Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Imprimatur secretum veritas misterium [ИИ] « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Anna Valerius
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 7:38 pm    Заглавие: Imprimatur secretum veritas misterium [ИИ] Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: fantasy world

Така.... на мен се падна честта да пусна Пролога и съм много горда с това Laughing Надявам се това да не е поредното незавършено рп в зоната. Предупреждавам, че няма значение кой пуска главата усилията са общи. Ще изредя кой герой на кого е и останалото... просто може да споделите какво мислите...

Герой на Дийдра - Лоркан Скамандър
Героиня на Anna Valerius - Роксан Уизли
Герой на Мистрес - Джеймс Сириус Потър
Герой на Ел - Теди Лупин
Герой на Мимс - Хюго Уизли
Герой на Фелина - Албус Сивиръс Потър
Герой на Ив/-А. - Луи Уизли

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2012 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

асега чакаме 2 глава. Mr. Green
бтв къде са Хари, Драко и Хако? Laughing Хари го мернах, ама другите 2? Very Happy
МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2012 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Хаха няма ги и дори да се появят, няма да е за дълго, действието се развива доста напред в бъдещето. Когато Ани се появи в Скайп, ще я тормозя да напише годините в първото мнение Smile

“I'm Sherlock Holmes and I always work alone,
because no one else can compete with my massive intellect!”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Half-blood-princes
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

Местожителство: Vidin

Супер е! Ще чакам 2-та глава. Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: London, UK

Вероятно имате предвид първа глава. Това е пролога. Laughing Да не казвам голяма дума, ама тия дни първа глава трябва вече да е готова.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniil_95
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Прологът е хубав и стегнат без излишни подробности (очаквах да има поне 4 абзаца с описание на роклята на булката), но е поставен акцент върху по . важните неща.(Като онзи приятел, който явно се е забъркал с нещо от сорта на руската мафия)

Събрали сте страхотен екип от ветерани фикописци, които надявам се да намерят баланса между мистерия и любовна история.

Когато се съберат повече глави обещавам да коментирам по - обстойно стига да имам време.

Има нещо, което ме шокира - след всичките спорове кой да опише сватбата на Хари и Джини накрая минавате с:

Anna Valerius написа:

- Да, защото с Хари избягахте и се оженихте тайно! Все едно никой не знаеше, че това ще се случи!

Да не сте постигнали някакъв компромис никой да не го прави, за да няма недоволни.

Имам странното дежаву усещане, че съм чел някъде част от сватбата на Рон и Хърмаяни, но може и да се заблуждавам Rolling Eyes
Mistress
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: London, UK

Не се заблуждаваш - от мой разказ е за сватбата на Рон и Хърмаяни Laughing Laughing Laughing Реших, че съм го написала достатъчно добре и не е нужно да описвам едно и също нещо 2 пъти по различен начин, след като първия път се е получило добре. Останалите от екипа одобриха и го вмъкнах Wink

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Дийдра
МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2012 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Цитат:
(Като онзи приятел, който явно се е забъркал с нещо от сорта на руската мафия)

Хаха може да се каже, ама магьосническия вариант Laughing Много ми е забавно да пиша за него, особено когато останалите го смятат за по-умен, отколкото е и се възмущават от неубедителната логика на действията му Laughing

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
~EL~
МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2012 1:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Mistress написа:
Не се заблуждаваш - от мой разказ е за сватбата на Рон и Хърмаяни Laughing Laughing Laughing Реших, че съм го написала достатъчно добре и не е нужно да описвам едно и също нещо 2 пъти по различен начин, след като първия път се е получило добре. Останалите от екипа одобриха и го вмъкнах Wink

Но в пролога няма описание на сватбата на Хърмаяни и Рон.
МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2012 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

[14:55:41] - Rapture: супер тайният член на Теди Лупин
[14:55:46] ~EL~: (y)
[14:55:47] - Rapture: (rofl)
[14:55:56] ~EL~: ето, идеалното заглавие на рп-то
[14:56:02] - Rapture: точно това си мислех!
[14:56:08] ~EL~: отивам в пм да го променя!

Очаквайте днес първа глава Laughing

Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2012 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

~EL~ написа:

Но в пролога няма описание на сватбата на Хърмаяни и Рон.

Ха! Знаех си, че съм чел част от сват... подготовката за сватбата! Rolling Eyes

Дийдра съдя по подписа ти, че следиш поредицата за новия Шерлок Холмс. Wink
Разчитам да изградиш брутален(в добрия смисъл) лош. Обичам, когато психопатът действа по някаква своя си логика и постепенно се разкрива защо го прави.
Не позволявай на Ди да му счупи врата твърде рано, ако се наложи жертвайте Пърси (а и да не се наложи).

Сега няколко думи по главата: Луи(примитивния ми мозък веднага дава асоция - едно от малките патета. Хубаво име А-) ми напомня за мен и състоянието на стаята ми.(А и аз съм много хубав).

Израза : "мъжка му работа" някакси подчертава, че фика е писан само от жени Laughing(начало на матриархално общество)

Тази Никол веднага ми стана нещо несимпатична Sad Уж трябва да го подкрепи, а тя се мисли само за почивката си. Знам, че възможно да я съдя прибързано, ама...
(Част от диалота им е някакси наблъскан - явно като сте го копирали от уърд се е събрало на едно място. В смисъл пряката реч не е на нов ред, и не си личи кой кога говори. И на мен ми прави такива номера. )

Виждам, че всички тук са на моето мнение, че Роуз е копие на майка си.

Хубаво е, че Джеймс е твърд и решителен.(на моменти е леко притеснен, както когато се решава да открадне мантията на баща си.Ама се надявам да се прежали.)

Какъв е този подземен университет?Нещо като продължение на Хогуортс?

Интересно - някаква нова болест, предизвикана от нападението.
Нещо май на Теди не му е чиста работата(има скелети в гардероба) - щом се е забъркал с онези пазители на архива.

Чакам продължение....
Дийдра
МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2012 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Знаеш ли, харесвам твоите коментари Laughing

Диана пое ГъЗъ (работното име, което дадох на Големия Злодей Laughing ), ще видим какво е намислила. Хм, не помня дали е гледала 'Шерлок', но ако не е, можем да пробваме да я убедим? *влюбена в 'Шерлок' емотиконка*

Цитат:
Израза : "мъжка му работа" някакси подчертава, че фика е писан само от жени (начало на матриархално общество)

Пък имаме само едно момиче сред главните герои! Laughing

Подземният университет е мое творение и да, едно от продълженията на Хогуортс - както мъгълските университети са продължения на мъгълските гимназии. Ясно е, че има такива, макар че не мисля, че Роулинг е споменавала конкретно.

Втора глава ще пусна утре (:

Върнете се в началото
daniil_95
МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2012 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Отворих темата ентусиазирано, поглеждайки първото изречение и помислих, че нещо не е наред.

Ококорих се. После отидох до банята, измих си очите.Върнах се погледнах отново. Не можех да разбера първото изречение - само "Г -то" в началото ми изглеждаше познато.

Накрая (след няколко курса до банята и един до очния лекар)видях звездичката, която ми се усмихваше подигравателно, насочвайки ме към превода най - отдолу . Laughing

Приятно ми е, виждайки разискването на актуални теми - кризата в Гърция е умело вмъкната така между другото. Хубав фон!(възмутен съм, че се опитват да ни откраднат киселото мляко.)

В началото не бях сигурен чия дъщеря е Роксан, но подозирах Джордж заради семейния бизнес, в който не взела участие. Когато обаче се спомена, че баща и завидял за приключението веднага изключих Пърси(тананикайки си - "Има ли една черта..").

Та Роксан - тя е симпатична и явно е малко объркана какво да прави с живота си, което пък я прави много реална и вярвам много читатели(като мен) ще се отъждествят с нея.

Любовната история между нея и Лоркан(този син на Луна ли беше?) ще бъде много интересна, имайки предвид, че те са двама главни герои, а и поради факта, че ги "командват" две от авторките на роуплея.
Значи тя го е зарязала, за да пътува?

Отчасти Анджелина в тази глава ми напомни за онзи момент, когато се съмняваха дали Оливър Ууд не е умрял и не се е вселил в нея Laughing

Имаше и един момент от бележката и до дъщеря й :

Дийдра написа:

...Уедингтън се е контузил..

Значи Анджелина е треньорка на "Холихедските Харпии" (май това беше любимия отбор на Джини ). В смисъл те не са ли жени? Rolling Eyes

Подземният университет си го представях някакъв мрачен, малък и задушен, а хората се навеждат, за да не си ударят главата в тавана. А ми казвате, че само входната зала е по - голяма от ГОЛЯМАТА в Хогуортс! Не знам защо обаче Хогуортс винаги съм си го представял като най - голямата сграда на света.

Иначе на драго сърце бих посетил университета и най - вече библиотеката.(Обаче за напред ще си го представям малкооо по - малък от Хогуортс.)

Дийдра написа:

- А ти? – той й се подсмихна и Роксан си спомни за миг защо едно време като беше по-малка беше влюбена в кръщелника на чичо си. Теди винаги бе бил най-голямото дете в семейството им, макар че не беше точно роднина по кръв, и всичките момичета в семейството в даден период от живота си бяха влюбени в него. Освен Виктоар, тя все още беше влюбена.[/i]

Много мил момент! Теди напомня Хари в 6тата книга, когато момичетата от цялото училище го дебнаха с любовни елексири по коридорите.

Много се радвам, че Ди е поела Гъ Зъ.
Надявам се да гледа Шерлок. Може да вкара малко от очарованието на Мориарти (емотикона, изразяваща дълбокото преклонение пред Шерлок Холмс във всичките му форми без наличието на някакви сексуални мотивиLaughing )

Ди, ти умееш да изграждаш много добре героите си. Нейтън Смит беше супер брутален лош. Wink
Само, че явно си го намразила много и си решила да го претрепеш преждевременно, за да не прави поразии.

Искам онази тъмна страна, което прояви при убийството на малкото момиченце от Годината. Искам да ме изненадаш с нещо зло, потресаващо и гадно Twisted Evil

Успех на целия екип!

Чакам продължение... (ама хайде по - скоро!)
Дийдра
МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2012 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

*въздъх* Добрее, явно не сме си представили героите достатъчно добре. Като четях си мислех, че става ясно кой чие дете е, а и част от тях се споменават в пролога, ама може би е просто защото вече съм запомнила всичко. Май така сме и писали - с мисълта, че ние си знаем кой кой е само като видим името и не сме добавили разяснения.
Ел, изглежда беше права. Сега или трябва да пуснем една схема с роднинските връзки, или да си редактираме първите части Rolling Eyes

Междувременно:

http://www.hp-lexicon.org/

http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page

Когато Ани се появи, ще я изтормозя да ги добави в първото мнение.

Та да, Роксан е дете на Джордж и Анджелина, Лоркан на Луна и Ролф Скамандър. (Дано имаме възможност отново да пратим някого в Гърция или на друго по-екзотично място.) Ще разсним нататък какво се е случило между двамата. Може би по време на някой скандал, последван от... Но да не развивам теории без Ани, а и Лоркан си има друга приятелка Laughing Трябва да е сложно и, да, интересно. Дано се получи.
Дано се получи и страшен ГъЗъ, защото моят по-малък злодей винаги се оказва по-малко умен, отколкото очакват колежките Laughing

Втората глава не дойде ли достатъчно скоро след първата? *премигва невинно*

Върнете се в началото
~EL~
МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2012 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Стига сте му викали ГъЗъ, после, като се появи, изобщо няма да изглежда страшен! А по - скоро гей! Laughing
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov