Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 В сянка(ИИ) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

ЙЕЕЕЕЕ! Сравняват ме с Роулинг (кима оценително като надрусан рок фен) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Хенди кап e предимство. Във залаганията на футболни мачове хенди кап е такъв вид залагания, при който се дава теоретично един гол на единия (по - често по слабия отбор) и ти залагаш как ще свърши - с домакинска победа, с победа за гост или с равен, но се съобразяваш с този гол предимство.
Играят Левски - Барселона - дали са теоретичен начален резултат 1 - 0 Ти залагаш, че ще свърши наравно т.е Барса ще бие с един гол.
Меси е контузен и нямат човек, който да им прави головете. Минутата е 93 (последната от даденото продължение). Левски са на път да направят нещо историческо, но слабо центриране се отклонява от главата на Иво Иванов. Невероятно епичен автогол! Последен съдийски сигнал.
Ти се радваш, защото по правилата на Хенди кап залаганията мачът е свършил 1 - 1 и прибираш 10 000 лева.(Даваш ми половината, защото съм ти отворил очите за този тип залагания Laughing )
Добре, че си имаме волейболистите!!!!

Отплеснах се...

Отново радара ти за "о" и "у" е безгрешен. Wink

Края на главата ще се изясни в началото на следващата(целта на видението беше края да е неразбираем).
Радвам се обаче, че разбра коя част наистина се случва и не е част от халюцинацията. За пореден път се убеждавам (това така ли се пише Rolling Eyes ), че когато четеш умееш да вникваш в нещата. Wink

За ракията нямах избор - този диктат на бренди и уиски в твоите фикове трябва да има отпор. Хайде малко патриотизъм!!! Laughing Laughing

Носът на Волди и ракията ще имат много важна роля в историята по - нататък. Very Happy

А ще се радвам да имам още един качестван читател (ако мога така да се изразя) Wink
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Искам да отбележа, че моите герои понякога пият и вино Rolling Eyes Laughing

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Да, ама много рядко Rolling Eyes , понякога, ако някой умре (което си се случва доста често обичаш да трепеш наред, някои ги убиваш даже по два пъти, ама ти се свиди виното за втория път Laughing Laughing Laughing)
-A.
МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2012 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

Такаа, сега имам малко повечко свободно време и реших да чета и да коментирам едновременно. Надявам се да обичаш дълги коментари. Laughing

Цитат:
Госпожа Дърсли, видимо остаряла, но все така с телосложение на любопитен Щраус беше задрямала в любимият си фотьол край огъня, завита с нещо, което бих оприличил на родопско одеало.По едно време слухът и отслабна както и вече не успяваше така лесно да научава клюките и затова се подложи на някаква много скъпа операция , с почти никакъв(освен може би финансов) ефект.

Стилът ти е много приятен и лек, неангажиращ. Започваш историята доста интересно, някак напомня (което и целта, сигурна съм) на началото на първата книга. И ме накара да се хиля като идиот, което със сигурност е нещо. Very Happy

Цитат:
Радваха се птичките, пчеличките, но диментори .... Ех! Горките не се спогаждаха с новия климат(имаха нежна кожа)

Това официално може да се превърне в новият ми любим цитат! Very Happy

Малко се пообърках с „разказа в разказа”, но накрая ми стана ясно. Колкото повече чета, толкова повече ми допада стилът ти и мисля, че ме спечели като читател, въпреки че съм още в началото.
Хареса ми реакцията на Дърслитата след като рабзраха, че са ги ограбили, типично по тяхному, а и много се зарадвах на леля Петуния, която даде гуш на Хари; много ме разчувстват такива семейни идилии. Извинението на вуйчо Върнън също ми допада. Мисля, че ако Джоан напише някога продължение от такъв сорт, тя също би направила така, че Върнън да се извини на Хари.

Ахаха, коментарът за Димитър Бербатов много ме израдва! А появата на Рита – Скрита ме заинтригува, винаги съм се чудела какво се е случило с нея в крайна сметка.

Цитат:
Мъжът се затича едновременно притеснен за жена си и ядосан, че за пореден път развалиха финала на японския му виц за голфа.

Препратката към втората книга ми се стори много сладка. Като цяло такива препратки са супер готини, надявам се да ги срещам пак по – нататък.

Цитат:
Той беше оплешивяващ с черен мустак,около 40 те (човекът, не мустака)

Е, не, търкалям се от смях! Момче, пишеш страхотно!

Като цяло след първа глава съм с добри впечатления и ми се струва, че има потенциал във фика. Продължавам към втора.

Цитат:
И аз така.Пак сънува кошмар, нали. - известно време двамата мълчаха.Хари отпи от кафето.
- Как разбра?
- Ами не е трудно - очите ти са зачервени, потен си, а и трети път за този месец се опитваш да ме зашеметиш.
- Съжалявам, но аврорите сме си така. Не се навъртай наоколо все пак, може да те улуча следващия път.

И аз така.Пак сънува кошмар, нали. - известно време двамата мълчаха.Хари отпи от кафето.
- Как разбра?
- Ами не е трудно - очите ти са зачервени, потен си, а и трети път за този месец се опитваш да ме зашеметиш.
- Бъдещите ученици сме си такива.Сънувах, че шапката казва, че има грешка и не мога да уча в „Хогуортс”.

Много приятна сценка, накара ме да се засмея (което правя през почти цялото време).

Цитат:

Телевизорът „Сони” беше поставен на една от масите, а по него (както винаги, когато гостите бяха тези)даваха подбрани моменти с голове на Бербатов.

Ще почна да си вадя цитатчетата и да си ги слагам в рамки, уникални са! Laughing

Цитат:
Внезапно тортата падна и се разби в главата на Върнън…

И още една от така любимите ми препратки... Не знам дали са ти го казвали, но стилът ти наистина напомня на този на Роулинг.

Цитат:
Легна си и сънува Волдемор, с насочен към него пръчка, но от някъде изникна вуйчо Върнън и разби парче торта в змийската му мутра.

Ето това заслужава да се види! (rofl)

Леле! Краят на главата беше... шокиращ. Как така убийство? Има нещо много мръсно в тая история...

След втора глава мога да кажа, че със сигурност ме спечели като читател. Скоро пак ще коментирам.
До момента мога да кажа, че много се радвам на начина ти на писане, на хумора ти, като цяло сюжетът ми е леко неясен все още, но определено ми харесва това, което чета. Има правописни грешки, има и пунктуационни, но когато се зачета, почти не им обръщам внимание. Все пак можеш да си намериш редактор за тази работа.

Продължавай с писането!
btw, супер подпис Laughing

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daniil_95
МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2012 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Е, кой не обича дълги коментари Laughing

Радвам се, че стила ми на писане ти харесва. Сравнението с Роулинг погъделичка егото ми.

Забелязала си, че използвах изречения от книгата в началото. Оценявам го Wink

По принцип искам фика ми да е сериозен, но повечето изцепки ми идват в процеса на писане и не мога да се сдържа. Very Happy

Грешките в пунктуацията и правописа ги правя по - скора, когато ме хване музата и понякога сам си се ядосвам какви елементарни правила съм нарушил.

Радвам се, че те спечелих като читател!

бтв и аз си харесвам подписа (брей колко скромно) Laughing
видях го на едни лепенки, посветени на последния филм.
Mistress
МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2012 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обещавам утре да прочета новата глава и да коментирам. Хвърлих й един бърз поглед вчера, но бях много уморена, каквато съм и сега. Почнах нова работа и тя малко ме изцежда(да, вече Rolling Eyes ) Само успях да се подразня, че съм твърде уморена за да я прочета цялата, защото това, което прочетох ми хареса страшно много... Утре ще едитна този пост...След като се наспя, което означава някъде следобед. Не очаквай чудеса от мен - като ставане рано сутрин в събота. Laughing Laughing Laughing

Обещаният Едит:

Страхотна глава, макар и малко объркана на места. Кога Рон е бил заложник? Той беше в Трите метли, когато Хари се появи и припадна? Освен, ако не е избягал, докато Хари и Волдемор се биеха?

Краят на главата е адски объркан, но съм убедена, че това е била целта ти.
Молба - не карай Хари да си губи ума, моля те. бъди малко милостив поне. Какво ли не изтърпя този идиот. Laughing Laughing Laughing

Любимите ми правописни корекции:
Оспори
Имаше една друга, ама в момента я изгубих Rolling Eyes

И любимите ми моменти:

daniil_95 написа:
- Примамливо звучи.Стига да изпълниш обещанието си съм готов да ти сложа Черния знак..
- Ти май не разбираш, а? – започна да се залива от смях. – Аз не искам да ти ставам слуга. Не искам да ме жигосваш с онова противно нещо, на което викаш знак.Змия и череп, сериозно човече, това е толкова изтъркано.(„Преспокойно можеш да основеш Хардкор банда” – допълни на ум и мисълта му се стори нелепа. – „Сигурно ще свириш на бас”)

Цитат:
- Значи си съгласен. – лицето му се изкриви в налудничава, изпълнена с надежда усмивка (като циганче на вафла).
- Не, ти малоумен ли си?

Цитат:
- Не! Пак можеше да го победиш. В шахмата има два вида подход – комбинационен – това са хора, които вървят по ръба, винаги, търсейки атака, рискувайки да отслабят собствения си лагер. Има и позиционни играчи. Такива, които чакат.Правят мудни, но стабилни ходове. Изнервят противника, притискайки го, използвайки часовника като свой приятел, готови да ударят в подходящия момент.

Хал хабер си нямам от шах, но съм чувала за такива стратегии и ти вярвам Wink

Цитат:
- Казах ти. Предлагам ти аз и ти да станем съдружници.Помисли си. Ще бъдем непобедими. - изправи се отиде до Лорда и постави ръка на рамото му, а с другата започна да жестикулира, гледайки към светлото бъдеще. – Аз и ти, човече, ще ги разбием! Винаги си работил сам и това може би е най – голямата ти грешка. Сега обаче (погледа му се разкофусира и заприлича на умопобъркан повече от всякога)ние двамата ще владеем Галактиката като баща и син.
- Какво?
- А извинявай.Това е от един филм.Отплеснах се.

Laughing Laughing Laughing

Цитат:
- Хареса ли ти, ракията? – приличаше на сервитьор на морето, който събира положителни отзиви за местната цаца.
- Да, учудващо освежаваща е. – кимна Черния Лорд.
Гостът му се загуби от поглед, но се появи отново за кратко: ” Ако сутринта ти прилошее, пробвай със зелева чорба!”

Ех тази ракия бееее Laughing Laughing Laughing

Цитат:
Той започна да гледа ту към Джини, тук към Кингзли като тъповато като куче, чиито стопани са го хванали в беля, но самото то не разбира какво толкова нередно е направило.

Чакам с нетърпение следващата глава...И внимавай с Хари

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Ето я и новата глава! Съжалявам, ако на някого му се стори, че героите преминават много бързо от тема в тема. Rolling Eyes

Благодаря ти за коментара, Ди.
Относно правописните грешки - мисля, че вече започнах да допускам по - малко. Останах обаче малко разочарован - мислех, че ще ме похвалиш, че съм написал учудващо правилно. Laughing

Рон не е бил заложник. Радвам се, че забеляза.
Поласкан съм, че въпреки уморителната работа продължаваш да откриваш дупките в сюжета.Wink
Този път обаче няма грешка и в тази глава ще разбереш защо. Това е част от плана.

За Хари, хм.. Ами все пак иска да покажа, че е шокиран. Не може да види отново Волдемор и да започне да крои планове за убийството му от раз. Лудостта на Хари беше и опит от моя страна за ситуационна комедия, който не знаех как ще се приеме.

Хари повече няма да полудява, но не обещавам, че няма да преживее още гадории. Все пак е един от главните герои във фика Laughing (подочух, че и книгата, по която пиша фика била посветена на него, ама може да е само слух).

Посвещавам шамара на теб. Приятно четене!
Felina
МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Кой умря?

И кой го уби?

Моите пет стотинки отиват за Дъдли или Кингзли за жертва. Дъдли, щото много рязко му секна приказката, а и много е с двата крака в кашата отдавна, но ако фика го пишех аз, щеше да е Кингзли по ред възможни причини.
Обвиъсли не е Хари, освен ако зелената светлина всъщност не е АК или цялата работа е някакъв вид постановка. Смис, последният ти пост намеква, че на Хари има да му се случват още неща, та няма как да е ритнал камбаната. Или ни хвърляш прах в очите?

Ама whodunnit?

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Ама ти четеш ли ме? Very Happy

АААА(това е истеричен вик на ум) супер яко ми стана.
Отворих форума и видях, че има ново мнение. Предположих, че си постнала нова глава в рп, ама не очаквах... Не очаквах и да си стигнала до там. Мислех, че си го почнал и даваш някакъв позитивен коментар.

Няма да ти кажа кой, кого уби, за да не ти развалям интересното. Ще кажа обаче, че това е АК и че няма да стане ясно(поне до края) защо се е извършило убийството.
Felina
МнениеПуснато на: Съб Сеп 01, 2012 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Котка на Шрьодингер

Хахах, аз рядко се обаждам изобщо, а и не ме бива много по коментирането, освен за вадене на кусури. Ама като гледам, Ди покрива и тая част доста изчерпателно.... :Р

Чакам да видя кой умря Smile

п.п. поздрав:

руската версия на АК (е не е ракия. The next best thing...)
МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2012 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съжалявам, че се забавих толкова много с коментара, но просто нямах възможност да го напиша по-рано, а и да прочета главата по-рано.

Embarassed Embarassed Embarassed

Начало изпълнено с много хумор. Не спрях да се хиля, докато четях първите пет-шест абзаца.

И после ми стана супер гадно за Кингзли. Защо му причини това? МРЪН Mad
Нещата стават все по-мрачни. хареса ми паралелът, който правиш между магьосническия и мъгълския свят, относно разследването на убийства. Някак си прави обстановката в магьосническия свят още по-мрачна. Не знам защо, но просто добих това усещане.

И после това:

Цитат:
- Мъгълските власти(Дъдли се прокашля).. Обикновените власти.....(Дъдли се прокашля) Официалните власти.(Дъдли се прокашля.). Какво искаш?
- Нищо, настинал съм.

Две минути едва си поемах въздух от смях, чак сълзи ми избиха. Като се замислиш не е кой знае колко остроумна размяна на реплики, но...да кажем, че е на правилното място, в правилния момент.

Цитат:
-Има и още един елемент.Върху краката на всеки от тях има татуиран знак.

Така. Аз не гледам сериала за Шерлок Холмс по мои си причини (една от които е прословутият овнешки инат), но съм гледала екранизации на книгите на мистър Дойл и съм 99,9% убедена, че имаше история която бе кръстена..."Знакът на четиримата" мисля. Но знакът бе на китката на убитите, а не на краката. Обаче това с Ин и Ян ме хвърли в туш.Пишат се сглавни букви, до колкото ми е известно.

Цитат:
-Ами стана така. - заобяснява Рон. – Аз, Крийчър, Невил, Джини и Хърмаяни се магипортирахме в една от онези мини.Кингзли ни изпрати по сова градоустройствения план, разделихме се с уговорката да повикаме Крийчър, който да ни събере, ако разберем къде са пленниците. Търсехме подземието на онази къща

Тук леко ме разочарова. Кингзли да им изпрати по сова градоустройствения план? ПО СОВА? Не знам, човече, обаче ми звучи като съшито с бели конци. Не се сърди. Просто ми е супер странно.

Их, значиииии....Кого гътна сега,а? Не ми се играе на гатанки. Имам едно предположение и силно се надявам да не съм права. Confused

Обещавам, че няма да се бавя толкова със следващия коментар.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2012 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Няма нужда да ми се извиняваш за забавянето - все пак не си длъжна да ми пишеш коментари (e сега да не спреш Laughing ). Намерила си време, въпреки натовареното си ежедневие и го оценявам.

Радвам се, че си смяла. Малко съм загубил тренинг и шегите ми не са на нивото, на което бяха в началото, но и вече ще става по -мрачно.
Rolling Eyes

Смяната на управлението е неминуема - и на мен не ми е гадно за Кингзли, но не може добрите да печелят винаги.

Радвам се, че паралелът за разследванията ти е харесал.

Решението ти да не гледаш Шерлок ми се струва, че е повлияно най - силно от ината. Не знаеш какво пропускаш.(Вярно, че някои хора ги подтиква към самоубийство, ама все пак ...)
Чел съм много неща за Холмс и знам за "Знакът на четиримата", но така и нямам време да го прочета.Иначе идеята я взех от сериала, където знакът е на крака, но само до там...

Съжалявам, че съм те разочаровал с онова за совата и плана на града.Не ти се сърдя, мисля че е нормално, тъй като ми е първия фик да правя от време на време някакви неточности и ти благодаря за честността. Wink . Кое точно не ти хареса:
1.факта, че е пратен по сова (твърде бавно).
2. или самата идея как се измънаха като цяло.

Аз като го писах накрая се усетих, че има малко логически дупки и за това вмъкнах и градоустройствения план.

Първоначално идеята беше следната:
разбират за миньорското градче, магипортират се и после тръгват да проверяват насам натам, хаотично за голяма къща, скатавайки се в сенките, с любезното съдействие на хамелеонизираща магия.

После добавих това с магия, която да намира големи сгради и хора, което може би е грешка...
Mistress
МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2012 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойно, няма да спра да коментирам Wink

О, много добре знам, че не може добрите винаги да печелят. Иначе изобщо няма да е интересно. Laughing

О, ината е основна движеща сила в живота ми. Една от другите причини е, че просто не се кефя на актьора дето е Шерлок.

Онова със совата и градоустройствения план...самата идея не ми допадна. Първоначалната ти е била много по-добра. Това с плана става много...мъгълско. Но магията дето намира големи сгради и хора си е на мястото. Не се опитвам да ти давам идеи, но примерно, ако беше махнал градоустройствения план, можеха пак да получат насока от Кингзли чрез Покровител.

Don't tear me down
For all I need
Върнете се в началото
-A.
МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Местожителство: District 7

Ето го и дългоочаквания коментар. Отново се извинявам, че ми отне толкова време...

Трета глава започва доста объркано, шашнах се от смъртта на леля Мюриъл...А Рита Скийтър винаги съм я намирала за интересна героиня и като цяло си й влязъл под кожата. И все пак си остава долна, подла, гнусна хлебарка, която краде на хората спомените докато спят. Дано да падне от някой покрив.

Стана ми супер миличко като прочетох, че има снимка от сватбата на Хари и Джини, и въобще, че Хари присъства на снимкит като се има предвид как като беше малък нямаше негови снимки... Много добро.

Цитат:
- Те не лъжат.Наистина е мъртва.

Не, Хари, лицето й е обезобразено и на него е изписан ужас, и не диша и не мърда, но е жива, със сигурност. Понякога това момче ме влудява.

Иначе не вярвам, че е бил Върнън, тоя човек не е способен на убийство, колкото и гигантски да е. Е, да, ако седна върху теб със сигурност може да те убие (което пък м навежда на мисълта за това как... не, не, не искам да мисля за зачеването на Дъдли, моля ви някой да изтрие тези картини от главата ми), но не е способен на съзнателно убийство.

Използването на Веритасерум не го одобрявам по принцип (не, че не бих се възползвала от малко такъв), но пък това си беше логично за доказването на невинността на Вър –
DAFUQ
Ама той си призна?!
Ама не може да е бил той, не вярвам, че го е направил...

А иначе поне Скийтър умря, макар че не падна от покрив. Жалко.

Заки Смит ми е ужасно противен, айде поне той да падне от някой покрив?

Хаха, хареса ми как всички изчезнаха и използваха прах внезапен мрак, много готино. Стана ми жал за Върнън, миличкият не заслужава така да го обвиняват.

А това
Цитат:
- Надежда тука всяка оставете! – мелодраматично се намеси Дъдли, а Хари го изгледа учудено. –Данте Алигиери.

е супер якият момент, просто си представям Дъдли как го казва.

Ооо, това беше по – добро и от падане от покрив... Да я стъпче.... Е, не. Страхотно!

Цитат:
.Дъдли посегна към него, ала в последния момент приглади косата си. Закарайс се стрестна и падна върху количката на онзи с червената мантия и маската.

Уникалнооо <3

Това с чашата беше много добро, но Върнън трябваше да се извини на Хари като хората, поне това заслужава.

Хаха, а Рон как продължава да си гледа тъпо докато слуша завещанието... това е толкова Ронско! Very Happy

А горките Рон и Хърмаяни... да им изгори така къщата... много си лош.

Щеше да е много готино, ако проклятието за огъня беше „Немаго”.
„Немаго” – „Имаго”
Get it?
Never mind…

Цитат:
(„ОФ, СПРИ ДА ГО ПРАВИШ!” –рече авторът и онзи спря.)

Laughing
Е, не. Е,просто, е, не ....

Няма пък, Фъдж няма да става министър, кажи ми, че няма да стане министър, защото ще те гоня с харпун из метрото...
И престани да си свършваш главите по този начин, какво толкова е станало сега с Джини...

Този Питър (Питър 1, макар че се отнася и за Питър 2) нещо не ми харесва, макар че „Увивам колата на баща ти с тоалетна хартия” е супер добрата реплика.

Цитат:
5 момчета – 3 тъпи и мускулести, Пит само мускулест, а Малкълм само тъп…

Ама защо така? Защо уби Петуния и Върнън? Не е честно, не трябваше да умират такаа... 

Цитат:
трябваше нещо ужастно да се беше случило, за да накара Джини да плаче и Хари го знаеше много добре(както и mistress).

Ей тия коментарчета в скобички винаги много ме разсмиват. Very Happy

Цитат:
Бербатов се отдалечи, разговаряйки с някакъв нисък британец.
- I know you from somewhere.Are you from London? –запита един човек
- No I’m from Manchester.

Как може да ме разсмиваш в такава тъжна сцена?! Very Happy

Цитат:
Спокойно не си загуба на пространство

Оооо, разчувства ме. Това е страшно мило!

Цитат:
тъй като Дъдли постояно бе отнесен и се самонараняваше, блъскайки се в хора, предмети, подивели оранжеви котараци,домашни духчета с психични проблеми и каквото друго му се изпречи на пътя).

А бе, Дани, ще престанеш ли да ме разсмиваш в сцени, които изобщо не трябва да са смешни? Laughing
Цитат:
- Правил ли си другии магии! – Хари беше станал от масата и се беше разсънил, гледайки Питър озадачено.
-Не съм сигурен, но май да..Когато съм ядосан или в опасност.Когато Катрин(той избягваше да я нарича „мама”)щеше да изхвърли поредния документ за преотсъпване на попечителството , които татко и праща.Аз силно поисках да го подпише, после се почувствах лек.Почувствах, че имам огромен контрол върху нея.Винаги съм знаел, че съм различен, че съм магьосник, но просто не го осъзнавах.Питър се усмихна за момент.
Сърцето на Хари спря за секунда и той се върна двайсетина година назад ”Мога да местя предмети без да ги докосвам, мога да нараня тези, които ме дразнят.Мога да направя, така че да ги боли, мога да говоря със змии.Те ме намират.., те ми нашепват !Знаех си аз, че съм различен.Знаех си , че съм по – специален!”

О, това е гениално и все пак извратено... Но все пак гениално.

Цитат:
-Идиот такъв!
-Какво, бе?
-Откъде взе това? – той показа малката пръчица
-От онзи русия, който се опита да те нападне на процеса срещу, татко!(споменаването му го натъжи).Бях забравил за нея.
-Закарайс Смит?
-Да май така се казваше.
-Идиот такъв!
-Какво, бе?

Идиот такъв!
Какво, бе?

Eeee, не, на глас се смея!

Цитат:
А в коя страна не се задаваха въпроси за предпологаеми престъпници?
Магипортираха се в България по обяд.

А бе, не е много смешно, понеже си е абсолтно вярно ама пак се засмях. Very Happy

Цитат:
От небето се зададе хеликоптер, но той не кацна.От него скочи някаква фигура, която дръпна въженцето на парашута , но той не се отвори, дръпна второто въженце на резервния – пак нищо не стана.”Е нищо” помисли си мъжа и продължи да пада надолу после изведнъж спря насред въздуха и и им помаха да отидат към него.После се приземи и се потпря на едната си ръка.Към тях се приближи мускулест мъж с изгаряния по ръцете и тениска на ФК „Бистрица”. Бойко Борисов заговори:

Нямам думи... Нямам думи, наистина, на глас се смея...

И ще запазя минута мълчание... добре, де, няколко реда мълчание, за да се насладим на тези уникални (!!!) цитати:

Цитат:

-Ако ви правят проблеми.Повикайте ме и аз ще се разправям. – този мъж вдъхваше някакъв респект дори и сред магьосниците, които и до ден днешен не можеха нещата, които той правеше.
-Но как ще ни намерите. – запита Хърмаяни.
-Имам добър слух.От Дунава – до Стара Планина. – мъжа се ухили, но Хърмаяни не можа да зададе следващия си въпрос, защототой се затича към пропаста и скочи в нея.След малко хеликоптера се извиси над тях.А те успяха да различат фигурата да се набира на долната част на хеликоптера.

Цитат:

Хари се изпокара с някакъв човек, който беше наредил чадъри по цялата плажна ивица и му искаше пари, въпреки че компанията си носеше техни:
-Ние познаваме Бойко Борисов! Ей! –намеси се Рон.
На няколко метра от тях във водата се заби светкавица, а онзи побягна и не се върна вече.
-Какво му стана?-запита Хари.
-Този, когото спомена.. –поде Бербатов
-Бойко Борисов, ли.
Втора светкавица!
-Ние не изричаме името Му, поне не цялото.Обръщама се към него като генерал –лейтенанта, бат Бойко,Онз-който-не-бива-да-се-назовава.
-Какъв е той? –запита Рон, а Бербатов се изправи драматично от хавлията със своя лик:
-Твърди се, че произхожда от древен род магьосници.Разбира се на него не Му трябва магия, но все пак.

Малко не разбрах какво точно се случи с тази атака на смъртожадни, ама. И чак в България ли ги намериха? Ама чакай, какви са тия смъртожадни?! Нали Волдемор умря?! Какво става тука?!

Както и е да е, продължавам нататък, ще ми стане ясно.

Цитат:
-..В Хафълпав са.. са...
-..общо взето тези, които не ги искат в другите домове.
-Е не е така! – Албус заговори. –Там са упоритите и..
-.. некадърните..
-...лоялните.
-...бездарните.

Цитат:
„как да експлоатираш зелените крастави жаби, използвайки семантика по закона на Голплей чрез метаморфоза от първи тип”.

Заради теб ще имам мускулна треска на корема от смях, ще ме убиеш, така да знаеш!! Laughing

UFFJKKFJJFDSFKFJL
КАКВО? РОН?!
ЗАЩО?! НЕ!
Ще те хвърля от някой покрив, много си гаден! Защо уби Рон?! И Роуз е гледала, и... АМА ЗАЩООО?!

Цитат:
Огледа се в това, което помисли за гора (а авторът се плесна по челото – мислеше, че е по умна и е чела по внимателно началото на предния абзац)

И отново ме караш да се смея на неподходящите места...

А, сега и Роуз са хванали! Ти до нервна криза ли искаш да ме докараш не знам...

Цитат:
въпреки че не знаеше и една магия, въпреки че не беше чел нищо от пръчката му върколака се строполи мъртъв.

dafuq?

А!? Рон бил жив?! Сериозно?! За малко да получа удар за нищо?!

Цитат:
В мига, в който изчезнаха Стария Дани излезе от бараката, в която се беше магипортирал преди малко.Някой му беше счупил запасите от ракия.Към него политнаха около двайсетина зелени светлини.
Той залитна за момент, но всъщност правеше движение за някакво много сложно и все още неодобрено защитно заклинание.Сноповете светлина се стопиха в струйка дим.В очите му се видя ярост.
Той вдигна пръчката си към небето.
Светкавица! Остави на място десет от тях.Втора светкавица! Още шест посрещнаха края си.
Четиримат запратиха по него отчаяни проклятия.Но те замираха все още в зародиш.Не можеха да се магипортират, той беше направил нещо.След малко остана само един.Той го обезоръжи и се надвеси над него.
- Авада Кедавра!
Застана в центъра и се огледа наоколо – двайсет тела го бяха обкръжили, а от тях се стичаше кръв, от всеки процеп.
Не помнеше тук някога да беше толкова оживено от дълго време.., но смъртожадни.Мразеше ги в червата(които междувпрочем се виждаха в момента).
Махна леко с пръчката си и от бараката полетя нещо малко – последното оцеляло шише ракия.Отпи глътка.

Този цитат няма нужда от коментар, защото говори сам за себе си. Всъщност направо крещи: ДАНИ Е СУПЕР!!!

Цитат:
Вече половин час чакаше и раздразнението му растеше, като недоверие на български гласоподавател.

И нека отново да докажем, че Дани е супер:
Цитат:
отпиваше юнашка глътка(драгия читател да знае, че попринцип въобще не пия)от малко трилитрово шишенце(истината ви казвам)

Каквозащокакпорадикаквапричина?!?! Какви са тия сънища и емпатски способности, дето се проявяват в Хари?!

А бе ти май много обичаш ракия... Laughing
А моментът с чая беше... страхотен. Много миличко ми стана двамата как се разбират.

Цитат:
Влязоха в спалнята на Хари и Джини(Джини и Хърмаяни още не се бяха върнали, защото даваха показания в българската мъгълска полиция за телефонната измама, а системата ги бавеше. За това децата не се бояха, че можеха да станат свидетели на нещо , което да ги травмира до живот – например Джини любуваща се на аквариума с плоскодъвчещите пръфкъфкъци , който държеше на нейното нощно шкафче.– тези същества , откритие на Луна, разбира се, бяха доста страни и ако седиш до тях близо и достатъчно дълго време почваш да ставаш параноичен и след време откачаш, кой знае защо на Луна и Джини не им повлияха особенно.Ала ще говоря за тях по подробно в друга глава. ).

Респект, уникално е това. Very Happy

Цитат:
Виждаше го седеше на прага на кабинета си по пижама, този с когото бленуваше да се срещне от години, този когото мразеше в червата.Този, чиито роднини беше пречукал не за друго, а просто, за да се позаблява, за да го нарани.Ала дететето беше оцеляло, докога ли? Този, който го беше надвил не веднъж, карайки хората да го забравят. Но не за дълго.Черния Лорд щеше да се въздигне отново.

WHAT. THE. FUCK.
КАКВО. ПО. ДЯВОЛИТЕ.
СЪЩИТЕ.ДУМИ.САМО.ЧЕ.НА.НЕМСКИ.
И.НА.РУСКИ.
И.НА.ФРЕНСКИ.
И на много други езици. Ненене... какво беше това последното??!?!?

И спирам дотук, защото коментарът стана по – дълъг от някои от главите, обещавам скоро да има още един. Надявам се да не съм била прекалено отегчителна и да нямаш нищо против live-blogging типа коментар. И се извинявам, че ми отне толкова време да го напиша.

П.П. Току - що си видях подписа и щях да ревна. Не е честно, какво ми причиняват BBC!?

My blog: http://ivysrandomstuff.alle.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 Страница 4 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov