Потър Мания Форуми
Потър Мания
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2
 Още продължения за света на магьосниците « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
crazyteen95
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Велинград

~EL~ написа:
Felina написа:
Не бързай толкова. "Книгата" на Липърт (те вече са две, впрочем) не е комерсиален продукт, а фенфикшън също като тези, дето си ги пишем тука в роулплея, само че написан много по-професионално, подробно и с много добре изпипани детайли. Публукувана е само на сайта му и човекът си я е писал за удоволствие, защото е фен, точно както правим и тук - не е тръгнал да я издава и да печели пари от нея. Единствената разлика с масата други фенфикшъни е, че е посветил цял сайт на този си проект и е хвърлил страшно много труд и внимание там.
Плюс това доколкото знам самата Роулинг е дала да се разбере, че няма нищо против този вид "продължения". В крайна сметка докато писането им не е с търговска цел, няма и за какво да се заяде - иначе писането на фикове щеше да е незаконно и спокойно можеше да подгони и такива като нас.

Ее, точно това щях да кажа и аз! Не едно към едно със същите думи, ама смисълът е същия!

А пък Роулинг е започнала и е завършила! Има ли смисъл да си смуче истории от пръстите, щото феновете пискат, че искат, въпреки че тя вече няма вдъхновение да пише? от друга страна щом някой се е вдъхновил от нейните творби и има желание да пише, още повече не за пари, що пък не! Smile

Хах, сетих се за "Здрач" и петата неиздадена книга, защото някой пуснал първите 12 глави в нета Laughing А тя - книгата, всъщност е първата от мислите на Едуард.

И си представям... Ако Дж. К. Р. започне да пише от мислите на главните герои по още седем книги.... Ехее Laughing Laughing

Та по темата. Аз съм за Laughing Не ме интересува дали изкарва пари, ако ми е интересно и е безплатно от интернет, нямам нищо против. Laughing

“It Is Our Choices, Harry, That Show What We Truly Are, Far More Than Our Abilities”
Albus Dumbledore
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kenny
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2011 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Директор
Директор

Местожителство: Gallifrey

серизно ли има и книга от гледната точка на Едуард Laughing ? втф Laughing

а на тези "продължения" не им ли викат фенфикшъни?
Върнете се в началото
hristoenev
МнениеПуснато на: Пон Авг 29, 2011 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Stz

От доста време ми се върти идеята да се направят книги и/или филми за живота на Волдемор. От ранното му детство до 1-та му среща с Хари, за периода му преди, по време и след Хогуортс. По-пълно и подробно описание на живота му, така както беше разказан този на Хари. Подобно нещо направиха създателите на Star Wars и резултатите не бяха никак лоши. Разбира се ще има и противници на тази идея, все пак заради едната комерсиалност да се отварят нови ниши, нови "златни яйца", но пък на мен лично сякаш не ми стигнаха книгите и филмите досега. Роулинг създаде толкова много интересни герои и създания, че ще е грехота всичко да се ограничава само със света и живота на Хари Потър.
Много материал има по тази ос, така също темата ще се отклони от личността на малкия магьосник и компания и ще бъде един свеж полъх в света на магията. Предполагам доста хора включително и самата Роулинг е имала мисли в тази насока, но явно няма намерение да пише, поне засега. Надявам се, че в близкото бъдеще нейния приказен свят ще й залипсва и ще се реши да създаде нещо ново.
Върнете се в началото
Thorn
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ученик
Ученик

hristoenev написа:
От доста време ми се върти идеята да се направят книги и/или филми за живота на Волдемор. От ранното му детство до 1-та му среща с Хари, за периода му преди, по време и след Хогуортс. По-пълно и подробно описание на живота му, така както беше разказан този на Хари. Подобно нещо направиха създателите на Star Wars и резултатите не бяха никак лоши. Разбира се ще има и противници на тази идея, все пак заради едната комерсиалност да се отварят нови ниши, нови "златни яйца", но пък на мен лично сякаш не ми стигнаха книгите и филмите досега. Роулинг създаде толкова много интересни герои и създания, че ще е грехота всичко да се ограничава само със света и живота на Хари Потър.
Много материал има по тази ос, така също темата ще се отклони от личността на малкия магьосник и компания и ще бъде един свеж полъх в света на магията. Предполагам доста хора включително и самата Роулинг е имала мисли в тази насока, но явно няма намерение да пише, поне засега. Надявам се, че в близкото бъдеще нейния приказен свят ще й залипсва и ще се реши да създаде нещо ново.

Да, ама Волдемор, за разлика от Анакин, не е готин. Освен това всичко, което трябва да знаем за него, го научихме в шестата книга.
Върнете се в началото
the power
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Министър на магията
Министър на магията

Thorn написа:
hristoenev написа:

Да, ама Волдемор, за разлика от Анакин, не е готин. Освен това всичко, което трябва да знаем за него, го научихме в шестата книга.

как всичко
Shocked нищо незнаем за това като е напуснал хогуортц и е ходил в албания и е работил в боргин и бъргс
Върнете се в началото
gogogenkov
МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2011 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Префект
Префект

the power написа:

как всичко
Shocked нищо незнаем за това като е напуснал хогуортц и е ходил в албания и е работил в боргин и бъргс

Точно така.Казаха ни само как се е сдобил с вещи на създателите на Хогуортс и че е работел там .
hristoenev
МнениеПуснато на: Нед Сеп 04, 2011 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъгъл
Мъгъл

Местожителство: Stz

Да, ама Волдемор, за разлика от Анакин, не е готин. Освен това всичко, което трябва да знаем за него, го научихме в шестата книга.[/quote]

Волдемор може и да не е "готин", но е адски завладяващ персонаж и съм убеден, че поне 90% от феновете на поредицата биха искали книги/филми за живота му.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Template by Dustin Baccetti; Translation by: Boby Dimitrov