Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Идея за фен фик. Да се посъвтвам с по-вещите.... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Ofell
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 10:33 am    Заглавие: Идея за фен фик. Да се посъвтвам с по-вещите.... Отговорете с цитат

Професор
Професор

Здравейте пак съм аз. Понеже преди бяхме доста по-голяма фенка на поредицата и в едни тетрадки открих стари фикове,които сигурно са писани преди повече от 5,6 години...та изрових един макар и недовършен,но за да няма възмутени реакции и шокове както вече се случи веднъж,ще направя кратко представяне на разказчето да си кажете мнението. Да знам дали си струва да го публикувам.

''Сребърната Лилия и тайната на Слидерин''

Поредната учебна година в ''Хогуртс'' носи повече изненади от всякога. Училището е поканено да гостува на ''Дурмщранг'' за една седмица и всички са обзети от вълнение.
Когато пристигат,остават очаровани от обстановката и посрещането на домакините.
Хърмаяни е постоянно с Виктор Крум,което предизвиква раздразнението на Хари и Рон но много скоро те също си намират компания в лицето на един приятел на Крум и Алина Ареал-негова съотборничка с войнствен нрав. Междувременно, една грешна отвара попада в ръцето на Драко Малфой и внезапно го превръща в мил и любезен човек,който успява да се сприятели с Хари и компания.
Скоро всички научават от ''Пророчески вести'' за мистериозен обир на магъосническата банка от странен крадец с черна маска и наричащ себе си ''Сребърната Лилия'',който се телепортира с помоща на две стъклени зарчета и навсякъде оставя брошка с такъв символ. Говори, се че откраднатото дава на бедни и нуждаещи се,но повечето хора смятат това за долна лъжа.
Преди учениците от ''Хогуартс'' да си тръгнат, Алина Ареал дава на Драко странен лист хартия и стъклна пирамидка без никакво обяснение твърдейки,че това ще му помогне да разбере догадките около крадеца и самия Салазар Слидерин.
Той споделя с новите си приятели и съвсем скоро четиримата започват свое тайно разследване за да научат кой е мистериозния крадец,по какъв начин е свързан с ''Дурмщранг'' и защо всъщност Слидерин мрази толкова нечистокръвните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДжифДжиф
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носител на Ордена на Мерлин

Местожителство: the Burrow

давай.

и честно казано си мисля, че е време всички да се успокоят и да имат в предвид, че онова ти е първи фик и не е нужно да плашим новорегистриралите се.
не съм го чела, ама just sayin

When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman
Върнете се в началото
Mistress
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: London, UK

Звучи интересно. Поне се придържаш повече към ХП вселената. Не че кросоувъра е нещо лошо (това е сливане на две отделни литературни вселени в едно произведение), но трябва да се прави много внимателно.
Това със сребърната лилия ми звучи интригуващо.
Само че да предупредя, че трябва да внимаваш с хронологията в книгата. През коя година на Хари и компания се развива това? Вероятно след 4та. Тогава какво става с Волдемор? Кой е директор на Дурмщранг след като Каркаров избяга? Обмисли детайлите преди да започнеш да пишеш.
Бтв мислех че Дурмщранг е само за момчета, но тук можеш да си позволиш отклонение, предполагам. Защото Роулинг не е заявявала, че наистина е само мъжко училище.

Don't tear me down
For all I need
Make my heart a better place
Give me something I can believe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Mistress написа:
Звучи интересно. Поне се придържаш повече към ХП вселената. Не че кросоувъра е нещо лошо (това е сливане на две отделни литературни вселени в едно произведение), но трябва да се прави много внимателно.
Това със сребърната лилия ми звучи интригуващо.
Само че да предупредя, че трябва да внимаваш с хронологията в книгата. През коя година на Хари и компания се развива това? Вероятно след 4та. Тогава какво става с Волдемор? Кой е директор на Дурмщранг след като Каркаров избяга? Обмисли детайлите преди да започнеш да пишеш.
Бтв мислех че Дурмщранг е само за момчета, но тук можеш да си позволиш отклонение, предполагам. Защото Роулинг не е заявявала, че наистина е само мъжко училище.

В книгата се споменава за няколко момичета, които отиват за състезанието. Във филма не е показано. Rolling Eyes Confused
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Професор
Професор

Действието се развива през 5тата им година на обучение,извинявам се,че не доуточних. Нов директор на ''Дурмщранг'' ще е мой измислен герой,който се споменава само в началото,все пак гостуването ще е кратко и няма да има излишни описания. А що се отнася до ''любимеца'' на всички-Волдемор...той изобщо няма да участва в тази история,тъй като в моята версия все още се възстановява заради една от битките си и ще се укрива мирно и тихо някъде обмисляйки нов план Smile
Тук ще запозная читателите с моя образ на Слидерин и историята му преди да се събере с другите трима основатели.
Надявам се да ви хареса,скоро ще публикувам първа глава.
Това е един от първите ми фикове писани може би 6ти или седми клас,когато се придържах към нещата от поредицата и бях във вихъра си на обожанието й. Доколко това е имало добър ефект-ще прецените вие Smile
Върнете се в началото
the^giirl^who^hate^you
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Майцка, пробвай да ги редактираш тия глави!
Тука има много добри писатели и писателки [че те са даже вповече. ;д]. Аз си редактирах някои от моите, според съвети и критики и мисля, че стана по-добре. Сега само чакам да видя дали ще ме усвиркат или аплодират. Laughing
Както и да е. Щом има Думщранг и Слидерин - аз съм за! Подкрепям с две ръце и два крака. Very Happy
МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

~аmantes amentes~

Някакси фиковете станах доста клиширани като събитията се случват все във Хогуортс и идеята да се премесети основното действие в Дурмщранг, много ми допада! Very Happy
Обратно на това, което написа Диа (Мистрес), ще кажа (що ли винаги казвам нещо, обратно на Диа, не знам! Laughing ), да не се вглъбяваш толкова фактите да съвпадат с тези в книгата - все пак няма да я реписваме, нали. Да, понякога е дразнещо, когато има разни разминавания в хронологията, но аз лично мога да ги преживея, ако въозбражението ти работи в тази посока! Very Happy

Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov