Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 CONFESSION /ИИ/ Vol.2 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2012 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Благодаря изключително много за коментара в стил 2в1. Нямам думи да ти опиша колко съм трогната.

Аз предупредих, че ако някой попада в описаните от мен категории, четенето е на негова отговорност. Все пак се радвам, че си добре. Момче или момиче ще е? Laughing

Оттносно Хоуп - образът й бе изграден така, че в никой момент читателят да не изпита и грам симпатия към нея. Тя не е образ тип "абсолютното зло" като Волдемор, но се постарах да я направя толкова жалка и комплексирана, че да не може човек дори да я съжали както трябва. Тя е събирателен образ на всички жени, лишени от майчинско чувство, всички избрали лесния пред правилния път.
Както Фейт - майка й, е събирателен образ на фанатизма. Тя бе толкова сляпо отдадена на голямата си дъщеря, че нямаше очи за малката. Не че не е обичала Чарити и не се е грижела за нея, но за Фейт голямата й дъщеря винаги е била перфектна, безгрешна и многострадална, едва ли не мъченица. Докато пишех за Фейт Моргън, изпитвах единствено съжаление, защото тя друго не заслужава.

НЕ СЪМ УБИЛА АНИ!!! Човече, върни се и прочети последната част. Ясно е написано, черно на бяло, че Чарити е завела Ани в къщата на Потърови, когато отиде при Сириус. Не мога да повярвам, че се хвана на това!!!! Да, вярно е, че преди съм "убивала" деца (беше само едно, само веднъж), но все пак... Това е било номер на Хоуп. Убедила е Йаксли да й помогне и той с магия трансфигурира трупа на някакво улично псе, така че да изглежда като Ани. Казвам го тук и сега, защото в следващата глава само бегло ще засегна темата. Йаксли по принцип не се интересува от мъгълски пари, но е искал един от имотите на Стефанос, за да може да се скатае в него. Затова се е съгласил да направят този номер, но идеята е изцяло на Хоуп, разбира се. Знаела е (демек авторката е знаела Twisted Evil ), че това би прекършило Стефанос.

Относно връзката между Риса и Сириус - ще обясня в следващата глава. За това, което направи не се изисква контакт очи в очи защото не е легалимантика. Поне не точно.

Радвам се, че хвана намека за градината, но наистина не знам защо си помислил нещо лошо в онзи момент. Чети цялото изречение, преди да се стряскаш. Така ще пощадиш и сърцето си. Laughing

И да, медальонът има друга цел...засега. Но нарочно не разкарах Хари и Джини.

А Риса си е палавница Laughing И да, хич не си поплюва...милата ми тя Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

О, не, Ани не притежава никакъв медальон с никакви планове. Просто Хоуп смяташе наистина да я убие, но не й мина номера. Cool

Не съдбата наказа Хоуп и Фейт, а Кармата. Както казва един мой любим герой от любим сериал: "The Karma is a bitch, bitch!". За някои Карма и Съдба може да са едно и също, но не и за мен. Не съм голям фен на съдбата. А и не смятам, че това им е било "писано" на Хоуп и Фейт, а просто си получиха това, което заслужават. И да, идеята с психиатрията и аз много си я обичам Cool Cool Cool

Пак много благодаря за коментара и, ако има още нещо неясно, питай.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniil_95
МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2012 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

1. Близнаци Confused (момче и момиче)

2. Това за Чарити и реакцията ми го отдавам на хормоните. Laughing

3.И аз не вярвам в съдбата (ако всичко е предопределено би било много тъпо). Справедливостта е друго нещо. Нея трябва да я има дори и в малки дози.
(Кой е този сериал, че ми звучи познато? HIMYM?)

Това е игра на думи:

daniil_95 написа:
Надявах се съдбата да накаже Хоуп и Фейт.

Брей, толкова съм велик, че се цитирам! Cool Laughing

4. Аз питах за Ани именно защото накрая беше в къщата и малко се обърках Rolling Eyes Гадна си, да заеш!Горкото куче. Sad
Не беше лощо да вмъкнеш сцена, в която Стефанос разбира (или това е планирано за началото на следващата глава).
Така е супер шашкащо и тегаво.
5. Това за ракетните планове в медальона на Ани беше най - правдоподобната ми теория за тогавашния момент.
(Другата беше за някакъв икуфял старец, който си е взел Хоуп за.. нещо като жена и винати е копнеел за дъщеря.То като сапунен сериал стана.)
6. Не можеш да разкараш Хари и Джини тогава, но сега с лека ръка зашемети Хари с 2 заклинания(Макгонагол отнесе три и за малко да умре. Да знам, че е по -стара, но и Хари не е брониран като Хагър.).

Коментара на Ивето защо го пренебрегна
(нищо, че бледнее пред моя. Cool )
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2012 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: London, UK

Хах, коментара на Ивето не съм го пренебрлегнала, но с нея си говорим по скайп. Отговорила съм й на друго място.

Близнацииии Йей! Да ме поканиш за кръстница!

Играта на думи ти се получи на половина. Фейт не идва от съдба, а от вяра. Hope & Faith, а не Fate. Rolling Eyes

Позна, че в следващата глава ще се изясни въпроса около "смъртта" на Ани. Иначе знам, че съм гадна Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

О, Хари си е добре, не му бери грижа. нищо му няма - здрава грифиндорска тиква Laughing Laughing Laughing

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Страница 7 от 7

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov