Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 Къф е тоя живот баси?! « Предишната тема :: Следващата тема » 
does life suck?
hell yeah >(
51%
 51%  [ 24 ]
well .. yep .. *shrug*
23%
 23%  [ 11 ]
no, im a fockin lawyer! fu i <3 life
25%
 25%  [ 12 ]
Общо гласове : 47
Автор Съобщение
viki1505
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2005 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Слънчевата система, 3-тата планета след Слънцето

Цитат:
Как бихме могли да убедим човек, който твърди че НЕ МОЖЕ да живее - в това да ИСКА да живее? ... Как? ... Ще й посочим хиляди примери за хора с много, много, много тежки проблеми, които въпреки всичко се справят? .. Е, добре, но какво ако това не й помага и не й дава никакви сили? Ако това не я убеждава, че има смисъл, ако това не може да й помогне да намери себе си във всичко това и да види някакъв реален път, по който би могла да се чувства не-фалшива, докато извървява живота си?

А кой е казал, че искам да убедя някого в нещо?Предишното мнение по въпроса, което написах е мое ЛИЧНО виждане.Изобщо не искам да го натрапвам на някого.Съжалявам много, ако ви е прозвучало така.Не твърдя, че съм права.Просто казвам, каквото мисля по въпроса.Много ясно, че всеки сам за себе си намира/или не намира/ смисъла на живота.
Цитат:
... Никой няма право да насили някого да живее, ако той твърди, че не иска това. Както скоро писах - подобно нещо си е равносилно да осъдиш някого на смърт.

Композиторе,не чувстваш ли колко е абсурдно това? Кажете ми кой бъдещ "самоубиец" ще тръгна да иска "благословията" на обществото, за да се самоубие? Ако е решил- просто ще се гръмне и толкова.Няма въобще да му пука кой какво ще каже за него/освен ако не е вярващ, разбира се/.Тези , които толкова много питат и разпитват и се вълнуват дали някой одобрява самоубийството или не, че и си определят кога това да стане, според мен викат за помощ, търсят разбиране, внимание и съчувствие.Това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ! Моля да ме извините, ако съм засегнала някого с нещо.Просто така мисля.
Съжалявам много, че се отклоних, но просто темите се преплетоха.
Колкото до правилата- за спазването и неспазването - обикновено човек гледа от собствената си гледна точка- как го ограничават, как го мъчат, колко е нещастен, ами погледнете от другата страна- ЗАРАДИ ВАС -някой също се ограничава и прави компромиси.
От една страна е хубаво, че има хора, които не търпят правилата.Наистина, живота се променя и някои правила остаряват и също трябва да се променят.Благодарение на такива хора, които не понасят несправедливостта и "закостенелите норми", на хора, които имат достатъчно упоритост, воля и смелост, тези правила се променят.
като пример мога да посоча суфражетките.
От друга страна става неприятно, ако свободата се превърне в "свободия"
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
еkZo
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2005 1:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наказан!

Местожителство: ekzoland

има хора които не са убили това дете.. повярвай ми !
е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
viki1505
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2005 1:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Местожителство: Слънчевата система, 3-тата планета след Слънцето

AnNihiLa7e написа:

Аз ти вярвам Smile
Композиторът
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2005 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велик Маг
Велик Маг

Местожителство: Imagination is more important than knowledge.

viki1505 написа:
AnNihiLa7e написа:

Аз ти вярвам Smile

Така е. Съгласен съм с вас. Проблемът е, че обикновено за това е нужна мъдрост, която не всеки притежава. И за съжаление никой не може да бъде обвинен, че не притежава. Не е толкова лесно да подредиш така живота си, че да бъдеш в хармония със себе си, с това което правиш, с хората, които са до теб и т.н. по начин, който да запази истинската ти същност неопетнена. Ясно ми е, че за това най-вече се иска воля, вяра и себеотрицание, а също и достатъчно разумен (реалистичен) поглед към нещата и че всеки, който успее да го постигне, заслужава дълбоко уважение и е истински герой, понеже не е спрял да се бори. И все пак нищо от това не помага на човека, за когото няма смисъл. Защото понякога такъв просто няма и никой не може да ти го намери отвън, каквото и да ти каже.

Вики, много се извинявам, ако съм те засегнал с нещо, изобщо не съм искал да прозвучи така. Embarassed Както казах, твоите мнения са най-добре обосновани и смислени досега, сигурно и Дън ще добави още такива. Разбира се, това което казваш, че другите също се ограничават заради съществуването на отделния човек - е напълно вярно. Само че това при една такава ситуация не носи никакво успокоение - а тъкмо напротив. Защото излиза, че да продължаваш да живееш, означава да си в тежест на толкова много хора и да им пречиш, което е излишно.

Другата ти мисъл за търсенето на съчувствие също е изумително вярно прозрение, така е. Само че, тая тема май все пак не е за самоубийството, макар то да тегне над нея. Т.е. едно такова послание не бива да се приема точно като прощален зов на самоубиец. Това е само един от личните изводи в него. Предполагам, че би трябвало да се измисли и даде някакъв съвет и успокоение, но поне аз не го виждам особено ясно, защото както неведнъж потвърдих и се съгласих с вас: спасението на давещите се е дело на самите давещи се. И все пак, мисля, че давещите се, без да търсят помощ поне имат право да заявят, че се давят - та най-малкото някой някъде да има, който да знае, че някой някъде се дави, нищо че не може да му помогне. Според мен разпространението и обмяната на информация в това положение е естествено чувство. То обаче никак не е задължаващо към останалите. Или поне така ми се струва.

Вики, прощавай отново, ако съм коментирал твоето лично мнение, като съотнесено с личната ситуация на (да кажем) авторката на темата. Грешката си е изцяло моя.
Съпоставката "свобода-свободия" е съвсем уместна и никой не твърди друго. Никой в случая не казва, че иска повече свобода отколкото имат останалите и т.н. Може би всъщност проблемът са другите? Осъзнавам, че започвам да навлизам на територия, която си е вече строго в областта на психиатрията и вероятно ще си запазя продължението за себе си. Нека сега и Дън си изложи политическите доказателства и сигурно ще чакаме Идиот със Запалка да се върне, за да коментира сама. Между другото, моите мнения също си бяха лични, въобразявам си, че разбирам уж за какво е ставало въпрос, но най-вероятно не е така, моля всички да ме извинят. *отива да се лекува*
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Predator-S
МнениеПуснато на: Пон Авг 22, 2005 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Harvester of Sorrow

[21:59:52] HeHopMaJleH says: най-мразя това...
[21:59:59] HeHopMaJleH says: точно този момент
[22:01:07] HeHopMaJleH says: забавляваш се, весело ти е
[22:01:15] HeHopMaJleH says: няваш грижи
[22:01:26] HeHopMaJleH says: и изведнъж...съвсем неочаквано
[22:01:37] HeHopMaJleH says: животът ти удря шамар
[22:01:42] HeHopMaJleH says: или по-лошо
[22:01:52] HeHopMaJleH says: направо здрав ритник в топките...
[22:02:16] HeHopMaJleH says: когато паднеш имаш чувството, че е било от много високо
[22:02:23] HeHopMaJleH says: а всъщност не е
[22:02:33] HeHopMaJleH says: и тогава осъзнаваш
[22:02:59] HeHopMaJleH says: някои неща
[22:03:40] HeHopMaJleH says: болезнено, но факт
[22:04:05] HeHopMaJleH says: и явно тийнейджърството е идеалната възраст да се случват тези неща
[22:04:12] HeHopMaJleH says: понякога и по-рано

Това ми е мнението от чата.Просто ужас.Нищо лошо не си направил никому, но... по дяволите какво е лошо?!?Това отново са някакви измислици.Морал.Достойнство.В природата няма добро и лошо.Всеки сам се бори за себе си, следва инстинкта си и въобще...Прави каквото иска.Омръзна ми.човек не може да се отпусне.или ако може все се свежда до алкохол, цигари, наркотици или нещо подобно.мамка му, не искам да съм зависим, само, за да мога малко да се отделя от гадната реалност. мразя и надписите забранено за лица под 18 и всякакви подобни.не знам, не мога да излея гнева си ей така.може цяла нощ да пиша. ще има доста отклонения и несвързани неща.абе вие вече сте изказали мисълта.както каза Мид, вече на РД-тата ще си пожелавам любовни проблеми.макар че и аз съм имал.

EDIT: Още по-лошо.Всеки сам с проблемите си.Нали уж трябва да си помагаме.Защо постоянно ни се натякват себеизключващи се мъдрости.Въобще какви са тези глупости, че света може да се оправи.Човекът винаги е водел войни и е защитавал себе си и своето.Но на нас ни е казано, че трябва да си помагаме.Това е вярно, олеква ни, за миг не се чувстваме толкова отхвърлени и прегазени.Но не може да си помагаме постоянно.Рано или късно всеки тръгва по своя път.И е отново САМ.Сам войник, който участва във войната наречена живот.И както винаги се пита "Защо по дяволите се ноди тази безмислена война?" Наистина е така.Защо по Дяволите?!? И тук се сещам за другото.Религията.Стига с тези работи, колкото и да вярваш и да се молиш, виждаш че това е безмислено.Трябва да вярваш в себе си, а не във висшите сили.Защото може би това е единствения начин да се справиш.Отново САМ.И какво излиза?Това, което казах преди малко.
Освен това отстрани изглежда лесно.Винаги.Но все пак има някакъв баланс.Едното за сметка на другото.Имаш чувството, че всички около теб живеят добре, но те също в себе си крият тъга.Те също имат огромни проблеми.Просто в твоите очи те изглеждат щастливи и безгрижни.Е, каква е истината?Истината е тази, която сам си създадеш.Чрез мизерния си живот.Ти си едно нищо.За много хора ти не значиш нищо.За почти всички.Но може и да има такива, които все пак имат място в сърцето си за теб.Роднини и близки приятели.ЕТО ТОВА вече те прави специален.Но заради Шибания живот ти забравяш някои неща, а осъзнаваш нови.Забравяш да цениш и хубавите неща.А колкото по малко са те, толкова по-ценни са.Дали смъртта е бягство от всичко това, не знам.Но дано където и да отидеш след това, да е по-хубаво от тук.Вечно спокойствие.Може би това е Истинския Рай.Защото когато умреш, може би само червеите и дребните организми те използват за храна.И пак някои хора са тъжни, защото вече те няма.Мамка му, сега пък другите страдат заради теб.Вече наистина не знам какво се получава.Но възрастта няма голямо значение, за да разбереш някои неща.Поне народът вярно е казал "Не питай старило, а патило".След поредния шут, хората са го разбрали.
И щом светът си отива и ти нищо не можеш да направиш явно има смисъл.Ако въобще нещо има смисъл.Ние явно сме грешка на природата, поредният неуспех на природата.Трябва да се примириш и може би зарадваш, че всичко свършва.Най - накрая, след толкова мъки.И по-добре.Най-доброто, което можеш да сториш е да се постараеш да зарадваш хората, които те обичат и ти тях също.Да си егоист само тогава, когато трябва.Когато водиш ВОЙНАТА.Защото тя все пак свършва.И може би все някой излиза печеливш.Дано все нещо има смисъл.

Казах ви, че е несвързано, но това са моите мисли.Не мога да ги излея всичките само в един пост.Но това е най-основното.

EDIT 2 : Най-после изчетох цялата тема и всички мнения.Мнението ми доста се доближава до това на Композиторът, макар и с малки разклонения (естествено, че винаги ги има).
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
G1zmo
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 2:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Porphyrogénnētos

Живота е шибанн мамка му!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Elune
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nightelf Goddess

Местожителство: Temple of the Moon

Животът е гаден от една гледна точка,но и хубав в някои моменти,погледнат от друга.Ако ги нямаше всичките тези правила,щеше да настъпи хаос,още по-голяма безредица,престъпленията щяха да се увеличат още повече.Виждате как по телевизията например дават атентати,убийства и защо?Убиват се невинни хора,създава се безмислено паника.Войните също не са от голям смисъл,но в миналото са се борели за територии,надмощие и т.н. и са загубвани хиляди жертви даже и повече.
Аз кога съм била разочарована от живота?Ами помня само,че при изпитите след 7-ми клас нашите ми се караха на лягане и на ставане за съвсем малки неща,караха ме да ставам в 8 и да си лягам в 10 и през цялото това време да уча.А през учебната година-получа ли 5 или 4-повод за конски.Веднъж имах 3 по история и майка ми ме накара да се разплача,защото съм била позор за рода,никой не е получавал 3-ки досега ала-бала.Оттогава и за 2-ки не съм й казвала,защото знам какво ще ме последва.Ами всеки ученик има такъв период на упадък,не мога непрекъснато 6-ци да получавам!А после ми вика:'Ти знаеш,че аз за оценки няма да ти се карам'-да бе.Веднъж нарочно й казах,че имам 4 по нещо и тя вика:'Ойййй' и ме погледна изпод вежди.Съучениците ми пък е имало моменти,когато са ме отбягвали и са се карали помежду и с мен за съвсем малки дреболии.Например в 5ти клас си бяха въобразили,че г-на по български ми бил роднина и всички ме отбягваха,защото само аз имах високи бележки.И за куп други работи...ама защо?Искам да кажа,че съм била отегчена от 'приятелите' си и съучениците си,които вместо да са с мен се настройваха срещу мен във всеки удобен момент,мислейки че другите ме имат за нещо повече от тях,а те са аутсайдерите.
Кога друг път съм била разочарована?Я,да видим...Ми в любовта например.Може на повечето от вас да ви се е случвало?На мен ми се случи вчера и още ме боли,защото чувството беше все едно ти забиват стрела в гърба,пронизваща сърцето.До сега съм таяла толкова много надежди и вяра и изведнъж-Пук! и всичко се стопява като запалена свещ...

П.П.Тцтц,колко много написах,сигурно са само глупости.

http://shadowpaintedwhite.deviantart.com/
Върнете се в началото
фея на зъбчетата
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Не мога да ви опиша как се почувствах, след като прочетох поста на Идиот със Запалка..... и всичките останали след него. От една страна си мисля: "Да, наистина е така..."... "Да, и аз съм на това мнение...". От друга обаче има нещо в мен, което като че ли е по-силно... нещо, което доскоро наричах "оптимизъм". Дали обаче по-правилната дума не е "слепота"? Дали животът наистина не се състои единствено и само от нагаждане към нечии чужди представи за нормалност, за правота, за начин на мислене, за чувстване??? Не знам дали да се радвам на това, че не усещам нещата по този начин, не знам дали е хубаво това, че моментите, в които се чувствам като затворник са редки, за сметка на тези, в които просто обичам всичко около себе си... Дали това наистина не е слепота? Нима не съм и аз като всички останали "коне с капаци" около себе си? Нима без дори да усетя наистина съм убила детето в себе си...?? Но то е в мен, усещам го, знам, че все още е живо... или не? Ако е така, то докога ще издържи, докога ще устои на задушаващия го, обгръщащ го отвсякъде невидим газ, наречен "съществуване"? А не живот...
Но аз живея. Или не? Аз чувствам... дали? Аз съм свободна... вече не съм толкова сигурна.
slan4evo_momi4e
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Ruse

Знаете ли, живота ми никога не е бил красива приказка, която след време да разказвам на децата си. Напротив в него има толкова много ужасни неща, неща, които са ме карали да се замисля, дали все пак си струва да се живее и каква е цената да бъдеш човек. Толкова пъти щях да се откажа, толкова много ми се е искало да зарежа всичко и да пратя подяволите този свят, но знаете ли, не си заслужава. Иска ми се да не съм съгласна с всички вас и да имам причина да отрека всяка написана дума преди мен, но.......нямам. Истината е, че колкото и късоглед да си, просто не можеш да не си признаеш, че всъщност света, в който живеем е отвратителен. Толкова много болка.....толкова нищета и разочарование има около нас, че понякога дори си мисля, че аз самата съм се превърнала в едно бездушно същество, което гледа само как да му е добре....Толкова много хора са напускали живота ми, толкова приятели загубих, че просто ми се иска това да не е истина, а само сън. Иска ми се баща ми да работи близо до мен и всяка вечер да се прибира, а не вместо това да го виждам за две седмици в месеца. Знаете ли, ужасно ми липсва. Колкото и странно да изглежда. Защото понякога наистина ви писва от родители и прочие, но много по-зле е когато те липсват и ги няма......защото има моменти когато невероятно много се нуждая от тях.
Винаги съм се опитвала да гледам оптимистично на нещата и дори в ървия момент, когато видях повечето мнения, щях да кажа "хора, вие наред ли сте? Сами си причинявате това за което говорите".....но сега нямам сили да го кажа, защото много добре знам, че и аз съм същата. Иска ми се да бъда различна и опитвам да постигна това. Гледам да се боря с това, което не ми харесва или най-малкото да казвам това, което мисля. Защото ми омръзна да ми налагат мнението на чужди хора и да ме учат кое е правилно и кое не. Но има моменти когато се измаряш да бъдеш оптимист и нямаш сили дори да вдигнеш глава. Тогава се оставяш на течението.....и просто не ти пука.

Загубена в страха

Родих се в свят без правила
без обич, вяра и надежда...
дори през роовите очила,
по-хубав той не изглежда.

Вървях по прашните пътеки,
спъвах се, понякога и падах
облечена в измислени доспехи,
все надолу аз пропадах...

И слънцето не раждаше деня ми,
нощем в тъмнината скитах,
звезди не озаряваха съня ми,
а аз да ги повикам не опитах.

Бях толкова безпомощна и слаба
не исках никога да ме боли,
та бездушието, като някоя прокоба
трайно в мен се настани.

Така живота продължи,
безплоден и дори прозрачен,
но нямаше въобще мечти
и денят ми беше мрачен...

Не знам какво нататък ще се случи,
не искам страх да има в мен,
не искам злото отново да сполучи
и сърцето ми да бъде къс студен.

Така ще завърша всичко казано дотук, с нещо мое, което вчера написах и май доста пасва на темата. Сега просто ще се усмихна и ще видя какво мога да направя от живота си....
Алекс Малфой
МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 6:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Suomalainen

Местожителство: Helsinki, Finland

от архив
Could end in burning flames or paradise

_'Cause we're young and we're reckless
_____We'll take this way too far
______It'll leave you breathless
________Or with a nasty scar

______Got a long list of ex-lovers
_______They'll tell you I'm insane
____But I've got a blank space, baby
_______And I'll write your name
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3 Страница 3 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov