помня оттогава;И тази тема е за привилегия и кусури,просто съм я пуснал,нищо повече,не знам защо мислиш,че я пускам,за да се похваля ли,какво? Confused
Arrow Владо,за мен най-голямо значение имат родителите-ето,едно гойненце-Томчо се казва,баща му се занимава с продажба на некви пушки,той се фука всеки ден със сребърния си ланец,дори и да е купен от Сливенския пазар...има син на една сравнително голяма мутра-никога на никого не се отваря човека,трети пък-постоянно се движи с някакви горили и който го пипне-тежко му и горко! Smile
Arrow някои родители изобщо не ядат,само да изхранват децата си-те са достойни за уважение,но тези,които изобщо не им обръщат внимание,или само им купуват неща,за да се оттърват от тяхното внимание,или пък ги глезят-не...

ArrowЩЕ ПОВТОРЯ-СЕМЕЙСТВОТО Е НАЙ-ВАЖНО-НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ СИ БЕДЕН,ИЛИ БОГАТ,ЩОМ НАЙ-СКЪПИТЕ ТИ ХОРА СТОЯТ ДО ТЕБ...ВИНАГИ...НА ТЯХ ТРЯБВА ДА БЛАГОДАРИТЕ,ЗАЩОТО ДОРИ И ЧЕ Е БАНАЛНО,ТЕ СА ВИ РОДИЛИ,ТЕ СА ВИ ИЗХРАНИЛИ,ТЕ СА ВИ ПРЕДОСТАВИЛИ "ПЪРВИТЕ СЕДЕМ ГОДИНИ ВЪЗПИТАНИЕ"...ЦЕЛУНЕТЕ МАЙКИТЕ СИ,ЗДРАВИСАЙТЕ БАЩИТЕ СИ И СЕ РАДВАЙТЕ,ДОКАТО СТЕ МЛАДИ,ПОНЕЖЕ СЛЕД 10 ГОДИНИ ИДВА HARDCORE ЖИВОТА
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 10:18 am    Заглавие: Re: Социално положение-привилегии и кусури Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: TaM

kornelia написа:
1.ами ние сме може би и от двете помалко
2.Не е важно дали си беден или богат,ами е важно колко знае6 и може6.Естествено,4е родителите ми биха направили си4ко за да ми платят обу4ението и немисля да им се отплащам като стана мета4ка.Имам съвсем разли4ни планове з абъдещето
3.Kakво може6 да направи6 ако има6 власт и пари?Много,но това ще свърши и тогава акво ще стане?Същото,закоето си милите.
А ако гради6 професия или нещо друго 4естно рано или късно щедойде и твоя ред
Привилегиите да си богат са много,но дали това ще доведе до нещо добро...
да и аз съм от двата вида щото не винаги може да ми дадат за кецове и такива но понякога има някой изключителни глезотиики
а това за даскало това с оценките супер гадно за кво ти е в живота-СЪРЦЕВИНА НА ЛИСТ аре бегай тва па нема за кво да ти потрябва оценките са тъпи шот кво може да си го научил ама да го забравиш и кво -ниска оценка или тоя моя по БЕЛ ми написал 4 шот не съм внимавал в час Mad Shocked
МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

Майстора написа:

ArrowЩЕ ПОВТОРЯ-СЕМЕЙСТВОТО Е НАЙ-ВАЖНО-НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ СИ БЕДЕН,ИЛИ БОГАТ,ЩОМ НАЙ-СКЪПИТЕ ТИ ХОРА СТОЯТ ДО ТЕБ...ВИНАГИ...НА ТЯХ ТРЯБВА ДА БЛАГОДАРИТЕ,ЗАЩОТО ДОРИ И ЧЕ Е БАНАЛНО,ТЕ СА ВИ РОДИЛИ,ТЕ СА ВИ ИЗХРАНИЛИ,ТЕ СА ВИ ПРЕДОСТАВИЛИ "ПЪРВИТЕ СЕДЕМ ГОДИНИ ВЪЗПИТАНИЕ"...ЦЕЛУНЕТЕ МАЙКИТЕ СИ,ЗДРАВИСАЙТЕ БАЩИТЕ СИ И СЕ РАДВАЙТЕ,ДОКАТО СТЕ МЛАДИ,ПОНЕЖЕ СЛЕД 10 ГОДИНИ ИДВА HARDCORE ЖИВОТА

Браво, човече!.... Боже, колко заблуден съм бил в представите си за теб! (мислех, че единственото ти лично постижение е забележителна за възрастта ерудиция и то най-вероятно под силно родителско влияние и правилно възпитание)... По-добре да не казвам какво си мислех, за да не се обидиш още повече, но определено не си представях, че някога си изпитал мизерията на собствен гръб... Подписвам се под всичко, което си написал - просто е до болка вярно!... Няма какво да се коригира!

За цитата - само да добавя: и бъдете благодарни, ако имате роднини - ако си имате и майка, и баща - много хора не са като вас; ако си имате - братя и/или сестри; ако си имате - дядовци и баби, лели и чичовци и т.н. ... От всеки от тях поне веднъж ще получите опора в тоя живот, която иначе просто я няма - въжеиграчеството без спасителна мрежа си е опасен занаят...

Също така бъдете благодарни, ако родителите ви не са инвалиди! Защото не знаете каква мъка е да ги гледате в техните ежедневни страдания (физически и психически)... Да не можете истински да им помогнете, колкото и да опитвате... И въпреки това те да правят всичко по силите си за вас - децата, най-ценното на тоя свят...

А също много хора не знаят какво значи семеен тормоз и насилие от всякакъв вид - какво значи да те е страх да се прибереш вкъщи... Да се заключваш в стаята си и да трепериш.... И т.н. ... И въпреки това да ги обичаш.... Защото са ти дали толкова много...

Бъдете благодарни ако все още не ви се е налагало да плачете над мъртвото тяло на най-близкия си човек... И да осъзнавате с потрес, че него завинаги го няма... И че това вмирисващо се отвратително мъртво месо вече няма нищо общо с него...
Но бъдете благодарни дори и на горното... Защото още повече боли да загубите най-близкия си, когато не е до вас и дори да не го видите повече... Човек никога, никога, НИКОГА не може да си прости смъртта на тези, които са го отгледали - до последно все някаква вина го преследва... До гроба...

Така си е - семейството е всичко!... Когато го изгубиш - вече няма връщане назад - част от сърцето ти завинаги умира... и няма да проработи... Ходиш си ей така - призрак без душа...

Това е, така се чувствам аз...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
viki1505
МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 1:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Слънчевата система, 3-тата планета след Слънцето

Майстора написа:

Майсторе , напълно те подкрепям.
Arrow За моето семейство - не мога да кажа , че сме богати , но нищо не ни липсва.Живеем си съвсем нормално./Да чукна на дърво/.Обаче е имало време, когато наистина бяхма много зле и аз това добре го помня и едва ли някога ще го забравя.Тогава цялото семейство живеехме на една заплата. Когато има разбирателство в семейството/да чукна на дърво/, материалните трудности се преодоляват по-леко.
Arrow За бъдещето - според мен това , че е богат човек не е гаранция за успех. Всичко е въпрос на възпитание и на личностни качества. Наистина , като е богат може да получи по-добро образование и да знае , че работата му е гарантирана, но пък това може да го демотивира и да не полага толкова усилия.Освен това живота е пълен с изненади и както е богат, така може да се окаже и много беден.За това , ако е достатъчно умен , ще използва богатството , за да инвестира в себе си , в неща , които не могат да му отнемат.Освен това , ако е разглезен и е свикнал да получава всичко наготово - няма да е достатъчно борбен за по-нататък в живота.
При бедните- трябва да положат доста повече усилия, за да успеят в живота , но ще са и по- добре мотивирани , ако искат да се измъкнат от това положение. Със сигурност ще им е доста по-трудно.ако съм бедна - бих работила всякаква работа -може и най-черната да е , но не бих искала да стана просякиня .

кое мислите,че е важно-социалното положение на семейството(фамилията),или оценките,които изкарвате в у-ще?(като маркер за бъдещето ви имуществено състояние и социално положение) - Нито едното от двете - според мен важни са а знанията и уменията на един човек, възпитанието, характера и мотивацията.

често хора от богати семейства пропадат,а такива от бедни-стават точно обратното,че дори и популярни...на какво се дължи това,според вас-родители,приятели,личен опит,книги и пр.? - ами на горните причини - недостатъчни знания и умения, мързел и лошо възпитание, слаб характер, човекът е мекушав и не е борбен, слаба мотивация- като знае , че има кой да му даде на готово...

дайте си мнението по същинския въпрос-какви са привилегийте от това да си беден или богат,и какви са кусурите за същите неща - да си беден не виждам някакви особени привилегии- може би това , че калява волята и характера , ако човек иска да успее и го мотивира по-добре.Освен това няма съмнение за приятелиете или гаджето си - дали не се въртят около него само заради парите. Май с това се изчерпват.
За богатите - вече изредих привилегиите -определено по-приятен начен на живот, възможност да получат по-добро образование, сигурност, че като завършат ще имат работа , могат да се съсредоточат само върху учението и спорта например,няма да им се налага да робоотят допълнително , както се налага на някои бедни студенти примерно.недостатъци - може да се сблъскат със злоба и завист, няма да са сигурни дали имат истински приятели, ако са много богати -може да живеят в страх - да не ги гръмнат или отвлекат- такива работи. да живеят в напрежение и стрес да не ги оберат например.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
WITCH
МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

Местожителство: Няма ме в ничий свят,аз съм там,където вие не сте

Ми от когато бях на 3 години,до 7 бяхме бедни.То4но тогава родителите ми се разведоха и аз останах с маика ми.Винаги баба ми и дядо ми са ни подкрепяли,ба6та ми отна4алото изпра6та6е доста пари,но после спря.Аз никога не съм 4увала истинска бедност,винаги е имало не6то хубавко за ядене,имала съм покрив над главата си...
Когат бях на 7 и изведнъж времето бе6е станало студено,нямах какво да облека и маика ми се по4увства зле.Не бе6е виновна.
И изведнуж си4ко се оправи..
Станахме богати.4есно казано никога не съм се интересувала от тези не6та.Важното е 4е има6е хора които ни подкрепяха през цялото времеSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Elodie Artour
МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wolferan

Ami az sum ot bogato semeistvo.Ne sum lishavana ot kakvoto i da bilo(e,po4ti de!),ne sum 4uvstvala istinski glad,postoqnno me glezqt i se grizhat za men...Vuobshte ne zvu4i zle,no ako znaete maika mi kakuv e spestovnik,ostanalite mi rodnini kolko sa stisnati(s nqkoi izklu4eniq)...zhivotut mi ne e 4ak tolkova rozov,kolkoto izglezhda.
Za ocenkite moga da kazha samo,4e nqma kak da opredelqt koi e umen i koi ne,pri polozhenie,4e edni si plashtat ocenkite,vtori prepisvat,treti si gi izkarvat 4estno(naistina mnogo malko hora).4ovek trqbva da se bori,nezavisimo kakvi sa mu roditelite i kakvo mu e socialnoto polozhenie.
Moqt suvet e-obmislete hubavo s kakvo iskate da se zanimavate i u4ete nai-mnogo po tezi predmeti.Za predpo4itane sa profesii,za koito se tursqt pove4e hora.

One crystal inside my lonely heart
You light up my life I embrace your light

You're my Light ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov