Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2
 Мечти и реалност за новото поколение « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
psy_
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: beyond belief

Дън, много можем да спорим за износа на демокрация. Не ми казвай, че е демократична системата, в която полицейския колт има по-голяма сила от човешкото мнение. В някои американски щати полицаят има право да застреля заподозрян при "съпротивление при арест"...Да не говорим за смъртните наказания. Терминът:"Най-демократична страна" е толкова застинал, че няма накъде...САЩ е държавата, която е създала най-устойчивата и демократична конституция, но ако тоя полицейски режим е демокрация, аз съм комуняга.
Америка има и своите положителни страни-добър жизнен стандарт, Буш(хаха), легалността на избора му(хаха) и сигурността. Но тази сигурност е постигната за сметка на живущите. Отпечатъци, бла бла..сякаш всеки редови гражданин е тръгнал да бомбардира пентагона. А да не говорим ако пък съответния е арабин..то тогава той със сигурност е и с фамилия Бен Ладен...
Щатите не са това, което бяха. "Износът на демокрация" си е чиста проба империялизъм.
Да не говорим и т'фа с "Война за Мир"...слушай SOAD, братле...
Американците не са най-тъпата нация, нито пък най-умната. Т'фа да се делим на умни и тъпи нации в основата си е уникална идиотия, която дори аз не бих могъл да измисля. Защото във всяка нация има примеси от други такива, защото всички сме с едно начало и защото са ни различни системите на обучение. В крайна сметка не е важно колко тъп си в началото, а колко тъпо начетен си след т'фа..ако си дебилен робот, който може да изпълнява- издигаш сеSmileЩатите, обаче, не са никак тъпа нация. Все пак те са англичани по дяволите...

Друг филм, показващ "великата" Америка и нейния "велик" лидер- Fahrenheit 9/11- ще се почупите да се хилите между другото. Майкъл Мур е пичSmile

Последната промяна е направена от psy_ на Сря Юни 08, 2005 7:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Вседеходчо
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Papa New Guinea

psy_ написа:
Дън, много можем да спорим за износа на демокрация. Не ми казвай, че е демократична системата, в която полицейския колт има по-голяма сила от човешкото мнение. В някои американски щати полицаят има право да застреля заподозрян при "съпротивление при арест"...Да не говорим за смъртните наказания. Терминът:"Най-демократична страна" е толкова застинал, че няма накъде...САЩ е държавата, която е създала най-устойчивата и демократична конституция, но ако тоя полицейски режим е демокрация, аз съм комуняга.
Америка има и своите положителни страни-добър жизнен стандарт, Буш(хаха), легалността на избора му(хаха) и сигурността. Но тази сигурност е постигната за сметка на живущите. Отпечатъци, бла бла..сякаш всеки редови гражданин е тръгнал да бомбардира пентагона. А да не говорим ако пък съответния е арабин..то тогава той със сигурност е и с фамилия Бен Ладен...
Щатите не са това, което бяха. "Износът на демокрация" си е чиста проба империялизъм.
Да не говорим и т'фа с "Война за Мир"...слушай SOAD, братле...
Американците не са най-тъпата нация, нито пък най-умната. Т'фа да се делим на умни и тъпи нации в основата си е уникална идиотия, която дори аз не бих могъл да измисля. Защото във всяка нация има примеси от други такива, защото всички сме с едно начало и защото са ни различни системите на обучение. В крайна сметка не е важно колко тъп си в началото, а колко тъпо начетен си след т'фа..ако си дебилен робот, който може да изпълнява- издигаш сеSmileЩатите, обаче, не са никак тъпа нация. Все пак те са англичани по дяволите...

True,True, за достоверност,моля ви гледайте пародията (въпреки това отразяваща донякъде УСА действителността) "Team America "
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дън Сяопин
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Цитат:

Останалото, което си написал, няма да го коментирам, защото е несериозно.

Полицейския колт, както ти се изразяваш, е изборен. Не знам дали въобще някой се е поинтересувал, но от най-простите шерифи, до ръководителите на цели управления в големите градове, полицаите подлежат на граждански контрол и пряк избор. Ако за даденият му мандат съответния шериф или шеф на управление (без значение дали става дума за селото Олд Крийк или Ню Йорк) не свърши обещаната работа, или не се е справил с някакъв криминален проблем, той бива отстраняван. Просто не го избират. Защото това са изборни длъжности от ченгето през прокурора, градския съдия и кмета та чак до президента. Затова са толкова развита нация, защото са я изградили отдолу - нагоре, от отговорния за себе си обикновен гражданин към президента. А не обратното. Затова те са създали тази силна и овластена полиция. За да има ред. Но в същото време същата тази полиция е изцяло под контрола на народа. И всеки носи отговорност за деянията си.

Все още ли ще ми твърдиш, че колтът е с по голяма сила от човешкото мнение, което всъщност овластява или отнема правото на власт на същия този колт?

Ако комунизмът те радва, отивай в Северна Корея, да видиш колко е хубаво там, и как ченгетата имат власт над целия ти живот, дори над естествените ти нужди от храна, сън и подслон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
psy_
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

То и ние си избираме управляващите...
Повече няма да коментирам, бях постнал едно мнение, ама обърнахме темата за младежта към про и анти америка...
В заключение ще кажа, че не искам да ме убеждават да уважавам военен провокатор номер 1 в света.
Иначе за младежта..ето ви я младежта и нейната американска мечта- нормално семейство? Какво е нормално семейство- двама бачкатори, които блъскат по 16 часа на ден, за да издържат своите две хлапета? Ако т'фа е нормално семейство-не мерси.
Не ми казвайте, че тези 16 часа на ден си заслужават, заради хилядите моменти пред семейния телевизор...
Предпочитам нещо различно, моята мечта в живота е свързана първо с пътя...ясно е че и аз един ден ще улегна и ще създам поколение, което всъщност е мисията ми, но дотогава искам да съм подивял наволя. Защото този живот ни е даден да го живеем, а не да сме мутри с мерцедеси и манекенки. Аз не искам да съм местен турбогъзар. Аз не искам Ес Класа и гимнастичка...искам авантюра по дяволите...

искам да съм усетил скапания живот, преди да си тровя главата със сметки..

а несериозното твърдение за американския империализъм, ако искаш ще ти го защитя, но не тукSmile Защото направихме сериозен оффтопик, а темата ми е свидна
Върнете се в началото
Вседеходчо
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Papa New Guinea

Дам,за скъпия ми Емчо всичко опира до темата комунизъм/демокрация(избори настъпват все пак,разбирам му вълненията,пък и аз лично съм бил осакатен по не 1 начин,но по равно и от двете течения в родните управленчески жалки наченки,чиста проба фашизъм.
За Колта - Айцето или кокошката,ок ти казваш яйцето(веднага ще те попитам,ами ако преобладават гнилите яйца,както е и в реалния живот...вярвам че ми проследи мисълта)Иначе естествено че демокрацията е една от най-хуманните идеи родили се някога,за съжаление,не съм видял свидетелство за реализирането й нито тук,нито в Щатите(по-демократична страна от милата родина сега,може би...) нито където и да било по Света....
Айде сега плийс стоп дъ флууд,утре на по Бира ще обсъдим,иначе знам че те гложди отвътре. Cool
Върнете се в началото
Дън Сяопин
МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Добре, ваша работа, няма да говорим повече.

Сай представя нещата опростенчески, и колкото и да му се обяснява, той пак ще опорочи дори и малкото хубаво на идеите, които му се обясняват.

Вседеходчо е единствен прав в мението си, тъй като при него личният момент е доволно силен, а аз съм наясно с нещата. Затова уважавам мнението му.
Върнете се в началото
Paranoia
МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

най развита демокрация по чий стандарти?
и в кое се състой устоя на 'зрялата демокрация' в сащ ?!?
и нека да запитам - как може държава, която проповядва демокрация и свобода да налага окупационни режими със свой хора в страни, където въпросната 'най демократична страна' има някакъв вид интерес?
това малко ми прилича на твърдението на кардинал ришельо, че франция е била най католическата държава и поради това каквото сметне за добре той самия, т.е. франция, то е добро и за католицизма.
което, естествено, е една невъобразима глупост.

интересно какъв 'пост империалистичен' блян може да има франция, при положение, че тя се бори за обединена европа? и не е ли това една от двете страни, които първи се отказват от колонийте си и до ден днешен поддържат отлични връзки с тях, като по възможно най действително деморактичния начин не нарушат суверинитета им?

а това със суверинитета ми е друга любима тема - след 89' зад паравана на глобализацията се твърди, че де факто суверенитет в днешния свят няма как да има и всяка група от държави може да се чувства свободна да наложи 'свобода' и 'демокрация' при 'лошите' хора, които чакат 'освобождение'.

и бог да пази русия заради това, че поради едната слава тя реши да освободи българия!
амин!

п.п. аз изглежда имам психическо умопомрачение щом отказвам да повярвам в лайната за американската мечта. и слава богу - не съм сам. нито в българия, нито по света.
psy_
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

ШиЗо, мерси за рамото, тъпите копелета трябва да се подкрепяме...не си единствения който не вярва в псевдо демокрацията за щастие...:")
аз казах к'фото имам да казвам за САЩ, но бъдещето ни е американско, така че ти ще си анонимен алкохолик, а аз социопат, откъде следва-ще сме щастливи, батеSmile Светло ни е бъдещето(въпросът е само Каменица или Загорка светло...)
Върнете се в началото
Зубро Зубрев
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Paranoia написа:
и бог да пази русия заради това, че поради едната слава тя реши да освободи българия!
амин!
Ъм, бях решил да не ви се намесвам, само да вметна едно уточнение... Русия не освобождава България, защото сме "братушки". Терминът "имперска политика" е много ясен като значение - една велика военна сила напада друга, като по пътя си вдига и местното население. Ако на наше място тук имаше таджикистанци, например, и тях щяха да освободят. Не е до българите, а до простия факт, че ако руснаците не бият турците, турците след няколко години са щели да опукат "големите братя". Та, продължавайте. Интересна дискусия се заформи.
Paranoia
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: sitting on the beach with the sun in my eyes :]

ЛоД, пак не си в час, друже (:
това беше не особено тънка ирония за внезапно зародилите се братските чувства на САЩ към редица страни със стратегическо значение или важни ресурси, на които великите американци решиха да помогнат, защото въпросните народи са готини пичове и защото САЩ искрено вярва, че персоналната цел на самата страна е да проповядва мира и демокрацията по целия свят (като за начало - чрез бомби :-).

в тази връзка - абсолютно съгласен съм с казаното от теб.

сай, за мен загорка, моля (:
shortie
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: inna bucket of candy

очите пълни, ръцете празни...
ще си останем само с мечтите за по-добър и справедлив живот...
за да оцелееш в нашата държава трябва да бачкаш като египетски роб...
освен ако нямаш връзки или некав див късмет...
Devine
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: At Merenwen

shortie написа:
очите пълни, ръцете празни...
ще си останем само с мечтите за по-добър и справедлив живот...
за да оцелееш в нашата държава трябва да бачкаш като египетски роб...
освен ако нямаш връзки или некав див късмет...

Дамз. Съгластна съм. Работа и тва му е дивата майка.
Иначе аз моята мечта си я имам още от 5-6 годишна ама...срам ме е да я споделя с вас... Embarassed
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov